ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Paráda. Na Kazmových videách si fičím už od jeho začiatkov a vždy ma jeho spôsob humoru/odvahy veľmi bavil. A formát ONEMANSHOW to ešte pozdvihol na vyššiu úroveň. To čo táto jeho partička všetko dokázala, to je fakt neuveriteľné.  Čo sa týka tohto filmu, je to tak špecifický žáner, že sa to podľa mňa nedá s niečím porovnávať. A mne naozaj nenapadá nič, čo by som v tom filme spravil inak/lepšie. Preto dávam plný počet hviezdičiek a som tiež zvedavý ako dopadne súťaž z filmu plynúca.

Elita - Série 5 (2022) (série)

Dobre herecky zahrané, zápletka na štýl predošlých sérií. Ale s tou sexualitou to uz vážne prehnali. Tam už čistí heterosexuáli takmer ani neboli...

Sex Tape (2014)

Komédie teda moc nemusím, ale na tomto som sa v kine celkom kvalitne zasmial.

Krvavý stát (2011)

Ak od tohto filmu očakávate horor, tak ho radšej ani nepozerajte. Slaboduchý film, ktorý bol pre mňa len strata času. Jednu hviezdu dávam za peknú dcéru + za tú vec s terorizmom, ktorú si akoby priznalo USA o sebe, že to tak funguje.

Love (2011)

Tie sladké reči pôsobili ako nejaký joke, smutné na tom bolo to, že to akože bolo myslené vážne. Pre mňa sklamanie.

Smrt v Benátkách (1971)

Pekná hudba. Krásna poľská mamička. To sú jediné plusy tohto filmu z môjho pohľadu. Zvrátený príbeh, dlhé nudné nič nehovoriace scény. Trápne opakujúce sa pohľady. Možno 5 rozhovorov za celý film. Proste pre mňa viac-menej 130 minút strateného času.

Blesk (2011)

Mne sa to celkom páčilo. Stathamov štýl možem a znovu hral proste to, čo mu ide najlepšie, tvrďasa bez rešpektu, ktorého nič nezastaví. Vtipné jednanie tiež potešilo. Mal som chvíľami pocit, že pozerám prvý diel Crank (v dobrom zmysle). Psychopat, teda negatívna postava Blitz to tiež hral dobre a hrdo si užíval svoje činy, mal v sebe trochu jokera :). DnB song The Qemists - Stompbox sa tam hodil dobre, ale u Stathamových filmov táto hudba nie je nič výnimočné. U mňa také slabšie 4 hviezdičky, i keď mi tam chýbala nejaká tá milostná scénička, ktorá sa tam miestami črtala.

Černá labuť (2010)

Okrem žánrov Dráma a Thriller by som tam pokojne doplnil aj Psychologický :). Inak dosť kvalitný snímok.

Expendables: Postradatelní (2010)

Tuctový dej, poslabšia réžia a kamera tiež nič extra. Keby tam nehrali totálne hviezdy akčných filmov, asi by som to ani nepozeral, napriek tomu z toho títo herci dokázali spraviť naozaj zaujímavý snímok. Okrem toho si myslím, že nežné pohlavie to fakt nezaujme, jedine v prípade ak by sa chceli pokochať nad prepracovanými telami ;).

Experiment (2010)

Zaujímavý film, ktorý po dopozeraní donúti človeka zamyslieť sa nad všeobecným správaním ľudstva. Osobne sa mi ale viac páčila verzia z roku 2001 od nemeckých filmárov. Forest Whitaker sa zmocnil svojej postavy skvelo, Adrien Brody ma ale veľmi nepresvedčil. Pokiaľ ste nevideli pôvodnú verziu film vás svojim scenárom určite zaujme.