Velký Gatsby (2013)

No tak tohle se fakt nepovedlo. Ani nevím, kde začít...Luhrmannnova režie sice fungovala dobře v Moulin Rouge, kam se stylově hodila, ale tohle bylo prostě úplně mimo mísu. Nemůžu pochválit ani hudební doprovod, protože nechápu, proč do tématu z minulého století někdo cpe moderní styl. Nevyniká ani přihlouplý výraz Maguirea a DiCapriův "old sport" tahá za uši jako už dlouho nic netahalo (za to sice asi nemůže, patrně to je v předloze, kterou jsem nečetl a teď už ani nikdy číst nebudu:)) a nakonec Daisy, o kterou se pomalu perou dva chlapi, taky moc krásy nepobrala, což bych u takové postavy přeci jen čekal. Momentálně mě další věci nenapadají, snad kromě toho, že to bylo ještě pekelně natahované, zmatečné a šíleně nudné. Jedinou hvězdu dávám za vizuální stránku a to fakt jen s odřenýma ušima...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Hodně slušně J.J. navazuje na svůj Trekovský restart a opět dokazuje že je mistrem sci-fi žánru. Trochu mi oproti minule nesedí Pineovo hraní, ale je to jenom drobná vada na kráse. Vesměs jde opět o parádní vesmírnou jízdu, která až na pár přehnaných scén rozhodně má divákovi co nabídnout.

Světová válka Z (2013)

Přestože na nás útočí zombíci snad ze všech mediálních zdrojů, nejde o vůbec špatný kousek. Brad Pitt nezklamal a příběh o hledání pacienta "0" potažmo léku má slušný spád. Určitě nejde o hit roku, ale za shlédnutí určitě stojí.

Rivalové (2013)

Naprostým právem velmi dobře hodnocený snímek. Brühl jako Lauda famózně exceluje s úžasným přízvukem a ani rebel Hemsworth nezůstává pozadu. Pro mě asi zatím největší překvapení roku, uvidíme, zda ho ještě neco přebije. Ač nemám rona Howarda mezi Top režiséry, rohodně po tomhle výtvoru smekám, protože tenhle příběh o vzájemné rivalitě, ale vlastně i respektu a přátelství má fakt velikou hloubku.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Potenciál vcelku veliký, ale nakonec hrozná slátanina co asi nemá cenu vidět dvakrát. Nějako mi nejde na rozum, jak do toho filmu dostali celkem dost známých tváří...

Norman a duchové (2012)

Slabý průměr. Zápletka se zombíkama sice fajn, ale postrádám tu alespoň nějaký zapamatováníhodný moment. Navíc ani hlavní postavy ani moc nepřirostou k srdci, takže radím hledat zábavu někde jinde.

Tři mušketýři (2011)

Opět dost slabá předělávka. Říkejte si co chcete, pro mě vždycky byli nejlepší Mušketýři s Michaelem Yorkem a Oliverem Reedem, i když uznávám, že po nedávném shlédnutí taky úplnou atmosféru Dumasova románu nemají. Každopádně jak minulá adaptace s Kieferem Sutherlandem (jediného si toho asi pamatuju), tak tahle jsou naprosto mimo mísu a ač jsem schopný u historických témat odpustit dost, tak Tři Mušketýři prostě takhle vypadat nemají.

Barbarella (1968)

Vidět to jako malej, asi bych dostatečně slintal nad skvělou Jane v různorodých kostýmkách. Pokud ale budu hodnotit příběh, o nic záživného nejde. Místy je to fakt až stupidní...ale ta fešanda...

Ďáblův advokát (1997)

Místy trochu pokulhávají efekty a konečné vyvrcholení bylo mírným zklamáním. Nic z toho ale rozhodně neshazuje brilantního satana Al Pacina, který svým konečným monologem naprosto odrovná snad každého diváka. Keanu a Charlize sice hrají na jedničku, ale nemůžu si pomoct, pan herec je prostě Ďábel.

Amélie z Montmartru (2001)

Dnes už klasika z krásné Paříže. Úžasný herecký výkon, kamera a samozřejmě hudební doprovod. Netřeba snad dále komentovat, to se musí vidět.