Jesus Christ Superstar (2005) (divadelní záznam)

Už když jsem byl na české verzi muzikálu jako malé dítě ještě ve Spirále, byl jsem z něj naprosto unešen. Česká lokalizace je velmi povedená a tento "vzpomínkový" koncert rozhodně stojí za shlédnutí. Hosté jsou fajn, až na Darinu Rolins, ta to teda zprznila jak se dalo...Každopádně po shlédnutí v televizi jsem dostal takovou chuť na anglickou verzi, že jsem ji hned další den vyhrabal ze sbírky a musel si ji pustit.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Stále parádní Max v úžasném post-apokalyptickém světě. Až do jeho odsouzení k vyhoštění z Bartertownu byl film pěkně našláplý k dobrému cíli, ale přidáním "zfanatizovaných" děti se vše ubralo tak trochu jiným a ne už tak záživným směrem. Z drsného Maxe, který se s ničím nemaže je z ničeho nic "otec" a z filmu se stává spíše rodinná komedie, což vzhledem k původním Maxům a celému zařazení snímku ke kvalitě nepřispívá. Navíc docela omrzí "nesmrtelný" kumpán Tiny Turner. Za opětovně výborné ztvárnění celého světa a města dávám opět vysoké hodnocení, bohužel sražené na 3 kvůli udávaným výtkám.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Naprostá paráda, post-apocalyptický svět jak vystřižený z Fallouta a drsní nájezdníci se svým vozovým parkem. Boje o nejcennější surovinu - benzín a mladý, leč drsný Mel Gibson. Na svou dobu parádní efekty a automobilové bitky jsou prostě k sežrání. Pár chybiček se najde, ale jelikož nevím o žádné lepší konkurenci v daném žánru, dávám plné hodnocení.

Šílený Max (1979)

Policisté budoucnosti v souboji s nepromíjejícím motorkářským gangem. Parádní snímek plný automobilových honiček, útěků a touze po pomstě. Trošku odbytý konec a vlastně celá pomsta, chtělo to trochu ubrat v prologu a přidat ve finiši, ale pořád to má grády...Pozn. Viděno až 2010 a spokojenost, což něco vypovídá o tom, že to ve své době musel být trhák.

Hromy a blesky (2000)

Jako komedie spíše průměr, ale tím, že jsem po tolika letech viděl znovu své oblíbené wrestlery (Sting, Goldberg, ...), jsem parádně zavzpomínal jaké to bylo, když jsem doma na satelitu jako teenager hltal páteční večerní zápasy. Parádní nostalgie, díky za to.

Wonder Woman (2009)

Komiksovou předlohu od DC Comics jsem před shlédnutím vůbec neznal, ale téma týkající se drsných sexy amazonek, provázané s řeckou mytologií a zasazené do současnosti mě rozhodně velmi zaujalo. Ty animované kočky vypadají fakt úžasně, nechybí spousta soubojů a několik vtipných rozhovorů. Zase jeden dobrý animák o superhrdinech.

Sbohem, baby (2007)

Slušně natočená krimi o únosu dětí, feťácích, pedofilech a ne zrovna legálně jednajících policistech. Asi v půlce jsem sice už myslel, že bude konec, ale začínalo se to vše právě teprve rozjíždět a vysvětlovat. Ben Affleck rozhodně zabodoval a jeho počin se určitě neztratí a jeho brácha společně s Edem Harrisem a Morganem Freemanem si mohou připsat body za další povedený snímek ve své filmografii. Ten mě každopádně po shlédnutí donutil přemýšlet, jak bych se v dané situaci zachoval já sám.

Východní přísliby (2007)

Snímek z prostředí pošmourného Londýna prolezlého ruskou mafií. Tak trochu se nemůžu vyhnout přirovnání ke Kmotrovi. Výborně vykonstruované postavy a pomalu se rozplétající příběh jsou podbarveny tesklivou hudbou parádně vyjadřující celou atmosféru filmu. Viggo Mortensen hraje naprosto úžasně a jeho ruský přízvuk je dokonalý. Malinko mě akorát zklamal trochu odbytý závěr, kdy jsem čekal, co se bude dít a najednou střih a titulky. Jinak ale parádní ponurá mafiánská podívaná.

Tron (1982)

Po shlédnutí traileru na blížící se Tron Legacy jsem se rozhodl doplnit mezery ve znalosti sci-fi žánru shlédnutím jeho předchůdce z dob, kdy jsem ještě ani nebyl na světě. Jistě že už se v dnešních moderních technologiích zdá původní zpracování více než směšné, ale na svou dobu to musel být trhák mezi vizuálními efekty. Když opominu tuto zastaralou grafickou podobu filmu a zaměřím se na nápad a příběh, musím též chválit. V několika málo momentech jsem se sice trochu ztrácel, ale jinak jsem se výborně bavil i v dnešní době. Další střípek z filmového archivu, který stojí za shlédnutí každému milovníkovi sci-fi.

Propast (1989)

Už jako mladistvý jsem snímek zbožňoval a viděl ho nesčetněkrát na VHS s českým dabingem. Teď se mi dostala do rukou konečně verze v původním znění a navíc prodloužená (resp. nezkrácená:)). Stejně jako u Terminátora 2, nebo u Vetřelce je těch pár minut celkem důležitým prvkem celkového dojmu a nechápu, co v minulosti vedlo k těmto zkráceným verzím. Každopádně Cameronova propast je pro mě asi nejlepším podvodním snímkem, co jsem kdy viděl. Stupňující se drama a pocit bezmocnosti v hlubinách oceánu, to je to, co mě táhne k opakovanému shlédnutí.