Terapie láskou (2012)

75%...Originální a přesto stereotypní romantické drama, které by bylo poloviční bez vynikajících herců (samozřejmě v čele s Jennifer Lawrence) a scénáře Davida O. Russela. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=15

Bídníci (2012)

65% Jsem zklamán z toho, jak to bylo povrchní, bez emocí. Postavy si tam umírali jak na běžícím páse a nic. To je docela chyba u epického romantického muzikálu. Ale vše vynahradily hlavní postavy (všechny herecké hvězdy) a vynikající písně, více zde: http://blog.snowskyfilm.com/?p=5

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

70%...A hned první "zklamání" roku. Těšil jsem se jak malý na vánoce a dostalo se mi jen solidní kriminálky plné drsných hláškujících policajtů a jednoho motherfuckerka. Jooo Sean Penn byl vážně vynikající. Pravý boss se vším všudy. A Ryan Gosling musel potvrdit všem pochybovačům, že zvládne být skvělým protivníkem takovému esu jako je právě Sean Penn (a teď nemyslím jeho postavu ve filmu, myslím herecky). A Emma Stone...TA...JE...NÁDHERNÁ! To co nejvíc škodí filmu je epizodičnost, nepřehledná kamera při akci a tupost scénáře/hlavních hrdinů. V podstatě si v kině jen odškrtáváte povinné složky tohoto filmu a režisér to ví, nečeká nás tudíž žádné překvapení. To že se utvoří speciální skupinka "civilistů" to beru. To že o výběru rozhoduje manželka seržanta, taky ok. Ale to, že nemají nic promyšleno, bez všeho jdou bezmyšlenkovitě po hlavě, to je už trochu moc! Gangster squad je vynikající retro kriminálka pro mladé, kteří neviděli Nesmiřitelní apod. Těm se bude určitě moc líbit, a taky má proč, po technické stránce to je výtečné. Ale...

Atlas mraků (2012)

95%...nemám slov! Když by mi někdo před rokem řekl, že budu uchvácen při sledování tří hodinového snímku, skládajícího se ze 6 na první pohled neprovázaných příběhů, tak bych ho hned poslal do Bohnic. Ale toto, to je opravdu dílo. Pro Toma Tykwera určitě masterpiece, ale sourozenci Wachowstí už mají tu "smůlu", že natočili Matrix :-)

Anna Karenina (2012)

80%...Film, který chtěl být jiný, měl k tomu nakročeno výborně a...a pak se to vrátilo do normálu. Nápad to byl věru vynikající, nechat odehrávat film v prostorách divadla a vše tomu přizpůsobit (kameru, pár přechodů mezi scénami, vystupování herců jakoby v divadle). Problém číslo 2 bych viděl v množství postav a jejich vztazích. Předlohu jsem nečetl, na můj vkus je v ní málo draků, fiktivních světů a málo robotů. Min třetinu postav bych z FILMOVÉ verze vyškrtl, protože pro děj byli nepotřebné. Alespoň, že je hráli sympatičtí herci, kteří uměli hrát. Ale i tak je všechny převýšila Keira a Jude. Keira tímto filmem dospěla, už může hrát role usedlých mladých žen. A Jude zvládl roli suchého staršího politika bez větších problémů a bylo opravdu potěšením se na něho dívat.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

99%...Zpátky ve staré známe Středozemi:-)už podle knížky bylo jasné, že filmový Hobit, bude odlehčený, pohádkovější. Když se tedy pohádka sejde s Pánem prstenů, tak nevzniknou Letopisy Narnie, ale Hobit, vynikající mix, který v sobě má tu správnou tolkienovskou poetiku. Když jsem se dozvěděl, že Jackson chce rozdělit Hobita na tři díly, nechápal jsem, co chce do zbylých dílů nacpat. Teď mi to už je jasné. Naplno totiž využívá celé Středozemě a jejich nejdůležitějších postav. Pro fanoušky to je pastva pro oči i uši. Jackson měl opět šťastnou ruku při výběru herců, hlavně přesně trefil Bilba. Martin Freeman je pro tu roli jako stvořený. To není možné jak moc se podobá Bilbovi z knížky a jak si je podobný s "původním" Bilbem z Pána prstenů. Dál by se toho dalo napsat tolik o tomto filmu...triky, hudba, jednotlivé scény dovedené k dokonalosti, kamera a záběry z Nového Zélandu, úžasný začátek určitě úžasné trilogie :-) více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=319

Šťastný smolař (2012) (TV film)

80%...oproti vánočnímu Anděl páně mohu koukat na Šťastný smolař po celý rok. Vynikající pohádka se nedá vůbec srovnat s českou konkurencí, jak televizní tak ale i tou, která prošla kiny. Příběh s nádechem originality je hlavně skvěle napsán. Z loňské Tajemství staré bambitky bila podobnost se situací v ČR do očí, v Smolaři je to skryto a na povrch to vychází jen v podobě vynikajících hlášek. S trojicí Strach-Trojan-Dvořák se dá počítat jako s nejlepší možností do budoucnosti českého filmového průmyslu a klidně by se k nim mohl přidat i mladý Filip Cíl, protože jeho souhra s Trojanem byla vynikající. Doufám, že tuto pohádku začnou pravidelně opakovat jako Anděl páně, protože takhle by měla vypadat budoucnost (nejenom) české televizní tvorby!