• Pohádka

1883 (2021) (seriál)

Prequel k Yellowstone je skvělý. Ukazuje bez příkras osídlování Divokého Západu. S každým dílem je lepší a lepší. Hlavním hrdinou kupodivu není James Dutton, co by zakladatel ranče Yellowstone, ale jeho dcera, která nás i jako vypravěčka provází celým seriálem. Závěr je úplně grandiózní, každý, kdo přežil, si v něm splní svůj sen. Jako vychytané je i to, že usídlení Duttonů v Montaně bylo nakonec náhodné, dané událostí nikoliv prvotního plánu. Líbila se mi i paralela s prvním dílem první série Yellowstone, kdy se loučil John Dutton se synem Lee. Tady se loučil James Dutton na stejném místě s dcerou Elsou. Vzhůru na 1923.

Yellowstone - Season 4 (2021) (série)

Čtvrtá série po poněkud slabší třetí sérii je zase kvalitní. I když nějaké zcela nelogické scény by se našly. Sheridan je bůh. To co provádí s postavou Jamieho Duttona, to se jen tak nevidí. Výborné je vykreslení změny Jimmyho.

Yellowstone - Season 3 (2020) (série)

Třetí série mně přišla nejslabší, sice opět úchvatná podívaná na krásnou přírodou Montany, ale chyběl silný ústřední motiv. Konečně jsme se dozvěděli, proč Beth nesnáší Jamieho i proč Jamie celý život hledá sám sebe. Chtěl jsem dát jen tři hvězdy ale konec posledního dílu byl naprosto neočekávaný.

Yellowstone - Season 2 (2019) (série)

Druhá série udržela kvalitu té první. Člověk si ani nevšimne, že to je jiná série. Vše skvěle navazuje. Jen by mě zajímalo, co udělal v minulosti Jamie Dutton rodině, že se k němu tak chová. Snad to ukážou příští série.

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

Moc se mi nechtělo do dalšího "nekonečného" seriálu. Ale zatím pecka, od nádherného ranče přes krajinu v Montaně až do děje, kde postavy okolo Costnera vedou nelítostný boj na všech frontách - rančer bojující o staré časy a svůj ranč, jdoucí přes mrtvoly i přes své děti, indián věřící v odkaz předků a podnikatel s novými vizemi.

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Mé prvotní nadšení postupně vyprchalo. Nakonec zajímavější než tumor a chování Březiny byl vztah Řezníčka s Brodskou. Bartoška a jeho podmínky k operaci byly už vyloženě k smíchu pro svoji nelogičnost. Nikdo by ho navíc ve špičkovém fakultním zařízení k operaci nepřemlouval, když by si je kladl. Výborné však bylo, že na konci každého dílu mluvily mladé osoby, které rakovinou  skutečně prošly.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Velmi povedené. Skvěle vystihnutá komunistická šeď kanceláří. Uhlík v roli Hojera jednoznačně Český lev. Těším se na druhou řadu, která má být o spartakiádním vrahovi. Jediné mínus, že do každého dílu krátce nacpali jiný příběh.

Hledá se Nemo (2003)

Poměrně kvalitní animovaný film, ale pět hvězd dát nemůžu. Myslím, že si šlo s příběhem vyhrát ještě lépe.

Krematorium (2024) (seriál)

Výtečný černý humor, který holt není pro suchary. Slabší byl akorát čtvrtý díl.

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

SPOILER.Třetí řada se dějovou konstrukcí přibližuje k první řadě. Příběh se odehrává dokonce ve třech časových rovinách. Tři scény se odehrávají dokonce ve čtvrté a páté časové rovině. Provázanost s první řadou je v šestém díle dokonce umocněna s možným propojením vyšetřování, které se řeší v první řadě. Nápad se stárnoucím detektivem a jeho počínající senilitou nám v úplném závěru nechá vlastní rozhodnutí, kterému konci případu chceme věřit. Stejně jako v první a druhé sérii zde kromě krimi příběhu hrají velkou roli vztahy. Hvězdu ubírám za jistou nelogičnost, kdy matka pohřešované musela tušit, kde její dcera je, a myslím, že by se zachovala jinak.