• Pohádka

Přání Ježíškovi (2021)

Asi se můj názor nebude ztotožňovat s názory ostatních, ale mně se film celkem líbil. Je pravda že jsem neviděl polský originál, tak možná proto (musím si to doplnit). Na české poměry mi to přišlo dost fajn, nedávno jsem byl na Prvok Šampón Tečka a Karel, který má o hodně vyšší hodnocení než Praní Ježíškovi. A to mi přišlo že se točí kolem jedné věci, kolem sexu. To to opravdu musí být v každém filmu? Přání Ježíškovi nevyjímaje, je to tam úplně zbytečné, ale je toho tam po málu. Takže Přání Ježíškovi je romantická komedie. Komedie no, párkrát jsem se pousmál občas i uchechtl hlavně díky panu Arnoštovi Goldflamovi. Ale že bych se řezal smíchy při každém pádu nebo zvuku který někdo vydá, jako zbytek kinosálu to ne. Nechápu některé lidi. Film je hezky natočený, herecké výkony jsou super, hudba ujde, dětští herci jsou fakt dobří. A příběh? No je to přeci jenom vánoční film, takže nějaký komplikovaný děj tam není. Určitě lepší než, (a teď se omlouvám všem milovníkům tohoto filmu), Sám doma, kde jde dle mého jenom o ubližování a naschvály. Taková oddechovka která neurazí. Na konci jsem se dojal, takže to byl příjemný zážitek. No jsem zvědavý jak dopadne Vánoční příběh. 75%, ****

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Vrátil jsem se z kina nadšený. Nenapadlo by mě, že to bude až tak dobré. Film střídá žánry jak na běžícím páse, jednu chvíli se směju a za chvíli mě smích přejde a jenom žasnu. Podle traileru jsem čekal úplně něco jiného. Chválím herecké výkony obou hlavních protagonistů. Ovšem největší hvězda filmu je Tomáš Magnusek. Perfektní!! Narážky na Jardu Kováře mě dostaly. Konec filmu mě taktéž dostal a jenom mi spadla brada. Pravda film má své chyby, ale oproti českým romantickým komediím byl tohle skvost.  Chválím perfektní zážitek. 80% **** PS: je to má první recenze, omlouvám se za nedostatky 😉