Můj soused zabiják (2000)

Překombinovaná blbina s příšernou rolí pro Amandu Peet a ani ostatní dvakrát nezáří, jen M. Perry je zde na vrcholu a stará se ve filmu o jedinou zábavu.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Moc hezky udělané, ale pokud v tom někdo hledá něco víc, tak marně, není to tam :)

Templář (2011)

Nízkorozpočtové béčko ze středověku je ideální na mozkový odpočinek. Příběh je slabý, stejně tak jako dialogy a postavy.

Pod povrchem (2000)

Horory jsou voser. Bláboly a nesmysly a tohle není výjimka. Příběh je absolutně vyfabulovaný a tak kravský, že už není ani k smíchu.

Nebezpečné známosti (1988)

Skvělé prostředí oživlé historie se spoustou intrik a zajímavých postav ve zfilmovaném románu. Malkovich je jako Valmont bravurní a film díky němu hodně rychle uteče, takže škoda, že není delší. Krásně se také kouká i na mladé Michelle Pfeiffer a Umu Thurman v dobových šatech :)

Sedm (1995)

Drsný velmi napínavý krimi-thriller s výbornou zápletkou a hereckými výkony. Ve svém žánru to nejlepší, co bylo kdy natočeno. Po skončení jsem byl ještě pěknou chvíli mimo. Díky za to Davide Finchere.

Forrest Gump (1994)

Forrest je pro každého. Pro hloupé, chytré, náročné, nenáročné, každý ho pochopí a každý (skoro) si ho zamiluje, protože je milý, krutý, smutný i veselý. Je neopakovatelný, stejně jako samotný Tom Hanks.

Tenkrát na Západě (1968)

Vše už bylo řečeno o této legendě. Dá se na ní dívat stále a stále dokola. Příběh, postavy, HUDBA, kamera, atmosféra … vše je jedinečné a neopakovatelné. Není žádný jiný film, který by se tomuto dílu podobal.

Casino (1995)

Mistrovská mafiánská lahůdka. Film má neuvěřitelné tempo a atmosféru, co záběr, to perla! Hádky, vystupování, popis kasina s rukách mafie … Skutečný skvost s plejádou neuvěřitelných hereckých výkonů v čele, s nikým menším než absolutním mistrem, Robertem De Nirem. Moje De Nirova neoblíbenější role a díky němu stavím tento film ještě o trochu výše, než taktéž vynikající Goodfellas. Současně také nejlepší Scorseseho film.

Zjizvená tvář (1983)

Fantastický Al Pacino! Je to až „ďábelský“ herecký výkon a pro mě nezapomenutelná filmová postava. Nechápu, jak mohl něco takového zahrát, když se podívám na jeho jiné filmy. Parádní, lehce nadsazený, mafiánský film o vzestupu a pádu jednoho vymydlenýho hajzlíka.