Vraždící anděl (2009)

Scénář je jednoduchý jak jen to jde. Děj není také příliš napínavý, ani postavy zajímavé. Ale slušná řežba to zachraňuje. Slabší tři hvězdy.

Román pro muže (2010)

Donutil hraje pěkně povrchního egoistického a panovačného snoba, komediální část filmu vytváří především Budař, který baví jako komická figurka. A všichni herci odvádí poctivý herecký výkon v tak rozdílných partech. Film jsem viděl už čtyřikrát a divím se tak nízkému hodnocení. Po posledním shlédnutí jsem i uvažoval, že bych přidal i kousek čtvrté hvězdy.

Eden (2005) (seriál)

Velká slabota...

Stav ohrožení (2014) (seriál)

První dva díly. Průměrný thriller, který se sice pokouší překvapovat zvraty, ale jinak ničím nevyniká. Ale dá se na to celkem obstojně koukat. Ještě se na nějaké další dily podívám...

Jump street 21 (2012)

Vydařená komedie s výbornými hláškami. Velmi milé překvapení. "Neotravujte korejskýho Ježíše. Nemá čas na vaše problémy. Má práci." "Ještě jednou praštíte malého černého gaye a já se nervově zhroutím" Komedie pro ty, co se umí odvázat. Lepší čtyři hvězdy. 85% (2x na DVD cz)

300: Vzestup říše (2014)

Film se časově odehrává v podstatě v průběhu celé Řecko-perské války. Od bitvy u Marathónu, přes bitvu u Thermopyl (o které je první film) po rozhodující námořní bitvu u Salamíny (480 před n.l.). Hodně filmu je jen vyprávění, s hrdiny jsem se neztotožnil a ani nikomu nefandil. Přišlo mi to dost povrchně odvyprávěné. Jen postava Evy Green byla zajímavější. A nemyslím tím pasáže, kdy byla oděna jen v rouše Evině. Vizuálně krásné, ale chyběl mi tam ten náboj, emoce. S přihlédnutím k energií nabité a poutavé jedničce je toto pro mne zklamáním.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Přitažlivá populárně-naučná forma pro každého. Velký rozsah témat s aktuálními poznatky, pěknou grafikou a animací, výbornou hudbou a sympatickým průvodcem-moderátorem. Rozebrán je tu vesmír doslova od atomu, vznik, vývoj a rozšíření života, od uctívání Slunce a hvězd po metody průzkumu vesmíru. O objevitelích, kteří přispěli k poznání světa a vesmíru a objasnili principy přírodních sil. Obsáhlost je tak velká až mi občas vadilo jak velkým tempem jsou chrleny (do češtiny předabované) informace. Skoro jak na nějaké vysokoškolské přednášce. To je jediná výtka. Rozhodně stojí za shlédnutí. (kompletních 13dilů)

Kravaťáci (2011) (seriál)

Hodně dobrý právnický seriál, který má charizma. Zatím jsem spolykal jen prvních pět dílů, tak si alespoň ještě tucet dopřeji a uvidíme zda jim energie a právnické kličky vydrží...

Jen 17 (2013)

Příjemně sledovatelný příběh, který nemoralizuje a nechává diváka popřemýšlet a udělat si vlastní názor.

Svatby v Benátkách (2014) (seriál)

Po prvním díle...jsem dostal (bohužel) přesně to, co jsem očekával... Pro příznivce tv serálů typu Doktoři z Počátků, Obchoďák, Velmi křehké vztahy, Ordinace v růžovce... atp. Dívat se nebudu, tudíž ani hodnotit.