• Krátkometrážní

Černý pes (1998)

V roku 1998 sa herec Patrick Swayze objavil v koprodukčnom snímku "Čierny pes". Stvrátnil postavu bývalého trestanca Jacka Crewsa, čo začne pracovať ako vodič nákladného auta. Chce sa živiť podctivou prácou a starať sa o svoju rodinu. Nevedomky sa však zapletie s ľuďmi, ktorí pašujú nelegálne zbrane. Začne mu ísť o život a ohrozená je aj jeho manželka a malá dcéra. Afro-americký televízny režisér Kevin Hooks natočil jednoduchý, predvídateľný akčný kamióňacký thriller. **

Šílení (2005)

Hnus je hnus, ale samozrejme od žida je to kvet voňavý. Veľmi rád by som videl reakcie slniečkárskych pseudo intelektuálov, keby niekto - v štýle pražského žida Švankmajera natočil film, kde by sa urážalo náboženské cítenie židov. V hlavnej úlohe by mohol byť šialený rabín, ktorý pri čítaní tóry vešia pajesatých židov na sochu Mojžiša, zaveseného dolu hlavou na chrámovej opone v synagoge. Bol by to umelecko filozofický jude horror! No ale silne pochybujem, že by na to niekto dostal od štátu tak štedré dotácie aké mal k dispozícii obrezaný Švankmajer, keď točil túto idiotskú fantasmagorickú pičovinu. *

Ztracený poklad templářských rytířů III (2008)

Tak som sa tretí krát vybral so štyrmi dánskymi teenagermi hľadať "Stratený poklad templárskych rytierov". Tento krát ich pátranie po poklade zaviedlo až na Maltu. Z chladného severu sa presunuli do slnečného Stredomoria. Zmena prostredia túto filmovú sériu trocha osviežila, ale i tak to za viac ako dve hviezdičky nestojí. Je to naivný detský dobrodružný film, taký ako aj jeho dve predchádzajúce časti. A tak si hovorím, že tri krát a dosť. Stačilo. Na prípadné ďalšie pokračovanie už nie som zvedavý. **

Ztracený poklad templářských rytířů 2 (2007)

Štyria dánsky adolescenti (Katrine, Mathias, Nis a Fie) znova pátrajú po "Stratenom poklade templárskych rytierov". Aj tento krát bude proti týmto nenechavým detiskám stáť nebezpečné, tajné Temné bratstvo, ktoré chce získať templársky poklad pre seba. Režisér sa síce zmenil, ale quarteto detských hercov zostalo rovnaké, tak isto aj naivný rodinný dobrodružný scénar a vcelku príjemná severská atmosféra. Mal som z toho taký istý divácky zážitok, ako z predchádzajúcej časti. Takže tomu dám tak ako i minule dve hviezdičky. **

Ztracený poklad templářských rytířů (2006)

V roku 1118 odišlo niekoľko francúzskych rytierov do Jeruzalema. Založili tam rád Templárskych rytierov. Po čase sa vrátili späť do svojej vlasti. Z templárov sa stal najbohatší a najmocnejší rád v Európe. Až do chvíle kedy sa francúzsky kráľ rozhodol, že získa ich majetky a poklady. Ja som sa spolu so štyrmi dánskymi sopliakmi vybral hľadať bájny "Stratený poklad templárskych rytierov" na ostrov Bornholm. Pozrel som si dánsky detský dobrodružný snímok "Tempelriddernes skat". **

Všechno, co mám rád (2017) (pořad)

Nedávno slovenská komerčná televízna stanica JOJ vyrukuvala s novou hudobno zábavnou reláciou "Všetko čo mám rád". Jej koncept je v celku jednoduchý a nie moc originálny. Dvaja pozvaní hostia z radou mediálne známych osobností rozprávajú o tom, čo všeko majú radi. Niekedy sú vtipní, inokedy vyložene trapní. Celé to robí aspoň mierne zaujímavým Ondrej Kandráč a jeho etno-folklórna kapela Kandráčovci. No na poste moderátora by sa mala urobiť zmena. Štefan Skrúcaný pôsobí kŕčovitým dojmom, jeho pokusy o humor sú zúfalé. *

Tradice Bílých Karpat (2008)

Biele Karpaty je pohorie nachádzajúce sa na slovensko českej štátnej hranici. Najvyšším bodom je Veľká Javorina doshanúca výšku 970 metrov nad morom. Kvôli svojmu unikátnemu ekosystému sa Biele Karpaty stali chránenou prírodnou oblasťou. Filmár Zdeněk Zvonek natočil v roku 2008 krátkometrážny dokumentárny snímok o šiestich držiteľoch značky "Tradice Bílych Karpat", čo žijú v symbioze s nádhernou prírodou a rozvíjajú kultúrne dedičstvo tohto krásneho kraja. **

A-Ha: Take on Me (1985) (hudební videoklip)

Pieseň "Take on Me" je v poradí prvá skladba z debutového albumu nórskej hudobnej skupiny A-ha. Album sa volá "Hunting High and Low". Vyšiel jedenásteho novembra roku 1985. Ku songu "Take on Me" bol natočný nápaditý, z väčšej časti animovaný videoklip. Oživlý komiks, čo vtiahne mladú dievčinu priamo do akčného klipu tejto new wave synthpopovej formácie. Zaujímavosťou je že A-ha po celý čas svojej existencie fungovala v nezmenej zostave: Morten Harket - spev, Paul Waaktaar-Savoy - gitara, Magne Furuholmen - klávesy. ***

Hannibal (2001)

Skúsený režisér Ridley Scott v roku 2001 natočil film o pozoruhodnej postave, ktorá bola súčasťou kultového krimi thrilleru "Mlčanie jahniat". Ponúkol divákom príbeh geniálneho, deviantného, kanibalského vraha doktora Hannnibala Lectora. No neviem či to bol zrovna najlepší nápad sa po jedenástich rokoch znova v tom rýpať. Ja si chcem Hannibala pamätať za nepriestrelným sklom jeho cely ako vedie dialógy s Jodie Foster. Toto voľné pokračovanie je len vata. Ridley Scott odviedol kvalitnú prácu, ale podľa mňa vcelku zbytočnú. ***

Henry Lee Lucas: Sériový vrah a lhář (2009)

Včera som si pozrel snímok "Šedovlasý pán". Bol o americkom sériovom vrahovi Albertovi Fishovi. Forma jeho filmového spracovania na mňa však neurobila dojem. Dal som mu len dve hviezdičky. Tak som si dnes chcel napraviť chuť ďalším snímkom o americkom sériovom vrahovi. Pustil som si teda film o Henry Lee Lucasovi. V roku 2009 ho natočil režisér Michael Feifer. Žiaľ ani tento krát to nedopadlo tak aby som mohol byť spokojný. A pritom o takýchto psychopatických vrahoch by sa dali natočil oscarové filmy. **