• Krátkometrážní

Za sklem - Série 3 (2019) (série) odpad!

"Za sklom" - trápna politická agitka, absolútne zle osadenie, namixovanie reálií s absolútnymi bludmi, absolútne jednostranné, absolútne tendenčné, strašný gýč. Stalin mal jedného oddaného filmového ideológa, volal sa Andrej Alexandrovič Ždanov. Toto je absolútna Ždanovčina. No súdruhovia z Jojky si zrejme myslia, že takto oblbnú, zmanipulujú ľudí. Ich skalných, otupených divákov to bude baviť, ale tých ktorí aspoň troška používajú vlastný rozum to musí jedine znechutiť a odpudiť. Je to tak primitívne, že sa na to môže pozerať iba totálny primitív alebo zaslepený liberálny retard s úplne vygumovaným mozgom. Absolútny odpad!

Prvotní strach (1996)

Pri sledovaní amerického snímku "Prvotný strach" (Primal Fear) som mal rozporuplné pocity. Na jednej strane som bol unesený perfektne natočeným justičným thrillerom a výbornými hereckými výkonmi zvučných hollywoodskych hviezd. Na strane druhej som však bol zhnusený precízne zakomponovanou anti-kresťanskou propagandou a so zarputilou obhajobou chudáčika schizofrenického vraha. Óóó jak liberálne, óóó jak progresívne. Avšak úplný záver filmu, to nečakané precitnutie, vytiahlo moje hodnotenie predsa len na štyri hviezdičky. ****

Iggy Pop - Loves Missing (2019) (hudební videoklip)

Iggy Pop bol voľakedy dávno titulovaný ako krstný otec punk rocku. I ja som sa o ňom často krát takto vyjadril. Teraz už je z neho vyschnutá, šľachatá múmia. Ale i napriek tomu má stále môj rešpekt. V roku 2019, vo veku sedemdesiat dva rokov, natočil videoklip ku songu "Loves Missing", ktorý je v poradí druhá skladba z jeho osemnásteho sólového albumu. Ten vyšiel šiesteho septembra 2019 pod značkou vydavateľstiev Loma Vista Recordings a Caroline International. Nesie názov "Free". Charizmatický starec Iggy Pop ešte stále dokáže na mňa urobiť dojem. ****

Iné Kafe - Ružová záhrada (2001) (hudební videoklip)

Pieseň "Ružová záhrada" je v poradí siedma skladba zo štvrtého radového, štúdiového albmu bratislavskej neo-punkovej hudobnej skupiny Iné Kafe. Album nesie názov "Príbeh". Vyšiel v septembri roku 2001 pod značkou vydavateľstva Forza Records. Ku songu "Ružová záhrada" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý zachytáva atmosféru ich živých vystúpení. Iné kafé a ich pódiová show. Kapela sa v ňom objavila v zostave: Vratko Rohoň - spev, gitara, Peter Forus Fóra - vokály, basová gitara, Dano Mathia - bicie nástroje. ***

Chůva k pohledání - An Offer She Can't Refuse (1995) (epizoda)

V priebehu rokov 1993 až 1999 bolo v produkcii americkej televíznej spoločnosti CBS natočený sitkom "Pestúnka Franny" (The Nanny). Bolo vyprodukovaných šesť sérií obsahujúcich sto štyridsať šesť časti. V poradí trinásta epizóda z tretej serie nesie názov "Ponuka, ktorá sa neodmieta " (An Offer She Can't Refuse). Pohľadná, svojrázna pestúnka Fran začne randiť s atraktívnym, charizmatickým italo-američanom Tonym Tatorim. Je ním absolútne okúzlená. Keď však zistí, že je to nebezpečný mafián začne mať obavy a bude sa snažiť tento vzťah ukončiť. **

Saw 3 (2006)

Považujem sa za ortodoxného vyznávača filmovej horrorovej tvorby. Mám rád všetky jej subžánre. Nechcem sa chváliť, ale mám toho v tejto oblasti fakt hodne napozerané. Avšak pre mnohých mojich známych kultovej sérii "Saw" som akosi neprišiel na chuť. Videl som prvú časť, ktorá bola natočená v roku 2004 a potom som sa o to prestal zaujímať. Samoúčelná sadistická zvrhlosť ma nemala čím zaujať. Až po dlhých rokoch sa mi čírou nahodou dostalo do rúk dvd "Saw 3D", čo je vraj siedme pokračovanie tejto série. Dal som mu len dve hviezdičky. A teraz som si pozrel aj časť s poradovým číslom tri "Saw 3". No a veru viac ako dve hviezdičky nedám ani jej. **

Temné patro (2008)

Po filme "Temné poschodie" som siahol predovšetkým preto, že je to snímok z finsko-islandskej produkcie. S takouto kombináciou som sa ešte nestretol. Tiež ma zaujalo aj to, že je to horror. Som náruživým fanúšikom tohoto filmového žánru. Tak som sa usadil do kresla a s radosťou si to pustil. Trocha ma prekvapilo, keď som zistil, že je to netradičná, béčková exhibícia fínskej heavy metalovej hudobnej skupiny Lordi. Jej členovia (Ox, Kita, Awa, Amen, Mr.Lordi) tu stvárnili monštrá z temnej strany, ktoré rozpútali masaker v jednej nemocnici. Ku tomuto filmu sa môžem v stručnosti vyjadriť rovnako ako aj ku hudbe kapely Lordi. Nič moc! **

Prokletý klaun (2014)

Realitný maklér Kent chce za každú cenu potešiť svojho sedemročného syna Jacka a tak si oblečie kostím klauna, aby ho zabavil na jeho narodeninovej oslave. Je to od neho pekné gesto, zachoval sa ako milujúci otec. Problém však nastane, keď Kent s hrôzou zistí, že klaunského kostímu sa nedokáže zbaviť. Zrástol s ním, pohltil ho, niet pre neho cesty späť. Začína sa meniť na krvilačné monštrum, ktoré má neodolateľnú chuť požierať mäso malých detí. V smrteľnom nebezpečenstve sa ocitne aj jeho vlastný syn. Posadol ho démon. Stal sa z neho "Prekliaty klaun". Jediný spôsob ako ho možno zastaviť je zotnúť mu hlavu. ***

Ztracený svět: Jurský park (1997)

V roku 1993 mal premiéru dlho očakávaný Spielbergov snímok "Jurský park". Bolo to prevratné filmové dielo. Najmä v oblasti filmových trikov a animátorských technológií to bolo niečo nevídané. Mainstreamový mega kinohit. Zaznamenal obrovský komerčný, divácky úspech. Takže o štyri roky neskôr natočil perfekcionalista Steven Spielberg voľné pokračovanie s názvom "Stratený svet: Jurský park". Už tomu chýbal ten bombastický wau efekt pôvodného titulu, ale i tak to bola celkom obstojná dobrodružná jazda. Návrat medzi naklonované prehistorické monštrá ma už síce nenadchol, ale predsa len tak trocha potešil. ***

Tři sestry - Školka (2013) (hudební videoklip)

Pražskú hudobnú skupinu Tři sestry mám rád. Sledujem ich kariéru prakticky od ich vzniku v roku 1985. Spevák Lou Fanánek Hagen a kapelník Ing. Magor Doležal ťahajú túto originálnu formáciu už pekných pár rokov. Stále majú moje sympatie. Vždy som sa pri ich hudbe vedel dobre pobaviť. Stihli natočiť i mnoho oficiálnych videoklipov. Väčšina z nich sa dá ohodnotiť aj tu na csfd. Niektoré sa podarili viac, iné menej. Klip ku songu "Školka" ja radím ku tým menej podareným. Takže mu nemôžem dať viac ako dve hviezdičky. **