• Pohádka

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Je to odpad odpadů. Ale neskutečně mě baví pozorovat kam až to může klesnout. Pecka

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Skvělá kamera, písnička, efekty, zajímavý příběh. Hudba byla skvělá celou dobu až na závěrečné vyvrcholení, byla potichu a nebyla dramatická aby zdůraznila boj. Na soubojích jde vidět že je to choreografie ale to mi nevadilo, spíš že jich tam bylo málo na to, jak se tvůrci tak chvástali. Herci v pořádku, vtipné duo vtipné. Škoda dle mého nevyužitého, skvělé vypadajícího Jána Jackuliaka. Uprostřed film úplně šlápne na brzdu a jakoby se zpomalil v čase 😉, určitě by šlo zkrátit. Závěr byl dobrý ale nijak mne neuspokojil, možná to souvisí s tím že jsem měl po přečtení jedné recenze tady vyspoilerovany důležitý moment filmu. Střih byl lepší nez letosni Jan Žižka. Film se snaží působit jako hollywoodské velkofilmy, coz se mu vlastne hodne daří svou výpravou, která je skvělá a efekty které jsou na naše poměry peckovní. Už to není pohadka pro malé děti,  spise pro starší,  ktere to pochopí. Film není bez chyb. První dil je o krapet lepší,  ale možná se to později až film uvidím třeba podruhé změní. A změnilo, upravuji hodnoceni o hvezdu výše. Murien skvělá.  80%, *****

Jan Žižka (2022)

Opomenu incident s paní důchodkyní na pokladně a přejdu k mému hodnocení.   Na Žižku jsem byl hodně dlouho zvědav. A musím říct, že jsem neodcházel zklamán.  Nebudu asi řešit,  co je historicky přesné a co ne, páč to sám nevím.  Film je dle mého zvládnutý dobře, až na scény bitev a potyček. Kamera se třese jako sulc a střih je zmatený a rychlý jako já na hlaváku v Praze. Mimo akci je kamera ovšem úchvatná a záběry na naši krajinu jsou nádherné. Film hodně dobře ukazuje surovou dobu, krví useknutými končetinami a mrtvými a umučenými lidmi se film jenom hemží. Bohužel mi to v mnoha ohledech připomínalo i současnost. Chválím zvuk, ten byl super a hudba byla taktéž skvělá, dotvářela perfektně atmosféru a když zaznělo Ktož jsú boží bojovníci měl jsem hned husí kůži. Herci, no jediný kdo dle mého vynikal byli Sophie Lowe a Jan Budař. Zbytek herců mě nijak zvlášť neuchválil. Příběh je takový vyšší průměr,  první polovina je svižnejší a akčnější, ale ani u druhé jsem se nenudil. Je to pojaté hodně americky, takže epické příchody, odchody a zvraty tu jsou zastoupeny ve velkém.  Petr Jákl se pokusil natočit velkofilm, což se mu dle mého povedlo. Rozpočet nám přijde vysoký, ale je to zlomek toho, za kolik vznikají v zahraničí filmy, některé třeba nesahají Žižkovi ani po paty. Takže smekám klobouček. Dabing musím také pochválit.  Určitě na film zajdu ještě jednou a třeba na podruhé změním názor, ale bude to spíš změna ještě k lepšímu. Doufam, že tvůrci někdy přijdou ještě s něčím o chlup lepším, abychom byli na naše filmaře konečně trochu hrdí.  Filmu bych dal čtyři hvězdy, ale myslím si, že by měl být určitě v červených číslech, tak přimhouřím oko a dám i tu pátou. *****, 75%

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Bál jsem se, že to nedosáhne kvalit improvizovaných scének a ono to nedosáhlo těchto kvalit. Herce svazuje předem daný scénář. Všichni čtyři hlavní herci hrají skvěle, ale nebýt Davida Votrubka, tak to neni zdaleka tak vtipné. Film má dobře zmáknuté akční scény, kamera je taky dobrá. Film je vtipný dost, ale ne tak, že bych se řehtal. Některým lidem asi stačí aby někdo spadl na záda, někdo někoho bouchl hasákem do hlavy za zvuku křupnutí, mně asi ne no. Možná jsem nebyl tak naladěn na film. Druhá půlka je lepší než ta první, ta se rozjela pořádně a začalo to být teda trochu vtipné. Animované předěly? no dobře. Přidané "vtipné" zvuky mi vadily. Nicméně, jestli jednou někdy vznikne druhý díl a jestli bude opravdu nést název, který byl na konci naznačen v titulcích, tak na film nejspíš zajdu s doufání, že bude lepší jako ten předešlý. Vzhledem k současným českým komediím dávám ale vyšší hodnocení, páč se v kinech neobjevují české, takto šílené akční komedie, které mi v kinech chybí. Každopádně děkuji. 60%, *** Těšil jsem se na nějakou potitulkovou scénu a ono nic😆.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Toto bylo opravdu šílené a vtipné, tam kde to vtipné být nemělo. Film byl tak špatný až se ze mě stal hltač této šílenosti. Triky a efekty byly tak špatné a šílené, až mi narostlo třetí ucho. Typické marvelovské barvičky mě už omrzely. Pan scenárista asi při psaní této šílenosti musel opravdu zešílet. Toto šílené dílo je opravdu šílené a kdo řekne že to není šílené, tak je šíleným. Už teď se nemůžu dočkat až uvidím Lékař šílený v mnohovesmíru lumpáren a neplech za zrcadlem. Děkuji, 25%

Betlémské světlo (2022)

No, musím říct, že jsem mírně zklamaný. Jakožto fanoušek filmů Jana Svěráka jsem se na film Betlémské Světlo těšil, rozhodně to není, ale propadák, v současné české filmové tvorbě jde o nadprůměrný film. Ovšem je tam dost chyb. Éra Vratných lahví, Kolji či Obecné školy je zřejmě pryč. Betlémské světlo se těmto filmům nevyrovná, spíše ho kvalitou řadím mezi jeho novější filmy Po strništi bos a Tři bratři. Film má skvělou kameru, ostatně Vladimír Smutný je zkušený kameraman a se Svěráky už spolupracuje delší dobu.  Jan Svěrák je, ale stále jeden z předních režisérů u nás. Je zde poznat že scénář napsal z části někdo jiný než Zdeněk, stále jde tam jde poznat, ale Svěrákovský rukopis. Hudba Ondřeje Soukupa je dobrá, ale jeho hudební vrchol je dle mého skvělá hudba u Kolji.  Ve filmu je nejvíce času ze všech povídek věnováno ději mezi Rambou a Kotkem. Tato linka mě ale vadila nejvíce, sexuální a nahé scény mi přišli zbytečné. Ovšem kdyby se věnovalo více prostoru zbývajícím povídkám např. té se skvělým Vladimírem Javorským, byl bych šťastnější.  Nejzajímavějším dějem filmu byl, ale vztah mezi hlavní manželskou dvojicí, manželů Šejnohových. Mezi Zdeňkem Svěrákem a Danielou Kolářovou je stále dobrá chemie a je zábava se na jejich společné scény dívat.  Ale stále je to film veselý a vtipný, od srdce jsem se u několika scén zasmál. Takže to svůj účel splnilo. Jenom škoda, že ubývá diváků kteří by chodili do kina na české filmy. Škoda no :( . Filmu bych dal 3 a půl hvězdičky, ale páč to tady nejde tak dávám, ****, 68%.

Batman (2022)

<?> Uff. Musel jsem si dát dva dny na rozmyšlenou, abych film vstřebal a uspořádal si v hlavě co o něm napíšu. A i s odstupem musím říct, že to je skvost, jak už po filmařské stránce, kamery, herectví, hudby, scénáře, scénografie a mnoho a mnoho dalšího. Pana Matta Reevese jsem neznal a nevěděl jsem co s Batmanem udělá, no je to PAN režisér.  Kameraman Greig Fraser (Duna), je mistrem svého řemesla, každý záběr je promyšleným nádherně vypadajícím obrazem, který bych se nebál si někde vyvěsit. Hudba, no jéjee, nádherné úderné téma, které když zaznělo měl jsem husí kůži a skvěle film doplňuje. Pane Michaeli Giacchino, tleskám. Stopáž filmu je hoodně dlouhá, tak jsem se bál zda se nebudu nudit, nenudil jsem se ani chvíli. Po celou dobu jsem byl napjatý jako kšandy. Temná atmosféra a deprese, která z filmu vyzařuje není asi pro každého, ale mě to nevadilo.  Není to úplně akční film, ale pár akčních sekvencí tu je, všechny jsou bravůrní, až na všemi vychvalovanou akci v autech, která se MNĚ zdála nepřehledná, ale zase kamera a záběry byly skvělé i přes nepřehlednost. Tuhle chybičku odpouštím, protože to je spíš detektivka, než akčňák. A detektivka to je se vším všudy. Příběh je skvělý. Herci, všude se píše, jak byl Colin Farrell v roli Tučňáka skvělý, ano byl a v masce, která je skvělá, byl k nerozpoznání. Je mi, ale divné, že se, aspoň podle toho co jsem četl a viděl, moc nemluví o Paulu Danovi, který hraje Hádankaře. Pane bože to je herec, to bylo úžasné, jak ten to zahrál, no bomba ať už byl v masce, nebo bez ní byl boží, nedivím se, že po této roli nemohl spát a měl noční můry. Dle mého názoru se vyrovnává i Heathu Ledgerovi z Temného rytíře. On tomu Filmu dodává to F a dává tomu tu třešinku. Robert Pattinson je prostě skvělý herec, a po tomto filmu se to ve mně ještě potvrdilo. Jenom to mohlo být asi brutálnější, ale přece jenom Batman nezabíjí, takže OK. Doufám, že na film bude chodit co nejvíce diváků. Už teď se těším na další díl, který podle mě bude, a doufám, že bude stejně tak dobrý jako byl tento. *****, 98% PECIČKA :). Ještě takové + je to, že web, který je ve filmu zmiňován opravdu funguje a je na něm odpočet, super nápad. <?>

Normální autistický film (2016)

Provedení filmu je takové nemastné neslané, ale mě to chytlo, sice jsem se na to díval na dvakrát, ale bavilo mě to. Toto téma mě hodně zajímalo a chytlo. Teď mám na ty lidi úplně jiný pohled. Oni jsou vlastně geniální a vlastně mi jich je i líto. No film ve mě určitě něco zanechal. Nicméně trochu utahané ****,70%

Wilsonov (2015)

Jako jo. Film mě zaujala svým vizuálem. Připomíná mi film Adéla ještě nevečeřela, ale pouze zpracováním, Adéle se to nevyrovná. Párkrát jsme se zasmál. Kamera ok. Průměrný, odvážný film. Prosím více takových. ***, 55%

Uncharted (2022)

Považuju se za velkého fanouška Uncharted her. Byla to moje první hra na Playstationu, už tehdy jsem se do ní zamiloval. Tudíž když jsem se dozvěděl, že bude film, zalekl jsem se. Dokáže se film vyrovnat, nebo aspoň přiblížit hře? Kdo bude hrát Nathana? Pak přišly ty šarády s režiséry a scénáristy atd., no potěš koště. Vracím se z kina s pocitem, že vlastně nevím co říct, ale zkusím ze sebe něco vymáčknout.  Film to vlastně není ani špatný, ale má problém, že je podle hry a zrovna podle Uncharted, což je vlastně taky trochu film.   Volba Toma Hollanda mi nijak moc nevadí, ale dokážu si v roli Nathana představit i někoho jiného. Chloe mi ve filmu byla docela sympatická a docela měli mezi sebou s Nathanem chemii. Ale pořád jsem na straně Eleny. Co mě ale zklamalo, je to, jak málo prostoru dostal Antonio Banderas přitom má takové charizma, na něj jsem se těšil opravdu nejvíc, jeho postava byla docela zajímavá. Občas mi přišli efekty dost chabé, navíc, když jsem viděl jak se scéna ve vzduchu s letadlem natáčela a potom vidím výsledek ve filmu, tak mi je líto Toma, že ty scény natáčel, protože to prostě vypadá digitálně.  Proč musí být v každém akčním filmu tolik střihů? Závěr byl dost nepřehledný.  Hudby jsem si skoro nevšiml, nebo nezaslechl. Škoda že to musí být přístupné všem, zvlášť v jedné scéně se záporákem mi to vadilo.  No, ale nebudu pořád negativní. Super bylo cameo Nolana Northa (dabéra Nathana). Bylo to i docela vtipné. A jako celek jsem si to i užil, bavil jsem se, žádný komplikovaný příběh jsem ani neočekával. Je tam hodně nelogičností, ale jde to přehlédnout. Člověk se lépe sžije s postavami, když s nimi je třeba 15h ve hře, než 117 minut ve filmu. První půlka filmu mě bavila více. Myslím si, že ti, kteří předlohu neznají, tak si to užijí více, než ti co Nathana už znají. Vlastně se těším a doufám, že se rozhodnou natočit, pokračování a že bude trošku lepší. ***, 65% Teď mám docela chuť si Uncharted zahrát. :) Český překlad je dobrý, zvlášť postavy, kterou hraje Steven Waddington, to je pecka. :)