Modrá laguna (1980)

Modrá laguna byl zřejmě úplně první film, který jsem viděl při jedné návštěvě na videomagnetofonu VHS (který tehdy stál pětinásobek průměrného měsíčního platu!). Bylo to v době, kdy pojem internet byl pro většinu lidí neznámý, počítač v domácnosti ještě ani nikdo v naší republice prakticky neměl a za okny se na prvního máje vyvěšovaly rudé praporky červené jako trenýrky. (Kdo nenosil na tělák červené trenýrky, tak asi nepochopí... :) Pro malého kluka to byl skoro erotický film! I po letech má tato romantika na exotickém ostrově svůj naivní půvab. 60%

Eurotrip (2004)

Jak mladí Amíci po matuře jedou do exotické Evropy. Jelikož je film v české koprodukci, pobavily mne nejvíce "evropské" lokace aneb jak procestovat Evropu a nevytáhnou paty z Prahy :) Pražské Hlavní nádraží jako Paříž, Kampa jako Amsterdam či Nový Smíchov jako Berlín, Národní muzeum jako Vatikán atd... A jako bonbónek, kulisou nudapláže u kanálu La Manche je dvouvteřinový záběr na jihofrancouzské Saint-Tropez. Místy vtipné, ale smíchy jsem se za břicho nepopadal. Gute Musik und die beste David Hasselhoff. Za pozitivní pokládám, že je film prost nechutností typu zvracení a spol. (tedy až na vtipné úvodní titulky :) Průměrná komedie. 60%

Na cestě - Na cestě po Madridu (2013) (epizoda)

Procházka po moderní metropoli s dlouhou historií ležící v samém srdci Pyrenejského poloostrova. Přestože se dokument opomenul zmínit o několika zajímavostech specifických pro toto velkoměsto (žádný cestopis však nemůže obsáhnout vše), jedná se o lepší standard mezi cestopisy. 70% PS: O Madridu se říká, že je nejrušnější evropské město. A to je pravda, přes den a ještě víc v noci. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit :)

Nespoutaný Django (2012)

To jsem nečekal... (žádné recenze ani komentáře jsem do této chvíle nečetl) Hutná porce originálního černého humoru! Styl humoru a mnoha scén mi často připomínal film Hanebný pancharti. Rukopis Tarantina je znát. Hudba je na tento originálně pojatý western velmi netypická (výborná). Skvělá je postava Samuela L.Jacksona. Stopáž filmu je sice šílená (klidně by z toho mohly být filmy dva - jako Kill Bill), ale uteklo to, aniž bych se podíval na hodinky. 95% (kino-ČSFD projekce)

Snowboarďáci (2004)

Film, který "dal světu" Kotka s Mádlem. Česká odpověď na americké Prcičky mi přijde vydařená. Dávno nejsem teenager, ale ani po cca desátém shlédnutí jsem si nepřipadal blbě, že mne to baví. Kvalit Sněženek to však zdaleka nedosahuje. Čtvrtá hvězda je za hudbu, tedy těch pár písní, které jsou dost návykové.

Occamova břitva (2012) (TV film)

Na TV produkci velmi dobře natočený thriller "ze života" se zajímavým scénářem. Dilema mezi strachem a odpovědností je dobře vykresleno, herci hrají přesvědčivě (v rámci scénáře). Jen chování manželky při "seznámení" s padouchem v hotelu mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Jinak, spokojenost! 75%

Zrcadla (2008)

Ideální film před návštěvou koupelny než půjdete spát :) 80%

Volný pád (1993)

Na tento film si vzpomenu vždy, když rozbalím ve fastfoodu burger a ohlédnu se na jeho fotku nad pokladnou...100%

Elitní zabijáci (2011)

Solidní akční standard. Jason Statham ve své nejklasičtější roli v jaké jsme ho viděli již mnohokrát. 70%