Eragon (2006)

Velké překvapení!!! Měl sem možnost ( a nebo spíše smůlu ) číst knihu, která je nehorazně moc přeceňovaná a kterou jsem po 150 stránkách na dobro zavřel a už jsem ji neotevřel. Na film jsem byl velmi zvědav, protože film nemůže nikdy předčít knihu, ovšem toto je vyjímka potvrzující pravidlo. Kniha mi přišla velmi rozvleklá a film je zase zestručněný a tím pádem zábavný. Velmi mně překvapil režisér Stefen Fangmeier, který debutoval a povedlo se mu to.Dále mně překvapil dosud neznámý Edward Speleers z kterého bude jednou velká hvězda a také sekundující a hlavně vynikající Jeremy Irons. Padouši v podání Johna Malkoviche, jenž nedostal příliš prostoru ale doufám, že to se napraví a potom Robert Carlyle, ten chlap se snad narodil pro role záporáků. Na megafilm to možná mohlo mít velkolepější hudbu a možná to mohlo být přeci jen o 20 minut delší. Ale přesto jde o opravdu velké překvapení a velmi podceňovaný snímek.

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Komedie s Adamem Sandlerem mám opravdu moc rád, protože se vždy jedná o velmi příjemnou zábavu a tento film to jen potvrzuje. Už od první minuty to je vtipné, když úchylák šmíruje pěknou maminku na větvi stromu a přijde její malý syn. Po té se to přemístí do pekla ( které je mimochodem celkem dobře udělané ) a o zábavu ani tak není nouzi. Tatíček Satan v podání skvělého Harveye Keitela nemá chybu. Adam Sandler a jeho skřivená pusa mně opravdu bavili. Docela originální scénář s množstvím hlášek. Je jen velká škoda těch posledních 20 minut, protože konec mi přišel dost debilní. Ale nic to nemění na tom, že jsem se vskutku celých těch 90 minut parádně bavil!!!

Až do smrti (2007)

Ano, ano a ještě jednou ano!!! Tak se mi začíná zdát, že se Van Damme pomalu ale jistě vrací jeho poslední dva zdařilé filmy ( Zástupce velitele a Elita armády) jsou toho důkazem, protože je to naprosto něco jiného než kraviny jako například Replicant nebo Teror ve vlaku. Until Death je silně nadprůměrný film!! Určitě lepší než Elita Armády a Zástupce velitele. Tento snímek má scénář, jenž má hlavu i patu, samozřejmně že nějaké díry se tam najdou. Nalezneme zde dobrou zápletku s celkem zajímavým rozuzlením. Nejde ani tak o typický akční film, kde by se Van Dammem jen pral ale jde o thriller s pár přestřelkama a hlavně jde o drama . Film je podkreslen celkem slušnou hudbou. A co Jean Claude Van Damme? Já toho chlapa prostě žeru!!! V tomto filmu podává výkon, který se na herce sluší a je to právě díky tomu, že jde o drama v němž ukázal právě že umí hrát a možná by se dalo říci, že je to jeho nejlepší výkon jaký doposud podal. Teď už by to jen chtělo, aby dostal nějakou nabídku na film, který by šel do kin, protože já mu přeji pořádný comeback!!! Naprosto právem zasloužené čtyři hvězdičky!!!

Králové ro(c)ku (2006)

Opět mi kámoš přinesl film o kterém jsem neměl téměř ani potuchy a nejspíš budu muset kámošovi zítra poděkovat, protože jsem ztravil zhruba 90 minut velmi příiejmnou zábavou. Jack Black mně začíná čím dál tím více bavit a po King Kongovi mi dokázal, že je i zábavný. Dobře mu sekunduje Kyle Gass. Ovšem nejzábavnější byl Tim Robbins, ten když se tam objevil tak jsem se přistihl, že jsem se smál i nahlas. Docela mně zaujal konec, který je samozřejmně velmi debilní ale i tak mně pobavil, protože takový rockový battle je docela dobrá záležitost. Zajímavé je, že se mi líbila hudba ( přeci jen prosazuji jen Hip Hop ) ale to bylo asi především díky zdařilým textům. Také bych měl zmínit povedený soundtrack. Komedie, která určitě stojí za vidění!!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1.řada: Whoa a wow!!!Po serialech jako 24 hodin a Bratrstvu neohrožených jsem se pustil do Prison Break a musim říct , že tohle je opravdový zažitek , možná je to snad i to nejlepší co jsem kdy viděl.Naprosto promyšlený příběh.Napínavé okamžiky .Skvělá hudba.Wentworth Miller to je sympaťák největší a paradně se hodí do své role.Ale ani Dominic Purcell jako jeho bratr není špatný ale nemá tak moc prostoru.Peter Stormare , o něm to vím už dlouho , že to je herec na velmi vysoké úrovni.Jen bych možná vyměnil Robin Tunneyovou , protože ta mi tak nějak vadila , nejspíš to bude tím že není hezká.Sečteno a podtženo , nejlepší seriál a nejlepší věc co jsem mohl v kinematografii vidět.Klobouk dolů před tímto dílem.Prostě absolutní bomba !!!2.řada: Dlouhé čekání na druhou řadu se vyplatilo, protože to stálo opravdu za to!! Po skončení první řady jsem se druhé řady opravdu bál. Říkal jsem si, že by se z toho mohla stát nějaká seriálová verze zdařilého filmu Uprchlíka. Naštěstí se nic takového nestalo. To co jsme sledovali ve vězení jako například nečekané zvraty, promyšlený scénář, propracované postavy a samozřejmně hutnou dávku napětí , tak to samé sledujeme ale tentokrát mimo vězení. Opět musím vyzdvihnout Wentwortha Millera, který se do své role ještě více vžil a jeho herecký výkon a postava Michaela Scofielda nemají prostě chybu. Přibyla nám jedna zásadní postava a to v podání špičkového Williama Fichtnera, který mně naprosto uchvátil jak hrál. Je to seriál, kterému nejde absolutně nic vytknout a stále se u mně řadí mezi nejlepší seriály ( možná i mezi nejlepší věc ) co jsem měl možnost vidět. Vzhledem k tomu jak skončila druhá řada jsem samozřejmně velmi zvědav jak vše bude pokračovat i nadále a jestli nepřijde nějaké to osobní zklamání í. Jednoznačných 5*!!!

Hurá do basy (2006)

Po shlednutí traileru jsem tedy čekal komedii při které se budu smát od začátku do konce, bohužel se nic takového nestalo a je to pro mně velké zklamání!!! Dax Shepard a Will Arnett vytvořili opravdu dobrou a ztřeštěnou dvojku. Ovšem největší podíl na tom, že jsem se aspoň sem tam pousmál tak má výtečný Chi McBride s jeho gumovou kačenkou. Kdykoliv se tam ten chlap objevil tak sem doslova čekal co udělá a nebo řekne. A konec? Docela trapný no. Lehce zapomenutelný film a hlavně už bych ho asi nemusel nikdy vidět.

Velkej biják (2007)

Ano, je to debilita nehorázná ale já jsem se příjemně bavil. Ze začátku má film vskutku dobře našlápnuto, je vtipný a i jsem se zasmál parkrát. Hodně se mi líbila parodie na Karlíka a továrnu na čokoládu. Potom se to přesune do Gnarnie, kde to bohužel začíná být lehce nudné a ztrací to tempo. Co se mi dále líbilo, tak to byla hip hopová hudba a byl jsem rád když jsem slyšel ( a to hned dvakrát ) písničku Promiscuous Girl od Nelly Furtado. Ale herecké výkony byli hrůzostrašné. Film mi celkem rychle utekl a určitě jsem se při něm bavil více, než u Scary Movie 4!!

8. míle (2002)

O čem tento film je? Někdo by mohl tvrdit, že o ničem a já bych mu dal trošku za pravdu. Ale když se na to podíváte, tak tam najdete skrytou pointu. Nejenže film je o skvělých rap battlech ale hlavně je o tom, že i běloch může být rapper a že neexistují pouze černí rappeři. Jimmy " Rabbit " Smith, Jr. v podání Eminema ja takovým příkladem, kterého všichni zatracují kvůli barvě pleti ale jeho přátelé vědí, co v něm je!! Teď už jde jen o to, vybojovat si své místo. Ano, jednoduché ale přesto skvělé!!! Eminem mně velmi překvapil, protože jeho herecký výkon byl perfektní. Doposud jsem ho měl za rappera, který jen nadává a provokuje, ovšem tímto filmem mi dokázal, že dokáže být i vážný. Dále mně zaujal téměř neznamý ( v té době ) Mekhi Phifer. Účást některých rapperu jako například X-zibita nebo Eminemova kamaráda Proofa byla dobrá. Píseň Lose Yourself dostala právem Oscara, protože se musí libit každému a i těm, kteří zrovna moc hip hop nemusí. Já poslouchám jen hip hop a proto jsem byl z filmu nadšený ale je jasné, že ne každému se tento film může líbit právě již kvůli zmiňovanému Hip hopu. Dávám 5* a na závěr přidávám povedený záverečný Rap battle: " Now everybody from the 313 put your motherfuckin' hands up and follow me. Everybody from the 313 put your motherfuckin' hands up. Lool, look. Now while he stands tough notice this man did not have his hands up. This Free World's got you gassed up. Who's afraid of the Big Bad Wolf? One, two, three and to the four. One Pac, two Pac, three Pac, four Pac, four Pac, three Pac, two Pac, one Pac. You're Pac, he's Pac, you're Pac none. This guy's no motherfuckin' MC. I know everything he's got to say against me. I am white I am a fuckin' bum I do live in a trailer with my mom mom. My boy Future is an Uncel Tom. I do got a dumb friend named Cheddar Bob who shoots himself in his leg with his own gun. I did get jumped by all six of you chumps and Wink did fuck my girl. I'm still standing here screaming " Fuck Tha Free World ". Don't ever try to judge me, dude. You don't know what the fuck I've been through but I know somethning about you. You went to Cranbrook that's a private school. What's the matter, dawg? You embarrassed? This guy's a gangsta? His real name's Clarence. Clarence lives at home with both parents. Clarence's parents have a real good marriage. This guy don't wanna battle. He's shook. ' Cause ain't no such thing as halfway crooks. He's scared to death. He's scared to look in his fucking yearbook. Fuck Cranbrook. Fuck a beat I go a cappella. Fuck a Papa Doc. Fock a clock. Fuck a trailer. Fuck everybody. Fuck y'all if you doubt me. I 'm a piece of fuckin' white trask I say it proudly. Fuck this battle I don't want to win, I' m outtie. Here, tell these people something they don't know about me. "

Umučení Krista (2004)

Po Statečném srdci si znovu Mel Gibson stoupl za kameru a bohužel to nedopadlo tak dobře jako v předešlém případě. Neříkám, že to nějak strašné, to v žádném případě. Prvních 50 minut jsem sledoval s otevřenou pusou, protože jsem jen žasl na neuvěřitelně famózní výpravou. Ovšem poté přišla věta: " Nechte ho ukřižovat !!! " a já jsem začal tušit, že to už nebude ono. Bohužel jsem měl pravdu. Potom už sledujeme jen vlnu nasíli, která začíná bičováním a končí ukřižováním. Já mám rád brutální filmy ale přeci jen, co je moc, to je moc. Toto by se možná tak líbilo nějakému sadomasochistovi. Pod tím vším hraje působivá a náderná hudba.Velmi mně překvapil talentovaný James Caviezel, který se na roli Ježíše náramně hodí. Bohužel předvádí herecký výkon těch prvních 50 minut, pak už je to jen chodící zkrvavené tělo, jenž sem tam něco řekne. Určitě jsem rád, že jsem měl možnost to vidět, protože je to silný filmový zažitek, který ale není vhodný asi pro každého. Je to takový silnější průměr a tudíž 3,5*.

Potomci lidí (2006)

Alfonso Cuarón se po Harry Potterovi pustil do dalšího filmu a nemohlo to prostě dopadnou jinak než výborně. Ten chlap je pan režisér. Vytvořil tak vynikající atmosféru, která Vás vtahne do děje. Velmi realisticky a prvotřídně byli natočeny bojové scény a výbuchy budov. Herecké obsazení bylo vskutku dobře vybráno. Škoda jen, že Julianne Moore nezůstala po celou dobu filmu. Michael Caine zahrál též svou roli dobře. Sympaťák Clive Owen, ten chlap mi dokazuje, že je to opravdu herec na úrovni. Nejdříve předvedl dobrý výkon v Králi Artušovi, dále jsem ho viděl v Sin City, kde podal taky dobrý výkon a nakonec v Potomcích lidí hraje (zatím) nejlepé, ze všech jeho rolí. Před tímto filmem klobouk dolů!! Jednoznačně jeden z nejlepších filmů roku 2006!!!