Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Čtyři roky jsme čekali na pokračování o dvouch týpcích, kteří si rádi sem tam (nejlépe neustále) zahulí trávu. Kdo jiný by to mohl být, než Harold a Kumar. Bylo to dlouhé čekání, ale každopádně to stálo za to .Zahulíme, uvidíme byla celkem hodně povedná komedie. Otázkou je, jestli druhý díl je lepší? Ano, pro mně je určitě lepší!!! Mnohem vtipnější. Třeba scéna na "party dole bez ", písnička " My Dick " , překladatel, hloupý policajt, který je hlavním hrdinou v patách a další vtipné scény u kterých jsem se velmi smál. A k tomu docela slušné hlášky. Když jsem dokoukal tuto komedii, tak jsem byl udiven, jak rychle mi utekla, což svědčí o tom, že sem se skvěle bavil. Hlavní hrdinové John Cho a Kal Penn jsou borci. Ale je jasné, že hlavní hvězda je zde Kal Penn, který má snad stále otevřenou pusu a právě on má velký podíl na zábavnosti. Konečně nějaka role ve filmu pro Neila Patricka Harrise ( znamý srandista z How I Met Your Mother). Škoda jen, že tady není skoro vůbec vtipný. Po dlouhé době jedna z těch lepších a nových komedií, co je vážně vtipná!!!

Pahorek (1965)

Mám rád filmy z vězěnského prostředí a nebo z koncentračních táborů a teď můžu říct, že mám rád filmy z prostředí, kde jsou vojáci, kteří se něčím prohřešili, čili kárné zařízení. Například ve filmu z vězení jsou různé gangy, různé sexuální praktiky, drsná slova, drsné ksichty a sem tam nějaký ten posránek, co se rozbrečí. Ačkoliv mi prostředí tohoto filmu silně přípomíná vězení jen s tím rozdílem, že nejde o žadné masové vrahy, tak ani jedno zde nenajdete a to ani tak, že žadné vulgarismy. Žadné soupeření gangů!!! Žadný rasismus!!! Nikdo zde nemá žádné nepřátelé mezi spoluvězni. Jsou pouze tři nepřátelé. Sadističtí bachaři. Svinské horko. A největší nepřítel PAHOREK. Postavený kopec, na který odsouzení vojáci běhají. Skvělý a originální nápad. I přesto, že je snímek černobílý, tak si dokážu představit vedro, které tam muselo panovat, což mně přívádí k tomu, že film má vážně výbornou atmosféru. Naprosto jednoduchý scénář dělá z Pahorku geniální film .V tomto filmu hraje Sean Connery a člověk by nejspíš čekal, že podá nejlepší výkon. Není tomu tak. Těžko by se dal ohodnotit herec, který podal lepší výkon, protože všichni předvádějí herecký koncert. Něco podobného se už nejspíš nepodaří natočit, protože tohle je filmový zážitek!!!

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Poslední dobou se nějak rozmohl styl natačení seriálů podle úspěšných filmů na pokračování. Viděl jsem kousek seriálového Bladea a to byla taková hrůza, že jsem to po 10 minutách vypnul. Možná se na to ještě někdy podívám. K seriálovému Terminátoru jsem přistupoval nějak podobně, že půjde o bullshit nevídaných rozměrů. A nutno podotknout, že jsem se velice mýlil. Tento seriál je docela povedený. Samozřejmně filmovým Terminátorům, se to nemůže absolutně vůbec rovnat, ale v rámci možností je toto opravdu vydařené. Seriál nikam nepospíchá! Hezky pekně pomalu se rozjíždí a to pravé tempo chytne až tak od 5. dílů. Je dobré sledovat události, které se stali během Terminátorem 2 a Terminátorem 3, i když je pravdou, že pravý fanoušek této (zatím) trilogie najde v tomto seriálu mnoho nesmyslů, které se bohužel vyskytly ve scénáři, ale nejsou to nesmysly nijak hrozné, že by se to muselo zavrhnout. Akční scény jsou na seriál uspokojující, ale mohly by být určitě lepší. Herecké obsazení je celkem slušné. Thomas Dekker coby John Connor je docela v pohodě. Summer Glau v roli ochránkyně Johna Connora je dost dobrá a hlavně se nejedná o žádnou top modelku, což je jedině dobře. Určitě potěšila účást Briana Austina Greena, který se opět chytl seriálu, jehož by se měl stále držet. Ale co němůžu překousnout je Lena Headey, coby Sarah Connorová. To je hrůza!!! Co se hereckého výkonu týče, tak něco toporného jsem už dlouho neviděl. Na tuto roli se prostě nehodí!!! To už by se mi snad líbila i více Sarah Clarke (známa jako Nina Mayers z 24 hodin). A taky docela co mi vadilo, tak bylo pouhých 9 dílů z první řady. Dlouho jsem přemýšlel, jaké dám hodnocení. Tři * a nebo 4*??? Docela dilema!!! Nakonec dávám slabší 4*, ale věřím, že další řada (nebo snad řady?) mi dokáží, že jsem dal právem takovýto počet *! Docela se už těším na září, kdy se rozjede druhá řada!

Invaze (2005) (seriál)

Hodně zvláštní seriál! Zvláštní a zajímavý. V současné době, kdy máme takové seriály ve kterých jsou nesmyslné akční scény, je Invaze hodně vážná. Akce je minimum a všechno působí dost nudně. Já osobně jsem si tento seriál rozdělil na 2 části. Prvních 11 dílů pro mně bylo opravdu nudnou záležitostí na kterou jsem koukal asi tak dva měsíce, což je divné, protože většinou se snažím seriál zkouknout do týdne. Ale těch 11 dílů bylo opravdu nezáživných ale měli dobrou atmoséru a vždy mně upoutal konec s nějakou záhadou a hlavně jsem byl zvědavej o co tam vlastně jde a jak to všechno dopadne. Po 11-ti dílech ale přišel nečekaný zvrat. A stala se z toho pro mně ta pravá seriálová závislovka. Zbylých 11 dílů jsem zkoukl během 36 hodin a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Záhady, které byli v předchozích dílech se začali vyjasňovat a mně začínalo všechno být jasné. Opět ta výborná atmosféra s dalšími záhadami. Poslední tři díly byli docela i adrenalinové a měli celkem i dobrou akci a svižnost. Na současnou seriálovou dobu hodně vydařený scénář, který je ovšem velmi netypický. Líbila se mi hodně působivá hudba a herecké výkony. William Fichtner je prostě herec. Předvádí jeho skvělé výkony jak ve filmech, tak i v seriálech (např. další seriál Prison Break).A dobré výkony podali i teenageři. Plus dvě docela hezké ženy jako jsou Kari Machett (Mariel) a Lisa Sheridan (Larkin). Na to, že jsem o tomto seriálu téměř vůbec nevědel a na to, že na Invazi nebyla soustředěná žádná pozornost (jako třeba na 24 hodin), tak jsem byl vážně mile potěšen. Jen je škoda, že je (zatím) pouze jedna řada. Vzhledem k tomu jak první skončila, by druhá mohla být ještě lepší. Třeba se pro ní časem tvůrci rozhodnou a já bych byl docela i rád. Lepší 4*!

Stalo se (2008)

Třikrát a dost!!! Tak přesně tohle platí v případě režiséra M.Nighta Shyamalana. Natočil tři výborné filmy. Šestý smysl, Vyvolený a Znamení. Po těchto filmech přišel s dalšími filmy, které už byly dost ubohé a po těch předešlých genialitách docela i špatnými filmy. A bohužel zachvění jistého druhu geniality v jeho mozku už se dále nekoná a nejspíš ani konat nebude. Ve svých prvních počinech dokázal navodit perfektní atmosféru. Filmy byly děsivé. Já osobně jsem u nich nedýchal. Ale tohle všechno BYLO a už NEBUDE. A nebo nás ještě Shyamalan něčím překvápí? Nevěřím tomu. Tento film je dost hrozný! Dokonce jsem se nedočkal ani té skvělé atmosféry. Tak trošku jsem čekal filmové zpracování knihy od Stephana Kinga "Puls" , akorát s tím rozdílem, že lidé se nepromnění v nějaké Zombie, ale místo toho budou páchat sebevraždy. Možná, že scénář tohoto příšerného snímku se nechal tak trošku inspirovat knihou, ale pokud mělo jít o inspiraci, tak dost špatnou. Na to, že film trvá necelých 90 minut, tak jde i o nudnou záležitost, která nakonec působí jako 120-ti minutová nudná jízda. Herecké obsazení je docela taky nic moc. Jediný kdo to zachraňuje, tak je stále dobrý Mark Wahlberg. Ptám se sám sebe, proč zrovna takto dobrý herec se musel zúčastnit natačení takto blbého filmu?! Jedno je jasné, že film Stalo se , si přidavám do filmů, které už nechci a nemusím už (nejlepé) nikdy vidět!

Láska přes internet (1998)

Určitě nejsem příznivcem romantických filmů, jelikož většinou jsou to přeslazené dojákyy, které jsou šíleně moc naivní. Naštěstí existuje jen pár romantických komedií, které za to stojí a stojí i za to, že se na ně člověk podívá kdykoliv rád znovu. Láska přes intenet mezi ně patří! Režisérka Nora Ephron má na takové filmy snad čuch, protože Samotář v Seattlu patří mezi mé TOP romantické filmy . Tento film není žádná "popelkovská" romantická pohádka, ale jedná se o moderní film, jenž je i originální. Kdo by v dnešní době neznal chatování a nebo různé internetové seznamky? A převést to na plátno byl výborný nápad. Inteligentní humor tato komedie rozhodně nepostrádá. Občas se dočkáme i nějaké té hlášky. V Samotáři v Seattlu hráli spolu Tom Hanks a Meg Ryan. O pár let si spolu zahráli znovu v tomto snímku a nutno podotknout, že jim to spolu velmi sluší. Toma Hankse moc nemusím, ale je pravdou, že film s ním jsou vždy zárukou dobré kvality a to samé platí i o jeho hereckém výkonu! Meg Ryan je taktéž výborná, ale narozdíl od Hankse je strašně moc krásná a neuvěřitelně roztomilá (hlavně v jejím pyžamu). Prostě jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl!!!

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Myslel jsem si, že v dnešní době, kdy máme fantasy filmy jako je Pan Prstenů a nebo Harry Potter, je naprosto zbytečné, aby se kdokoliv snažil natáčet další fantasy filmy. Šeredně jsem se mýlil. Tento žánr má stále co nabídnout a snad každý ví, že tomu bude ještě hodně dlouho, co nás tento žánr bude překvapovat. Kronika rodu Spiderwicků není žádný zázrak, ale ani neurazí. Kdo má rád tento typ filmu, tak si jednozačně přijde na své a bude nadšen. Scénář je tak jednoduchý! Vše se točí kolem jedné knihy a jednoho báraku s ochraným kruhem. Toť vše! Určitě je to fantasy, o tom nepochybuji. Občas jsem se ale dočkal i míst, které obsahovaly i prvky hororu a hlavně některé scény byli velmi napínavé, že jsem u nich skoro nedýchal, takže silně pochybuju o vhodnosti pro děti. Pokud by se tento snímek dal považovat za velkofilm, tak má příjemné kratkou stopaž o čemž vypovídá i to, že celých 90 minut uteklo krásně rychle a ani na chvíli to nenudilo. Herecké obsazení je dost chabé. Nikdo moc znamý se zde neobjeví. Freddie Highmore dostal po roli v Karlíkovi a továrně na čokoládu další příležitost a rovnou hned dvojroli. Této příležitosti se chopil výborně a předvádí vynikající výkon(y). Jednu příšeru hrál i Nick Nolte, který ovšem i bez masky je taková příšera, že tu masku vlastně ani nepotřeboval. Třešničkou na dortu je krásná a působivá hudba od Jamese Hornera. Pro mně osobně je tento film za 3,5*!

Alvin a Chipmunkové (2007)

Infantilní film! Taková blbůstka! Pro děti jak dělané a věřím, že se to může líbit i některým dospělým. A ano, já patřím do té skupiny (skoro)dospělích a docela se mi to hodně libílo, protože jsem se skvěle bavil. Malí Chipmunkové byli neuvěřitelně roztomilí, při pár scénách jsem měl úsměv na tváři (třeba scéna, kdy se jednomu zdál zlý sen), jak moc byli roztomilí. Pár vtipných scén by se s nimi také našlo a dokonce uměli i hezky zpívat, ačkoliv jim nebylo nic rozumět. Jason Lee je sympaťák, sice má v tomto filmu blbé vlasy, ale na tuto roli se hodí a jeho výkon byl celkem uspokojující. Scénář filmu mi přišel dost neoriginální a jakoby jsem to už někdy někde viděl, ale co, bavil jsem se? Bavil a velmi dobře, takže scénář a jiné klišé, nebo jiné nedostatky snad dokážu i překousnout!

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Seriál Futurama vážně žeru, protože je super! Ale u těchto (doposud) dvou filmů nemám dobré mínění. Futurama se hodí na seriál, ale nikoliv na celovečerní filmy. Prostě tvůrci měli místo filmu radši udělat 4 díly a byl by svatý pokoj. Seriál byl važně vtipný. Film není!!! Žadné dobré hlášky a žádné vtipné scény. Zábavnost téměř nulová. Od začátku sledování uběhlo 60 minut a já měl pocit, že už na to koukám 180 minut. Po skončení 90 minutové filmové Futuramy jsem měl pocit, že jsem u toho ztrávil 270 minut a byl jsem rád, že už to konečně skončilo. Zatímco Futruama: Bender's Big Score mělo dobrý příběh (a samozřejmně to bylo i zábavné), tak tento díl nemá ani ten příběh dobrý. Prostě zhovadilost. 90 minutová nuda, který neměla konce! Uvidímě jestli budu odvažný a podívám se na další díly, protože po tomhle vůbec nevím jestli tu odvahu mít budu!

Den mrtvých (1985)

Opravdu je to z roku 1985? Sakra!!! Na svou dobu asi dost kontroverzní dílo. V dnešní době už jen klasika při jejímž sledování si může člověk zavzpomínat na staré dobré časy, kdy filmy stáli za to. Takovýto film o zombie se v dnešní době už jen tak nenatočí. George A. Romero si tímto zaslouží velký potlesk, protože natočil něco, co je mezníkem v kinematografii daného žánru. Krvavé scény jsou naprosto skvělé. Trhaní lidí na kusy je dokonalé, avšak některým jedincům by se mohl i zvednout žaludek. Já mám takovéhle krvavé filmy rád, ale požírání střev a jiných orgánu těla je i na mně už moc! A ještě ke všemu to vypada velmi reálně. Musím pochválit masky, které jsou výborné. Samozřejmně první půlka filmu je docela nudná, různé filozofování, spusta dialogu, ale to nevadí, protože všechno vynahradí konec, který by se dal přirovnat k masakru. Snímek se může pochlubit docela slušnou dávkou atmosféry, která by se dala v některých momentech i krájet. Herecké výkony jsou parádní. Militantní fanatik kapitán Rhodes (Joeseph Pilato) byl opravdu excelentní a hlavně přesvědčivý. Doktor (vědec) " Frankenstein " byl docela cool a měl svůj styl. Tento film by měl každý, kdo se zajímá alespoň trošku o film, určitě vidět, jelikož jde možná o takovou menší povinnost!