• Pohádka

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Byl jsem zvědavý a dopadlo to dobře. první díl se mi líbil o malinko víc. Je to pohádka, takže nějaký komplikovány děj tam není. Je tady vidět větší rozpočet, než na první díl, který byl televizní pohádkou. Ale myslím si, že by to šlo v klidu natočit znova jako TV pohádka. Kamera je pěkná, chytlavé a hezké písničky, scénář vtipný, vtipnější, než první díl. Škoda, že některé starší postavy mi přišly nevyužité. Z herců jsou všichni dobří, ovšem vyčnívá skvělý Ondřej Vetchý, vtipný roztomilý přirozený projev. Jenom je škoda, že na slavnostní premiéře o něm neřekli ani slovo, víme, že se nezúčastňuje premiér, ale mohli ho zmínit, to mě zaskočilo. Ovšem trochu mi vadilo občasné pitvoření hlavních antagonistů, hlavně Jiřího Lábuse, to už bylo dle mého moc, ale nic co by se nedalo vydržet, Miroslav Vladyka si vedl líp ☺️. Nové postavy taky fajn. Dětem se to líbit bude, rodiče se také budou bavit, takže super. Je vidět, že natáčení si všichni užívali a dělali svoji práci s láskou. Víc takových pohádek!! ****, 80%🥰

Ubal a zmiz (2021)

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal a myslel jsem si, že to bude trapná blbost. Vlastně jsem se bál zbytečně, není to až tak špatné jak jsme očekával. Je to natočené pěkně, s tím nemám žádné problémy, Matouš Ruml hrál dobře. Nevím, ale Marek Lambora mě poslední dobou hrozně rozčiluje. Příběh mi ale přišel utahaný, nevím proč. Některé dějové linky mi přišly zbytečné. O postavy mi začalo jít tak v půlce. Komedie, no nevím, zasmál jsem se dvakrát. Film, ale ve mě nic nezanechal, kdybych si zavřel okno se stránkou na ČSFD, tak si ani nevzpomenu, že jsem včera tenhle film viděl. Ale přes to jsem rád, že tenhle film vznikl. Žádná sláva, ale dívat se na to šlo. ***, 52%

Mimořádná událost (2022)

To byla teda blbost, ale úžasná. Už první titulky představitelů byly perfektní. Musím ocenit hudbu, ta byla skvělá, kamera také. Byl tam hodně vidět Havelkův rukopis. Když jsem viděl jeho předešlý film, tak poznám, že to je on, to je fajn. Je to podobně natočené a střižené jako Vlastníci. Ale narozdíl od Vlastníků mě Mimořádná událost bavila víc. Mám rád absurdní, trošku trapný humor a hraní si se slovy, takže scénář je perfektní. Z herců mě překvapil Igor Chmela, ten si to užíval!!! Ale když se tam objevila Tereza Marečková, kterou jsem neznal, tak mi vypadly oči z důlků jak byla skvělá ve své roli!!! Samozřejmě mám i nějaké maličkaté výtky. Takový detail, že vlak jede pomalu, ve filmu se říká, že 5 km/h, ale za oknem vidíme les ubíhat jako u pendolina, ale to je úplně, ale úplně maličkatá chybička. Tenchnologie kterou při tom použili je dobrý nápad. Závěrečná sexuální, ač decentní scéna byla dle mého zbytečná. Jestli video na konci při titulcích bylo reálné, tak kdybych byl některý z těch co tam DOPRAVDY byli, tak jsem docela naštvaný. To je ale jedno. Film byl prostě skvělý, zasmál jsem se, jsem rád že vznikají kvalitní české filmy a v poslední době jich pár bylo, to mě těší 😊 Pecka, ****, 79% 👏

Matrix Resurrections (2021)

Po přečtení prvních recenzí, jsem byl v rozpacích, zda si mám nový Matrix vůbec pouštět. Nakonec jsme si ho pustil a musím říct, že bych udělal chybu, kdybych si ho nepustil. Na jednu stranu chápu naštvání a nepochopení z jedné strany diváků (taky jsme byl chvíli naštvaný, ale pak jsem otočil) a na druhou stranu mi to vlastně přijde jako super nápad. Akce je hrozivá, není tam žádná zapamatovatelná scéna, jako je u předchozích Matrixů. Vždyť první Matrix, má přelomovou akci, na jeden dlouhý záběr s minimem střihu a tady? Zběsilé střihy, moc jsem se v tom nevyznal, rychlé zoomy a pohyby s kamerou. Jinak bylo pěkné, jen škoda že nejspíš nebude pokračování. Trošku nechápu taktiku Warner Bros, že premiéru filmu dali když byl v kinech i Spiderman, no ale to je jejích vyhoření. Keanu Reevese, začínám mít celkem rád 😃. Super film, ****, 80%

Matrix (1999)

K Matrixu jsem se dostal až teď. Jsem unešen z toho, jak to bylo dobré. Akce je perfektní a převratná. I mně jakožto mladé generaci lezli údivem oči z důlků. Hned jsme se musel jít dívat na Behind the scenes a je to fascinující. Takže další oblíbený film😊.  *****, 100%.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

No, těšil jsme se a zároveň se bál. Jsem trošku zklamaný. Pohádky Princezna a půl království a O vánoční hvězdě, se mi líbily daleko víc. Malé děti tuto pohádku těžko pochopí. I mně dělalo problém pochopit děj, možná ho pořád úplně nechápu. Ale abych nekritizoval, hudba dobrá, kamera taktéž. Prostředí bylo neokoukané, triky mi nijak nevadily, herecké výkony taky ucházející. Suma sumárum průměr. 55%, *** Karel Janák neurazí, ani nenadchne. Určitě se, ale budu těšit na příští rok.

Zhoubné zlo (2021)

O můj bože. Omlouvám se, že s ostatními tady asi nesdilim stejný názor na tento film. Ale tohle byla pro mě bomba. Jde tam vidět, že to je Wanovina. Kamera úžasná, super nájezdy. Vizuální stránka a provedení mě uchvátilo. Sice jsme si říkal, jak jsou některé postavy místy úplně vymleté, ale to je jedno. Herecké výkony nejsou nějak úchvatné, ale je to v pohodě. Brutalita filmu mě udivila, a něčemu uvnitř mě se to líbilo. Zhoubné zlo, ale rozhodně není horor, podle traileru jsem si myslel trošku o čem by to mohlo být, ale mýlil jsem se. Teď už chápu název Zhoubné zlo, a musím říct, že to je geniální překlad. Film jsem si extrémně užil. Fakt pecka, *****, 95%

Mazel a tajemství lesa (2021)

Průměrný dětský film. Triky byly občas dobré a občas dost zlé, ale asi jsem ze zahraničních filmů rozmazlený. Dětské výkony byly dobré, nijak mi nevadilo občasné přehrávání. Kamera, nic speciálního. Příběh byl takový nemastný neslaný. Klidně by to mohlo být delší a dotažené do konce, mohlo to být více promyšleně. Ale přeci jenom je to film pro děti. Sledování mě bavilo, nic mi až tak moc nevadilo. Lepší průměr. 55%**

Deníček moderního fotra (2021)

Deníček moderního fotra. Na tenhle film jsem byl zvědavý, hodně zvědavý a trochu jsem se bál, že jsem až moc zvědavý. Nakonec jsem se bál celkem zbytečně. Film je to povedený, co si budem povídat. Přijde mi, že film se snaží přiblížit zpracováním k zahraniční tvorbě. Takže nájezdy kamery ve vypjatých scénách, či využití při pohledu z očí dítěte, celkově kamera a střih jsou to nejlepší co jsem teď v českých novějších filmech viděl.  Příběh je celkem OK, nic komplikovaného. Jako komedii přímo bych to ale neoznačil. Pravda párkrát jsem se pousmál, ale na místech, kde to dle mého nebylo zamýšleno. Herecké výkony byly ucházející, ale občas mi vadilo přehrávání. Jiří Mádl byl nejlepší.  Byl to v pohodě  film. Technické zpracování super. A celkově fajn. 75%***

Poslední noc v Soho (2021)

Takže, nejlepší horor nebo drama thriller co jsem v kině viděl. Skvělé herecké výkony hlavně hlavní představitelky Ellie Thomasin McKenzie . Skvělá hudba, kamera úžasná, triky skvělé. Jediné mínus dávám pánovi který v kině za námi usnul a v tichych a napínavých pasážích chrapal. Takže pánovi dávám nula hvězdiček. Film skvělý, napínavý, poprvé v kině jsem cítil pocit napětí, takže super.  Poslední noc v Soho - 95% *****