Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Teenageři spojte se ve snu proti Freedymu Krugerovi. Ano, i tak by se třetí a velmi povedený díl kultovní Noční můry v Elm Street mohl jmenovat. Jako jednička je určitě nepřekonatelná, dvojku nejspíš překoná všechno a trojku? Trojku asi možná stejně jako jedničku nepřekoná nic. Celovečerní režijní debut Chucka Russella vyšvihl laťku zatraceně vysoko o čemž vypovídá i místní hodnocení. Dostal k dispozici povedený scénář a využil toho, jak nejlepé mohl. Líbíl se mi nápad natočit příběh o dětech, které straší Freedy a nikdo jim nevěří, tak je zavřou do blázince. Jenže Freedy má dlouhé prsty. Teenageři přijdou na způsob, jak Freddyho zabít a to pomocí snů, ve kterých je každý tím, čím chce být. Po debilní dvojce je tohle prostě paráda. Některé strašení a poté zabití bylo docela cool. Například udělaný si z člověka loutku. To bylo tak krasně krvavé a tak krásně originální, že jsem byl nadšen. Navíc Robert Englund jakoby se probral a opět dostal více prostoru (ne jako ve dvojce) a měl svůj styl. V menší roli mně potěšil Laurence Fishburne. Je to horor, ale ke konci přibyl i zánr fantasy. Myslel jsem, že fantasy a horor jsou dva nesloučitelné žánry, ale tady to celkem funguje slušně. Nakonec doporučení, že pokud někdo dostanete chuť na Noční můru, tak snad přeskočte druhý díl a jděte rovnou na třetí, protože to není ztráta času a rozhoodně stojí za to!

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Další díl Noční můry v Elm Street. Další nový režisér, ale bohužel kouzlo prvního dílu je pryč. Na to, že se jedná o čtvrtý díl, tak jde o dobré pokračování, ovšem nepřínáší nic nového. I když, některé vraždy, které spáchal Freddy Krueger byli hodně povedené. Třeba ta scéna s vodní postelí byla stylová a nebo ten jakoby žralok na pláži. Čtvrtý díl není určitě lepší než první a třetí díl. Každopádně je lepší, než druhý, jelikož to byl hnus! Od Rennyho Harlina bych čekal něco lepšího. Kdybych neviděl dřív Smrtonosnou past 2, kterou má na triku, tak bych tohle považoval za uspokojivé. Ale viděl jsem tohle teprve dneska poprvé, takže je to poněkud nudnější a málo děsivé. Co mi tedy lezlo úplně na nervy, tak bylo to bojové umění. Dvakrát za celých 93 minut dostával Freddy nakládačku. Nejdříve od kluka a potom (věřte tomu nebo ne) od holky. To byla fakt blbost. Průměrný horor, jenž nemůže ničím překvapit.

Non Plus Ultras (2004)

No film není celkem o ničem jen o pár magorech ale já se docela dobře bavil hlavně při scéně. " Hele jak se řekne anglicky že na konci chodby a do leva jsou toalety " To the end and to the left ". A už chčijou na Lábuse......:-)

Nový svět (2005)

Dlouhých 7 let jsme museli čekat, co z režiséra Terrence Malicka, který režíroval výbornou Tenkou červenou linii vypadne. To čekání se asi mělo vyplatit!? Jenže v mém případě se vůbec nevyplatilo. Ne že bych byl vyloženě zklamaný. Ale rozhodně mně Nový svět ani nenadchl, tak jak jsem si představoval, že by mohl!! Nuda! Jedna velká nudná záležitost! Ano, krásná krajina. Ano krásný příběh. A ano krásná hudba od Jamese Hornera, i když Zimmer je Zimmer!!! Jenže nuda se koná! A nezachraňuje to ani ta jedna akcička, kdy domorodci útočí. A bohužel to nezachraňuje ani docela hvězdé obsazení v čele s mými oblíbenci Colinem Farrellem, Christianem Balem a v menší roli se vyskytl i David Thewlis. Výkony taky nic moc! Určitě jsem rád, že jsem to viděl, ale nevím jestli to chci ještě někdy vidět!

Obchodník se smrtí (2005)

Jsem nadšen.Naprosto reálný film o nelegálním obchodu ze zbraněmi.Nicolas Cage...perfektní herec kterej hraje je v těch dobrejch filmech a tento patří mezi ty hooodně kvalitní.Dále výborná hudba , herecké výkony ostatních představitelů a par hlášek například " Rambova zbraň " :-).Jedním slovem špičkovej film.

Od kolébky do hrobu (2003)

První hodina byla tak za 4* ale potom to bylo za 2*.Takže když si udělám malý průměr tak je to za 3*. Ale bitky s Jet Li byly výborný.Dmx je taky stylovej ale po Lovci policajtu jsem čekal více.

Odplata (1999)

Tak tenhle film mám hodně rád.Výbornej a hlavně hodně moc cool Mel Gibson , kterej nehraje zrovna hodnýho ( když krade prachy číňanům ) ale musíte mu prostě celej film fandit.Dále skvělá atmosféra a to asi díky zvláštnímu nebarevnýmu ( já nevím jak to jinak popsat ) obrazu.A já jsem nadšenej.Tenhle film doporučuju.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Někdy smutný, někdy naopak vtipný a to se to odehrává v blízkosti pohřebního ústavu.Ale líbí se mi to hodně je to takový ze života.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Robert Rodriguez je magor ale na druhou stranu je to génius, protože tímto filmem nám naservíroval výtečnou zábavu, která by se dala považovat až za genialitu. Originální přiběh je rozdělen na dvě části. První část je výborný krimithriller, o tom jak dva bratři utíkají před spravedlností. Poté se dostanou do baru Titty Twister, kde se ukáže, že místní lidé nejsou lidé ale upíři. V tomto momentě, kdy se tam objevili, jsem koukal s otevřenou pusou dokořán. To jsem opravdu nečekal!!! Naprosto nečekané. Tato část je skvělá. Výborné vizuální efekty a špičkové masky. Herecké obsazení je rovněž dobré. Sympaťák Harvey Keitel, neuvěřitelně cool frajer George Clooney a pošahaný Quentin Tarantino. Tito tři tvoří hlavní lakádlo filmu a opravdu hrají velmi slušně. V menších rolích určitě potěší Danny Trejo a nebo třeba krásná Salma Hayek, jejíž tanec mně naprosto uchvátil, až jsem ani nedýchal. A na co jsem málem zapomněl jsou dialogy. Takhle povedené dialogy jsem ještě neslyšel v žádném filmu. Vtipné a celkově povedené. Silně nadprůměrný film, který stojí za vidění!

Odstřelovač (2007)

Antoine Fuqua, režisér filmů jako je špičkový Training Day, celkem slušného snímku Slzy slunce a poněkud slabšího Krále Artuše mi tímto filmem dokazuje, že je prostě dobrý režisér. Úvodní scéna s odstřelováním je velmi cool a hlavně tedy adrenalinová. Poté se tempo trošku uklidní a pak zase nabere slušné obrátky. Tento film mi trošku připomínal zdařilý Atentát ovšem toto je pojato mnohem velkolepěji. Do hlavní role obsadit Marka Wahlberga byla skvělá volba, je to sympaťák, frajer a hlavně tedy hraje dobře. Padouch v podání Dannyho Glovera je na zabití, znám ho jen z komedií a touto rolí mně překvapil, protože bych mu nejradši sniperkou prostřelil oko, ano tak dobře toho parchanta zahrál. A nesmím také zapomenout na Michalea Pena, který jen a jen stoupá vzhůru. Tento snímek je pro mně výbornou zábavou a především tedy překvapením a už se docela těším na další film od Fuquae!!