Šmoulové 2 (2013)

Slabší než první díl, víckrát vidět nemusím.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po relativně povedeném prvním díle se podařilo pořádně opřít do pedálů a vymačkat z celého konceptu hodně solidní kousek připomínající až špionážní drama. Spousta skvostných vizuálních efektů, velmi podařené 3D zpracování a hlavní trio hrdinů proti vydařenému Winter Soldierovi. Hrozně moc potěší spousta drobných odkazů, které nezasvěcený divák ani moc nemůže pochopit, ale kdo jen trochu ví o Marvelovském univerzu, bude nadšen. No jen tak dál Marvele, už dávno se ti povedlo donutit mě ke čtení komiksů a rozhodně ti to nemám za zlé, mám toho ještě hodně co dohánět:)

Strážci - Watchmen (2009)

Kdyby to jen nebylo tak hrozně natažené, šlo by o fakt super snímek. Komiks jsem nečetl a asi ani číst nechci, myslím si, že Snyder si s jeho podobou vyhrál natolik, že už by mě asi ničím novým a zajímavým nepřekvapil. Nejvíc bych vyzdvihnul Rorschacha a scénu ve věznici, na to asi jen tak nezapomenu. Díky téhle postavě je děj zajímavým způsobem vyprávěn (veliká podobnost se Sin City), zbytek postav mi nepřišel příliš zajímavý. Povedlo se mi film shlédnout dvakrát, takže jsem nakonec i všechny nejasnosti dohnal, ale myslím, že víckrát už se na něj nepodívám. Ta stopáž je přeci jen přehnaná.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Velmi nápadné sci-fi s hodně nečekaným průběhem a koncem. Člověk by řekl, že už snad není ani možné něco takového nového vymyslet a najednou se objeví tohle. Chybky by se asi našly, ale originalitu zapřít nelze.

Patrola (2012)

Dost solidní "dokument" o policistech z LAPD a jejich drsných pracovních podmínkách v ulicích plných band vyvrhelů. Po shlédnutí vím, že takovou práci bych nedělal ani za zlatý prase.

Vratné lahve (2007)

Typická Svěrákovina co vždycky pobaví.

Zmizení (2013)

Celkem slušná atmosféra chladného detektivního thrilleru dělá ty dvě a půl hodiny celkem příjemně stráveným časem. Neustálé napětí a skvělé herecké obsazení vydrží po celou dobu a kromě mírně slabšího závěru není snad moc co vytknout.

Osamělý jezdec (2013)

Ajajaj, tohle se teda Verbinskému moc nepovedlo. Sice se dá těch skoro 2 a půl hodiny přežít, ale žádný zázrak se tentokrát nekoná. Deppův indián není zdaleka tak vydařený jako Jack Sparrow a ani Pirátům podobný humor se v tomhle westernovém prostředí moc nehodí. Rádoby vtipné scénky viz jízda na vlaku působí dokonce místy až fakt trapně. Suma sumárum, pokud chce Verbinski dělat westerny, měl by zůstat u Ranga, který se mu povedl o mílový skok lépe.

Millerovi na tripu (2013)

Dost dobrá jízda. Fakt bláznivá komedie s kočkovitou Jennifer. Nasmál jsem se náramně.

Koupili jsme ZOO (2011)

Docela hezký rodinný příběh s příjemným obsazením.