Wilsonov (2015)

Dobrým slovem pro popsání tohoto filmu by bylo "unikátní". Podobný český film jsem ještě neviděl a moc mě pobavil. Zápletka je trochu slabá, ale postavy jsou velmi charismatické a film má dobrý smysl pro humor. Sem a tam se najde nějaký zvláštní střih a nehezký počítačový efekt, ale jinak film vapadá vizuálně skvěle. Herecké vykony jsou taky moc dobré, obzvlášť Macháček je v roli amerického experta perfektní. 7/10

Kajínek (2010)

Velmi dobré zpracování skutečných událostí, přběhově je to velmi napínavé, obzvlášť scéna, ve které Kajínek utíká z Mírova je podle mě perfektní. To mě ale přivádí k mě největší stížnosti vůči filmu - není zas až tak dobře natočený. Film často používá "crash-zoomy" (rychlé příblížení či oddálení záběru) a ve většině scén to pak vypadá jako díl seriálu "The Office". Ani střih není perfektní, někdy jsou střihy příliš hektické, díky čemuž se můžete v ději jistých scén snadno ztratit. Jako celek je to ale slušný snímek. 7/10

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Přijde mi, že tento film toho má v sobě až moc. Je tam hodně postav, které mají po dvojicích vlastní příběh, film mezi těmito příběhy skáče sem a tam a někdy je těžké se mezi příběhy zorientovat. Co mě štve asi nejvíc, je obzasení, zahraniční herci jsou totiž viditelně nadabovaní. U těch dvou rumunských hereček to je asi nutné, ale u těch slovenských to absolutně nechápu, vždyť slovenština není vůbec těžký jazyk k pochopení pro obyčejného čecha. Není to poporvé, co si Ferencová do svého českého filmu najala zahraniční herce, ale doufám že je to naposled, ten dabing totiž nezní vůbec hezký. Aspoň vizuálně vypadá film docela hezky, i hudba (ať už místy trochu trapná) fungovala. 7/10

Šakalí léta (1993)

Nebudu lhát, trochu mě tento film zklamal. Je dobře natočený a hudba je skvělá, dokonce i herecké výkony jsou slušné, ale příběh a postavy jsou takové nijaké. Ve filmu je také spoustu zvláštních střihů a otravných zvukových efektů, hlavně v nočních scénách je v pozadí slyšet jakýsi bzukot, což má být asi hmyz, ale nezní to vůbec hezky. I přesto je to ale docela dobrý film. 6/10