• Krátkometrážní

Simpsonovi - Jsem cholerik, ale léčím se (2002) (epizoda)

Osemnásta epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "I Am Furious Yellow" (Som cholerik, ale liečim sa). Bart Simpson sa inšpiruje svojim otcom Homerom pri tvorbe komiksu. Vznikne tak populárna séria Angry Dad (Táta pruďas) o šialene zúrivom zurvalcovi. Homer z toho nie je nadšený a tak sa rozhodne, že bude svoj hnev potlačovať, aby Bart nemal z čoho čerpať. Je však len otázkou času, kedy u Homera prekupne obrovský výbuch nahromadeného hnevu. *****

Simpsonovi - Homer versus důstojnost (2000) (epizoda)

Piata epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Homer versus dôstojnosť" (Homer vs. Dignity). Homer Simpson sa ocitne v zlej finančnej situácii, nezvládla splácať hypotekárne úvery. Odváži sa požiadať svojho šéfa, majiteľa springfieldskej atómovej elektrárne Charlesa Montgomeryho Burnsa, o zvýšenie platu. Ten je ochotný mu poskytnúť peniaze, ale s podmienkou, že Homer začne pre jeho potešenie páchať rôzne zlomyseľnosti. ****

Simpsonovi - Marge a mukl (2001) (epizoda)

Desiata epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Marge a mukl" (Pokey Mom). Útlocitná Marge Simpsonová nadviaže kontakt s jedným springfielským väzňom, ktorého smutný životný príbeh a obdivuhodné maliarske nadanie v nej prebudia silné emócie. Zaručí sa za neho a dostane ho na podmienku späť na slobodu. Ukáže sa však, že bola hodne naivná, keď si myslela, že si zaslúži druhú šancu a že sa bezproblémovo zaradí do spoločnosti. *****

Simpsonovi - Šílená a ještě šílenější Marge (2000) (epizoda)

Dvadsiata prvá epizóda z jedenástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "It's a Mad, Mad, Mad, Mad Marge" (Šialená a ešte šialenejšia Marge). Postpubertálny šofér školského autobusu Otto Mann požiada o ruku dievča s ktorým sa zoznámil na rockovom hudobnom festivale. Ich svadba sa koná u Simpsonovcov. Otto však počas obradu svoju nevestu opustí. Tá zostane potom žiť so Simpsonovcami. Časom však začne Marge Simpsonová na ňu žiarliť. Ocitne sa až na pokraji šialenstva. ****

Simpsonovi - Kdo ví, kdo ovdoví? (2000) (epizoda)

Štrnásta epizóda z jedenástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Alone Again, Natura-Diddly" (Kto vie, kto ovdovie?). Nie je to nič bežné, či obvyklé, ale občas sa to predsa len vyskytne. Niektorá z postáv umrie. Nenávratne opustí tento seriál. V tejto epizóde vďaka nerozvážnosti Homera Simpsona zahynie jeho susedka Maude Flandersová. Z dobráka Neda Flandersa sa stane smútiaci vdovec. Homer má výčitky svedomia, preto sa mu snaží pomôcť. *****

Simpsonovi - Outsider-art (1999) (epizoda)

Devätnásta epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Mom and Pop Art" (Outdider-Art). Homer Simpson sa snaží postaviť záhradný gril. Vďaka jeho nešikovnostiz netrpezlivosti a nervozite sa mu to však nepodarí. Keď sa potom chce zbaviť zničeného materiálu, všimne si ho známa umelecká kurátorka a jeho šrot vyhlási za umelecké dielo. Jeho zmršený gril je označený ako outsider-art. Z Homera sa tak razom stáva avangardný umelec. *****

Simpsonovi - Simpsonovské biblické příběhy (1999) (epizoda)

Osemnásta epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Simpsons Bible Stories" (Simpsonovské biblické príbehy). V tejto časti sa rodinka Simpsonovcov objaví v troch mini príbehoch inšpirovaných svätou Bibliou. Lisa Simpsonová spolu s Mojžišom Milhouseom vyvedú Bohom vyvolený národ z egyptského otroctva. Homer Simpson sa prevtelí do úlohy kráľa Šalamúna. A Bart Simpson bude bojovať proti obrovi Goliašovi ako David. ****

Kouzelná tetička Valentýna (2008) (TV film) odpad!

Poviem vám pravdu, že už som veru dlho nevidel niečo tak primitívne ako bolo toto. Televízna rozprávka "Kouzelná tetička Valentýna", ktorú v roku 2008 natočila akási trojmenná lesba Zuza Zemanová Hojdová je vskutku niečo otrasné. Jarmila Turnovská musela byť totálna piča, keď dokázala napísať tak debilný scénar. Stará Libuše Šafránková v titulnej úlohe urobila zo seba úplnu kravu. Až mi jej bolo ľúto. No a tí ostatní úbožiaci, ktorí jej sekundovali pôsobili dojmom divadelného zboru psychiatrickej liečebne. Kyslá Martha Issova ako princezná? Hrôza! Čuráček Dyk ako anglický princ. Albín Bohumil Klepl ako kráľ. Plus trapní dreváci Dulava, Vydra, Táborský. Príšerná zostava. Otrasná rozprávka. Odpad!

Lucie Bílá & Arakain - Ďábelská hra (2017) (hudební videoklip)

V roku 2017 sa česká speváčka Lucie Bílá (Hana Zaňáková) na chvíľu vrátila ku svojim takmer už zabudnutým metalovým koreňom. Spolu s pražskou hudobnou skupinou Arakain absolvovala živé vystúpenie. Jednou zo skladieb, ktoré spolu odohrali je aj song "Ďábelská hra". Bol ku nej vyprodukovaný oficiálny pódiový live videoklip. Nijak zvlášť to na mňa nezapôsobilo. Afektovaná Lucie Bílá mi bola vždy viac menej ukradnutá a Arakain ma po odchode speváka Aleša Brichtu prestal zaujímať. **

The Undertones - Wednesday Week (1980) (hudební videoklip)

Pieseň "Wednesday Week" je v poradí dvanásta skladba z druhého radového štúdiového albumu severo írskej hudobnej skupiny The Undertones. Album sa volá "Hypnotised". Vydali ho v dvadsiateho prvého apríla roku 1980. Ku songu "Wednesday Week" bol natočený videoklip, v ktorom sa kapela objavila v zostave: Feargal Sharkey – spev, John O´Neill – gitara, Damian O´Neill – gitara, Michael Bradley – basová gitara, Billy Doherty – bicie nástroje. The Understones sú predstaviteľmi poslednej generácie britských hard mods, ktorá bola silne ovplivnená new wave a pop punkom. ***