Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tohle tu snad ještě nebylo. Podobný humor se dá trochu najít v IT Crowd, ale v něm jsou přeci jen značně cítit britské kořeny, takže je to trochu o něčem jiném. Tahle partička "geeků" z BBT společně s "barbie" Penny mě dokáže dostat smíchem pod stůl skoro vždycky. Byl jsem zvědavý, jak dlouho tohle tempo vydrží, ale zatím máme za sebou už půlku třetí série a pořád je to úplně stejně zábavné! Snad jedinou nevýhodou je, že BBT není pro každého (opravdu ne všichni chápou, nebo alespoň tuší, o čem všechny ty narážky jsou) a to mu bohužel může tak trochu kazit hodnocení.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Fascinující snímek s unikátní myšlenkou. Při jeho sledování mnou proudilo mnoho pocitů od přemýšlení o tom, jak by to ve skutečnosti opravdu fungovalo po dojemné okamžiky, při kterých jsem pochopil, proč spousta mých známých ženského pohlaví uronila při filmu nejednu slzu. Výborná hudba dokonale podbarvuje probíhající děj a činí tak zážitek mnohem emotivnější.

Chyťte doktora (2007)

Nenáročná komedie pro klidný večer. Netřeba mozkových závitů, trocha dobrého humoru a nádherná hudba od Chinaski. Nejde o žádný klenot, ale rozhodně bych film nijak nezatracoval, v české i zahraniční tvorbě se najdou mnohem horší kousky.

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Příjemná animovaná podívaná, kde se setkávají obě hlavní esa DC Comics společně v boji proti prezidentovi Lexi Luthorovi a jím zmanipulované společnosti i ostatních hrdinů. Výborná animace, především v bojích, a skvělý příběh, kdy je ústřední dvojice postavena na špatnou stranu zákona. Skvělé hlášky a drama až do konce, kdy jsem si už myslel, že to Batman skutečně nerozdýchá.

Klub sráčů (2000)

Poprvé jsem film viděl za svých teenagerských let a byla to bomba. Nedávno jsme se o něm bavili s kámoši a tak jsem si ho pustil znovu. A bavil jsem se opět výborně. Na nejvyšší hodnocení to nemá, ale je to dost povedená komedie s ulítlým humorem a netradičními vtípky. Navíc i když jsem už odrostl taneční hudbě, má tenhle film vážně dobrý soundtrack.

Piráti na vlnách (2009)

Pustěno s trochou nedůvěry, ale nakonec výborná komedie plná dobré hudby a kvalitní zábavy. Navíc v ní hrají 2/3 hlavního osazenstva z IT Crowd a Bill Nighy, což už je důvod se na ni podívat.

Spirit (2008)

Po výborně zpracovaném Sin City je pro mě snímek trochu zklamáním. Graficky sice vypadá vše na jedničku, ale tak nějak to je ve finále o ničem. Komiks neznám a tak nemůžu hodnotit jeho shodnost, ale příběh mě zrovna dvakrát nezaujal a nebýt jako obvykle skvělého Samuela L. Jacksona a krásy Scarlett Johansson s Evou Mendes, pomalu by se na to ani nedalo koukat. I tak už mě to asi ve dvou třetinách filmu přestávalo bavit a zkoumal jsem DVD obal, abych zjistil, kolik že minut to ještě má trvat. Pár vtipných scén se sice našlo a tak jsem se aspoň trochu zasmál, i když nevím, zda měl být snímek původně komedie. Pokud ano, jedná se o komedii pouze průměrnou.

Sherlock Holmes (2009)

Nikdy jsem na detektivky moc nebyl, ale kombinace Sherlocka Holmese, Roberta Downeyho Jr. a Zimmerovy hudby mě do kina vcelku lehce nalákala. Musím uznat, že to nebyla chyba. Zajímavý příběh, zvědavost při přemítání o logickém řešení zdánlivě magických sil, to k detektivkám patří. Robert Downey Jr. se svým charisma opět nezklamal, od Iron Mana je mým oblíbeným hercem a zatím tento standard drží. Společně s Jude Lawem vytvářejí zábavné prostředí, což je jen dobře. Jediné, co mi trochu vadilo byly rychlé sestřihy při vysvětlování jednotlivých záhad, při střídávém skákání pohledu z rychle se měnících titulků na děj na plátně jsem ne všechno plně pochopil, ale to je drobná vada na kráse. Hudba klasicky nezklamala, Hans Zimmer prostě ví jak na to. Celkově vzato nejde o zvlášť revoluční snímek, ale rozhodně stojí za shlédnutí.

Superman 4 (1987)

Ještě že už to je poslední díl původní filmové série, protože Supermanova kvalita jde značně sestupně. Tak stupidní děj nezachránil ani návrat Lexe Luthora. Navíc výlet Lois Lane do vesmíru jen tak v šatech mohl vymyslet snad jen idiot.

Superman 3 (1983)

Tak tohle se moc nepovedlo, chybí Lex Luthor, je tam až moc fórků a příběh o počítačích je stupidní, nemluvě o finálním protivníkovi alias superpočítači.