Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Pouta (2009)

Geniální drama. Ondřej Malý je v roli psychopata naprosto perfektní, všichni ostatní herci jsou samozřejmě taky skvělí. Hudba je fantastická, i když se mi zdálo, že se do něterých scén úplně nehodila. Film je mistrovsky natočený s výjimkou dvou nebo tří záběrů, které mi připdalay zvláštní nebo jinak nevhodné. Hlavní postavy jsou krásně rozvinuté, Antonínův spád do psychopatie je obzvlášť skvěle napsaný. 9/10

Pojedeme k moři (2014)

Nevím, co jsem čekal, ale tohle to nebylo. Z jednoduché komedie se rychle vyklubal jeden z nejvíce emočně rezonantních filmů, který jsem kdy viděl. Prezentace je fantastická, všechno se opravdu zdá být natočeno a sestříháno malým klukem, i hudba se zdá být, jako by ji protagonista sám vybíral. I herecké výkony jsou skvělé. Jiří Mádl mě o svém režisérském talentu přesvědčil už s filmem "Na střeše", ale tímto snímkem si získal můj obdiv. 10/10

Čertoviny (2017)

Je to jedna z lepších moderních pohádek ale není to nic extra. Zápletka není originální, naopka je to taková, kterou už jsme viděli aspoň stokrát. Postavy nejsou moc zajímavé, všechny mají jednu vlastnost a film jim neumožňuje mít další. Film vypadá dobře, tím ale myslím, že vypadá stejně jako všechny ostatní Troškovy filmy - nic extra. Počítačové efekty jsou ale docela slušné a kulisy pekla vypadají moc dobře. Celkem je to taková nadprůměrná neškodná pohádka a takových tu bylo a bude ještě spousta. 6/10

plakát

Bezva ženská na krku (2016)

Nic originálního to není, je to standartní "osoba potká osobu, nejdřív se namejí rádi ale pak se spřátelí/zamilují se do sebe" příběh s běžnými cliché, které v podobných zápletkách vídáme. Ale i tak je o docela dobrý film. Herecké výkony jsou fajn a film dobře vypadá. Je tam pár vtipů, které mi nepřišly vtipné ani trochu a sem tam nějaký nehezký záběr, ale jinak je to pohodová romatická komedie. 6/10

Rodinný film (2015)

Přesně takové filmy mám nejradši. Drama které je jednoduché ale zároveň ve svém vlatním způsobu komplikované a Olmo je mistr tohoto žánru. Příběhy a postavy v jeho filmech jsou vždy lidské a velmi působivé. Vizuálně je tento film perfektní, je skvěle natočený stejně jako Olmovy ostatní filmy. Herecké výkony jsou skvělé a hudba taktéž. Kdybych měl jmenovat něco, co se mi na tomto filmu nelíbí, tak bych měl hledat jehlu v kupce sena. 10/10

Wilsonov (2015)

Dobrým slovem pro popsání tohoto filmu by bylo "unikátní". Podobný český film jsem ještě neviděl a moc mě pobavil. Zápletka je trochu slabá, ale postavy jsou velmi charismatické a film má dobrý smysl pro humor. Sem a tam se najde nějaký zvláštní střih a nehezký počítačový efekt, ale jinak film vapadá vizuálně skvěle. Herecké vykony jsou taky moc dobré, obzvlášť Macháček je v roli amerického experta perfektní. 7/10

Kajínek (2010)

Velmi dobré zpracování skutečných událostí, přběhově je to velmi napínavé, obzvlášť scéna, ve které Kajínek utíká z Mírova je podle mě perfektní. To mě ale přivádí k mě největší stížnosti vůči filmu - není zas až tak dobře natočený. Film často používá "crash-zoomy" (rychlé příblížení či oddálení záběru) a ve většině scén to pak vypadá jako díl seriálu "The Office". Ani střih není perfektní, někdy jsou střihy příliš hektické, díky čemuž se můžete v ději jistých scén snadno ztratit. Jako celek je to ale slušný snímek. 7/10

plakát

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Přijde mi, že tento film toho má v sobě až moc. Je tam hodně postav, které mají po dvojicích vlastní příběh, film mezi těmito příběhy skáče sem a tam a někdy je těžké se mezi příběhy zorientovat. Co mě štve asi nejvíc, je obzasení, zahraniční herci jsou totiž viditelně nadabovaní. U těch dvou rumunských hereček to je asi nutné, ale u těch slovenských to absolutně nechápu, vždyť slovenština není vůbec těžký jazyk k pochopení pro obyčejného čecha. Není to poporvé, co si Ferencová do svého českého filmu najala zahraniční herce, ale doufám že je to naposled, ten dabing totiž nezní vůbec hezký. Aspoň vizuálně vypadá film docela hezky, i hudba (ať už místy trochu trapná) fungovala. 7/10

Šakalí léta (1993)

Nebudu lhát, trochu mě tento film zklamal. Je dobře natočený a hudba je skvělá, dokonce i herecké výkony jsou slušné, ale příběh a postavy jsou takové nijaké. Ve filmu je také spoustu zvláštních střihů a otravných zvukových efektů, hlavně v nočních scénách je v pozadí slyšet jakýsi bzukot, což má být asi hmyz, ale nezní to vůbec hezky. I přesto je to ale docela dobrý film. 6/10