Funny Girl (1968)

Opravdu nemůžu jinak, než hodnotit "jen" třemi hvězdičkami. Ze všech muzikálů, které jsem viděla se mi tento líbil asi nejméně. Neříkám, že je úplně špatný. Děj je poměrně zajímavý. Jediné, co bych tomuto filmu vytkla je to, že je to muzikál a zpívá tam jen Barbra Streisand. Nejsem proti ni vůbec zaujatá, a její zpěv se mi moc líbí, dokonce si myslím, že je to jedna z nejskvělejších hereček a zpěvaček své doby, ale mám ráda ty muzikály s velkou show, kde zpívá větší množství herců, a ne jen jeden. Určitě si myslím, že ale stojí za shlédnutí, hlavně těmi, kteří jsou velkými fanoušky B. Streisand.

Okno do dvora (1954)

Tento film bych zhodnotila jako hodně vydařený! Moc se mi líbil. Zezačátku to byla pohoda a později jsem byla přímo přilepená k obrazovce. Žádná nudná, nebo odfláklá pasáž, všechno perfekt! Nejvíc se mi líbí venčení psa :D

Dva na cestě (1967)

Mám ráda filmy, které Vás nutí přemýšlet. Toto je jeden z nich. Dialog na závěr je opravdu výborný. Herecký výkon obou hlavních hrdinů a hlavně malého děvčátka, které si kreslilo na ubrus, bylo skvělé. Začátek i postupně rozvíjející se vztah je herci opravdu skvěle vyobrazen. Nesmím opomenout hezké kostýmy a účesy Audrey. Bylo zajímavé dívat se na všechny změny, které dokázali s Audrey udělat.

Navždy (1989)

Jedná se o takový pohodový film. Já osobně jsem se na něj podívala hlavně kvůli tomu, že zde má svou poslední roli A.H. Tento film není špatný, ani nijak skvostný.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Muzikály mám moc ráda, ale co bylo proboha tohle? Tento film jsem opravdu musela doslova "převálet" dokonce. Jediné, co se mi líbilo, byl příběh mladé slečny a chlapce, a jen něco málo hudebních výkonů. Opravdu mě film neoslovil, byl pro mne nějak vybledlý. Je mi to líto, ale pro mne znovu už opravdu ne!

Prázdniny v Římě (1953)

Kdo neviděl Prázdniny v Římě, ten by to měl rychle napravit. Tento film je jedním z nejlepších svých dob, a překračuje vysoce na žebříčku i mnoho novodobých romantických komedií. Myslím, že je tento film ve své kvalitě jedinečný. Obsazení velkých filmových osobností nemohlo neslibovat skvělý výkon. Výjimečný je hlavně děj filmu, který v čase svého vzniku předběhl dobu. Každý pochopí princeznu, která nechce plnit své povinnosti, aniž by si chvíli nemohla oddechnout. Vysvobodí ji novodobý princ Gregory Peck, který je ve filmu opravdu neodolatelný. Výborný je i humor, který je ve filmu obsažen ve velké dávce. Proto není nic, co bych filmu vytkla, protože mě provedl skvělým příběhem a krásným Římem. Úžasné jsou také kostýmy – namíru šité vysoké Peckovy kalhoty a krásná princeznina sukně a všechny její šaty včetně vypůjčeného pyžama. Okolí Říma je to nejlepší, co mohla Williama Wylera napadnout. Film je dokonalý i v ČB provedení.

Čaroděj ze země Oz (1939)

I když jsem tento skvost viděla poprvé teprve nedávno, nemohu hodnotit jinak než plným počtem. Když jsem v minulosti slyšela název filmu, ptala jsem se, co na něm všichni mají. A také jsem pochopila. Skvělá Judy Garland v Čaroději přímo září a její song Somewhere over the rainbow je jedním z nejlepších, co jsem slyšela. Kouzelná pohádka pro děti a "všechny lidi s mladým srdcem" plná naděje a humoru bude doufám přežívat ještě mnoho let.

Setkáme se v St. Louis (1944)

Tento muzikál na mě udělal opravdu skvělý dojem. Stále dokola jsem si opakovala píseň, která zde zazněla. Judy Garland si zahrála postavu, kterou jsem ji opravdu věřila, jakoby byla napsána přímo pro ni. Velice pohodová atmosféra Vás nutí si většinu scének přetáčet dokola. Jedná se o moc pěkný muzikál u kterého se i zasmějete.

Jak ukrást Venuši (1966)

Tento snímek, ve kterém se snoubí romantika, humor, napínavý děj a spousta dalšího, je jedním z nejlepších, které jsem viděla. Audrey zde zaujala roli šitou na míru. Vynikající herecký výkon nemůžu upřít ani O´Toole/ovi(?). Takováto skvělá dvojice by se v dnešních filmech jen těžko hledala. Opravdu vynikající je humor, který se v tomto krimi filmu objevuje. Nejvíce se mi líbí část, kdy čte Audrey Hitchcocka. Velice vtipně je propracován děj zejména v muzeu. Film je osobitý a vynikající.