Requiem za sen (2000)

Depresivnější film snad ani neexistuje.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Odpad moc často nedávám, protože se vždy snažím na filmu najít aspoň něco dobrého (i takovému Waterloo po česku jsem dal jednu hvězdičku), ale toto je naprostné dno. Není zde ani jediná alespoň trochu vtipná scéna, vlastně jsou tu jen scény trapné a megatrapné. Všemu vévodí neuvěřitelně špatný Jaroslav Sypal v hlavní roli, který je zde snad ještě horší než v nováckých estrádách. Tenhle "skvost" jsem shodou nešťastných náhod shlédl hned dvakrát, takže mohu s jistotou říct, že jde o nejhorší film, co jsem kdy viděl.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čtvrtý Potter není zdaleka tak dobrý jako Vězeň za Azkabanu. Je to hlavně kvůli scénáristovi, který nedkokázal rozsáhlou předlohu zkrátit tak. aby vznikl plynulý příběh bez dějových děr. Například dějová linie s Ritou Holoubkovou vyšumí úplně do prázdna, takže ve filmu ztrácí jakékoliv opdstatnění. Místo toho mohli mít více prostoru třeba ostatní šampioni. Rozhodně by si to zasloužili. Hodně mě zklamalo, že chybělo samotné finále mistrovství světa ve famfrpálu, mohla to být naprosto úžasná scéna. Přestože tomu dám vždy přednost před Columbusem, na čtyři hvězdičky to tentokrát nevidím.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kubrick byl génius a tohle je jeho nejgeniálnější film. Bohužel, ne každý do něj dokáže proniknout a poznat jeho dokonalost.

Černočerná tma (2000)

První půlka plná působivých barevných filtrů je velice dobrá, ale jakmile dojde k zatmění sluncí, dě začínáj být chaotický a zabředává stále hlouběji do klišé. Za cool motherfuckera Riddcka bych dal rád čtyři hvzdičky, ale nejde to.

Robot-monstrum (1953)

Nádherně špatný film. Režisér asi musel být úplný šílenec, že něco takového vypustil do světa, ale díky mu za to. Bez takových filmů by byl svět nudnější.

Moulin Rouge (2001)

Ten nejkrásnější možný kýč.