Madagaskar (2005)

Další z řady animovaných filmů, které já opravdu rád. Madagaskar mně bohužel neupoutal hned v prvních minutách jako například Hledá se Nemo. Prvních 15 minut to nebylo vůbec vtipné, bylo to spíše rádobyvtipné a nějak se mi nezamlouvala animace a musím se přiznat, že jsem měl v plánu to vypnout ale ještě že jsem tak neučinil, protože poté to nabralo neuvěřitelný obrat. Začalo to být vtipné, animace se mi začínala líbit ( nejspíš od té chvíle kdy se bedny se zvířatami ocitli ve vodě ) a začal se mi líbit scénář, ve kterém po těch 15 minutách konečně o něco šlo. Velmi se mi líbili sympatické hlavní postavy ( zvířátka ) a jejich hlášky například: " To se usmíváš?" " Ne, mám prdy! " " Tak na ně prď". A k tomu výbornej song I like to move it. Také vydařený byl - jak už to u animovyných filmů bývá zvykem - český dabing. Skvělá oddychová komedie při které se člověk zasměje!

24 hodin (2001) (seriál)

1.řada: Nejlepší serial co jsem kdy viděl ( dokonce jsem si ho koupil na DvD ).Kiefer Sutherland hraje naprosto výborně.Dennis Haysbert v roli prezidenta se náramně hodí.Velmi promyšlené, akční, napínavé a šokujcí.Hlavně bych se chtěl zmínit o posledních 4 dílech , které byli naprosto vynikajcí. 2.řada: O něco lepší než první řada.Kiefer podává zase dobrý výkon a do své role se vžil.Season 2 je ale bohužel nereálná, zatímco první řada byla reálná tak druhá není. Postava Jacka Bauera málem několikrát zemřela ale vždy se z toho dostala. Ale i přesto se jedná stále o perfektní řadu, který předčila tu první. Jen je škoda že konec nebyl nic moc ( poslední díl ).Dokoce jsem si to už koupil na DvD. 3.řada: Tato řada mi dokázala že tento seriál je prostě dokonalý. Nevuěřitelně promyšleý scénář. Výborné zvraty jako je například zabití Ryana Chappela nebo třeba, že si Jack Bauer píchá drogy.Ale je pravdou, že se zde našlo pár nudnějších dílů, které mně až tak nebavili. Ale na to, že se jedná o třetí řadu, tak jde o něco, co je stále na té nejvyšší možné úrovní.A líbila se mi hodně nová postava Chase Edmundse v podání skvělého Jamese Badge Dale!!!! A jak jinak, už to mám i na DvD!! 4.řada : Tak tohle jsem nečekal.Člověk by čekal že to bude horší a horší , jenže ono je to lepší a lepší.Prostě čtvrtá řada je super.Výkony všech herců jsou na vysoké ůrovni.Přibyli nám nové sympatické postavy například Edgar Stiles nebo Curtis Manning. Dále také perfektní padouch v podání Arnolda Voslooa .Nejlepší díl byl se setřelením Air Force One ale i ostatní díly byli prostě super a jak jinak už to mám i na DVD. A vzhledem jak to skončilo se velmi těším na 5.řau. 5.řada :Vzhledem k tomu jak skončila 4. řada jsem nečekal, že by vůbec mohla vzniknout další řada. Potom jsem se dozvěděl, že má být season 5 a říkal jsem si, že to bude konec seriálu a že kvalita půjde dolů. Jenže se zase tak nestalo. Originálnější, akčnejší a celkově prostě skvělé. Není nic co by se dalo vytknout. A vzhledem k tomu jak skončila tato, řada jsem velmi zvědav, zda-li vznikne další řada!! 6.řada : Takže, máme zde šestou řadu excelentního seriálu 24 hodin. Čekal jsem, že už by to snad mohla být kravina, ale opět se mé očekávání nevyplnilo. Opět originální scénář, nečekané zvraty, výborné akční scény a neuvěřitelně napínavé. Kiefer Sutherland je prostě frajer a jeho Jack Bauer je moje nejoblíbenější filmová postava. Z herců mně velmi potěšila krásná Marisol Nichol v roli Nadii Yassir a také Powers Booth coby více prezident Daniels. Ovšem kdo mně ze začátku velmi štval, tak byl Peter MacNicol, který je mi nesympatický ale od druhé poloviny seriálu mi začínal být sympatický. Bohužel se v této řadě našlo pár dílů, které byli nudnější a celkem se v nich nic nedělo. Jenže pak přišly poslední 4 díly, které mi ty nudnější vynahradily. Na to, že jde o šestou řadu, tak je stále na co se koukat a stále je to výborný seriál na velmi vysoké úrovni. Kdyby měla vziknout další řada, vůbec bych se nezlobil!!!

Agent v sukni 2 (2006)

To čeho jsem se bál, že dvojka bude strašná a možná až nekoukatelná se naštěstí nestalo, ba dokonce to možná o něco málo ( půl hvězdičky ) předčilo i jedničku. Když se nad tím tak zamyslím, takto bylo něco jako Ochránce akorát že se hlavní hrdina převlíka za starou tlustou a černou ženu. A o co že to tedy bylo trochu lepší než jednička? Takže určitě to bylo dětmi, které se tu vyskytují ( například malý chlapec, jenž skáče snad odevšud ), více vtipných scén a především Martin Lawrence, který se do své role více vžil a je velmi vtipný. Dále mně velmi potěšili herci, které jsem mohl zatím poznat pouze ze seriálů například krásná Marisol Nichols ( 24 hodin season 6 ) a nebo snad vynikající Mark Moses ( Zoufalé manželky ). Ovšem je zde něco, co se mi jako v případě jedničky nelíbílo a to byl konec, jako by si ho scénáristé na rychlo vycucali z prstu. Ale na nějaké ty nedostatky jde o velmi podařenou komedii!

Agent v sukni (2000)

Když jsem tuto komedii viděl poprvé, tak jsem z ní byl unešen. Po téměř 6 letech jsem se k ní vrátil a stále se mi líbí a hlavně se mi potvrzuje, že tam kde je Martin Lawrence, tak to je většinou záruka příjemné zábavy. Přiznávám, že Agent v sukni je poněkud blbost a hlavně nepřináší nic nového, protože komedie o tom, jak se někdo za někoho převlíká jsme měli možnost vidět již několikrát. Ovšem u této komedie jsem se vážně bavil a tu hodinu a půl jsem ztrávil skvěle. Samozřejmně je pravda, že ke konci je to hodně slabý a hlavně závěr je velmi trapný. Martin Lawrence je prostě komik, ten dokáže pobavit. Terrence Howard ve své roli parchanta je perfektní a je hlavně cool ( např. scéna kdy si kupuje zbraň ). Dále mně potěšili dobrý hip hopový songy. Myslím, že 3 * jsou právem zasloužené a že by si tato komedie takových 50-60% zasloužila, protože je dost podceňovaná. Teď už jen doufám, že druhý díl nebude pokažený, jak to většinou u pokračování býva.

Účastníci zájezdu (2006)

Na úvodu bych se chtěl zmínit, že jsem se dalšího filmového zpracování podle románu spisovatele Michala Viewegha bál, protože Román pro ženy mně opravdu ničím nezaujal. Ovšem tento snímek mě velmi překvapil. Od začátku do konce velmi zdařila komedie, která má docela hodně vtipných scén, pár hlášek, příjemné prostředí z dovolené ale hlavně opravdu vkusně vybráné herecké obsazení. Anna Polívková ( mimochodem celá tatínek ) mně velmi překvapila a působila na mně celý film velmi mile. Povedený pár Eva Holubová a Bohumil Klep byli také skvělí a hlavně krásná Jitka Kocurová na kterou je radost pohledět. Film trvá cca 2 hodiny ale když jsem to dokoukal tak jsem nechtěl věřit, že to byli dvě hodiny, protože mi to krásně rychle uplynulo .Podle mně hodně vydařená komedie, která mně překvapila a hlavně pobavila a to byl myslím účel!!!

V jako Vendeta (2005)

Na tento snímek jsem se opravdu těšil, už jen kvůli tomu, že zde figurují jména jako jsou Andy a Larry Wachwski, takže není divů, že jsem čekal akční pecku s perfektními vizuálními efekty. Bohužel jsem se ani jednoho nedočkal. Když je tam nějaký výbuch, tak je celkem dobře natočen ale jinak je to prostě nuda s nudnými dialogy, žádnou akcí a ničím co by oslnilo. Samozřejmně film má velmi povedenou atmosféru a originální scénář ale nestačí to. Všechno tak nějak zachraňuje krásná až roztomilá ( a to i s hlavou do hola ) Natalie Portman a vynikající Hugo Weaving, který i když má masku, tak je vidět co si pod maskou myslí a jaké má pocity a co tedy doporučuji, tak je sledovat tento kousek s původním dabingem, protože nic nemá na jeho hlas a australský přízvuk. Dále mně celkem štvala délka, protože jsem sledoval něco málo přes dvě hodiny nudy. Tento film možná stojí za zhlédnutí ale určitě už bych ho vidět nemusel. Jednou a dost!!

Bournův mýtus (2004)

Ještě před Letem číslo 93 si znamenitý režisér Paul Greengrass zarežíoval tento film, tedy pokračovaní skvělého Agenta bez minulosti. A nemohlo to prostě dopadnou jinak než skvěle. Otázkou však je, jestli je pokračování lepší než předchozí díl. Odpověd je jednoduchá. Ano, je to téměř stejné jako jednička, možná o něco lepší. Průběh filmu je ovšem zcela odlišný ale scénář je skoro stejný. Matt Damon se do své role Jasona Bourneho vžil a předvádí ještě lepší výkon. Velmi se mi líbila Joan Allen, protože její výkon je uchvatný. Dále potěšil v menší roličce Karel Roden. Hudba byla fantasticka, dynamická a působivá a špičkově podkresluje celý film. Jediné co bych možná udělal, že bych to natáhl alespoň do těch dvou hodin ale aspoň to bylo hodně svižné a jako v případě jedničky to nenudilo a mělo to opět výbornou atmosféru. Teď už zbývá čekat na třetí díl a doufám, že se povede jako tento snímek a že třeba bude ještě lepší ( pokud to tedy jde ).

Agent bez minulosti (2002)

Konečně jsem se k tomuto filmu dostal a jsem za to moc rád. Čekal jsem to poněkud horší, když vezmu, že režisérem je Doug Liman, který mně moc nezaujal u filmu Mr. & Mrs. Smith. Ale tento snímek je pro mně až geniálním kouskem. Od začátku až do konce si to udržuje fantastickou atmosféru a hlavně se do téměř poslední minuty neví co a jak, takže na dvě hodiny vás to vtáhne do děje a jste zvědavi, jak to dopadne. Velmi vkusně bylo vybráno herecké obsazení. Matta Damon mi hodně vadil v Zachraňte vojína Ryana ale poslední dobou mi začíná být sympatický a hlavně hraje opravdu skvěle. Další kdo byl výtečný tak byl Chris Cooper. A nejvíce se mi líbil neuvěřitelně cool Clive Owen .Trošku mi tam neseděla Franka Potenta, která si po nic moc Sladkých 17 střihla nějakou pořádnou roli, ale musí se jí uznat, že také hraje dobře a ještě nám určitě ukáže co v ní je. Samozřejmně jsou tam některé nesmysli, jako např. že agent ztratí pamět ale umí zacházet se zbraněmi, domluví se v několika jazycích a nebo že se umí prát. I přes těch pár nesmyslu je tento film jeden z nejlepších co jsem mohl za poslední dobu vidět. Nemůžu se dočkat na druhý díl!!!

Troja (2004)

Od Wolfganga Petersena mám film rád, zejména tedy Air Force One a Dokonalou bouři ( a to jsem zatím neviděl ještě Das Boot ), takže na jeho historický počin jsem se opravdu těšil. Historické filmy považuju za vůbec jedny z nejlepšícj a Troja je historický film na vysoké úrovni. Celková výprava je úchvatná, souboje jsou špičkové a hlavně souboj mezi Hectorem a Achillem je prostě skvost. Velmi podařená byla volba herců, protože Brad Bitt v roli Achillea je super. Eric Bana je výborný herec a stále to jen a jen dokazuje. Ovšem neseděl mi zde moc Orlando Bloom. Menší spoiler Nějak se mi nelíbilo, jak během jedné z bitev , jde místo Achillea jeho bratranec. Přičemž ho Eric Bana zabil, protože si myslel že je to Achilles a po té, co ho zabil tak řekl: " Pro dnešek by to stačilo " a vojska se rozešli, to je prostě blbost. Konec spoileru Samozřejmně se ve filmu najde pár chyb ale ve kterém filmu se nenajdou? Dále bych si na historický velkofilm představoval trošku jinou hudbu, tato byla nepůsobivá a nezaživná. Neměl bych také zapomenout vyzdvihnout perfektní konec s Trojským koňem a poté bitvu za trojskými hradbami. Celkově je to nadprůměrný film.

Spider-Man 3 (2007)

Pro mně osobně byl tento film nejočekávanějším filmem roku, takže jsem se na něj neuvěřitelně těšil a čekal jsem od toho bezkonkurenční pecku a to byla chyba! Zatímco dvojka byla ve všech směrech lepší než jednička, tak trojka je někde mezitím a je o něco málo lepší než jednička. Tobey Maguire je proste sympaťák, který předvedl velmi dobrý výkon. Padouch Sandman je opravdu dobrý ale v podání Thomase Hadena Churcha tedy nic moc, protože ten herec mně nijak nezaujal. Efekty byly prvotřídní a jen jsem žasl na jejich provedením. Akční scény byli znamenité a koukal jsem na ně doslova s otevřenou pusou. Nejvíce se mi ovšem líbila část, kdy na Spider mana vlezl černý vesmírný simbiont ale nelíbilo se mi v této části filmu jaký měl Maguire účes ala Emo ( tímto bych chtěl pozdravit Hellblazera ), protože to bylo prostě hrozné. Dále mi přišel příšerný scénář, který byl napěchovaný vším možným a nemožným a pár zbytečnýma věcma a občas to bylo takové zmatečné a ještě aby toho nebylo málo, tak debilní dialogy. A je pro mně otázkou, kam se poděl ten ohromný rozpočet. Jelikož na to, kolik bylo použito peněz to tedy rozhodně nevypadá . Když si sečtu všechna negativa a pozitiva, tak mi vychází zábava, která nepřináší celkem nic nového ale důležité je, že to zabaví. Slabší 4*.