• Pohádka

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2024) (epizoda)

Druhá řada až na první díl o hooooodně slabší než první. Tady byly vtipné leda jednotlivé hlášky, kterých i tak bylo poskrovnu. Za chybu vidím, že opustili koncept studia a soustředili se na jednotlivé postavy.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Sice jiná dějová konstrukce než první řada ale neméně kvalitní. Opět kriminální linka, tentokrát tři vyšetřovatelé plus jeden bývalý gangster. Výborné vztahové konverzace. Když se zdá, že závěr bude poměrně snadné odhalení, které se samo nabízí a banální konec, tak naopak přijde mrazivý a poměrně smutný závěr.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

V podstatě dokonalý seriál. Kriminální linka s okultními sklony, skvělé zahrané od dvojice vyšetřovatelů, do toho namotané i osobní vztahy hlavních i vedlejších postav, podivná atmosféra, přesuny děje v čase, výtečná úvodní píseň.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Tak nebylo to v jádru špatné. Pomalu plynoucí děj, mrazivo Aljašky, záhadné úmrtí na úvod, trochu mysteriózní, složité vztahy, původní obyvatelstvo, staré splíny. Bohužel špatně podaný závěr to trochu sráží. Jako nevýhodu vidím i poplatnost době, ve které žijeme - ženy ústřední dvojice vyšetřovatelů, znečištění průmyslu na životní prostředí, lesbické vztahy

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Velmi příjemný film, ani nevím, proč jsem nedal plný počet. Skvělý scénář, netradiční děj, proměna uvažování postav podle změn událostí a rovněž zvládnutý závěr, který navozuje dojem, že už víme, aby pak nebyl ani ukončen.

Přišla v noci (2023)

První hodina super film, kdy se zjeví nečekaná návštěva. Ale od chvíle co se tam objevil Kratina, už to šlo rapidně dolů, neboť příběh se stal zcela nelogický.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Klobouk dolů před Primou. Toto se jim povedlo. Dokonale převedli kauzu Nagyová volně do seriálu. Jako bonus skrytý Zeman a popelníček. Líbilo se mně, že hlavní hrdinku vystihli nejen v záporné ale i v lidsky pochopitelné stránce. Výborný nápad i s promluvami Baťka v úvodech a závěrech jednotlivých dílů.

#martyisdead (2019) (seriál)

Sociální sítě, teenagerský věk, žárlivost, zdánlivá anonymita internetu a skryté násilí. Perfektní zpracování.

#annaismissing (2023)

Za mě je tohle nejlepší český film roku. Překračuje to hranice českého filmu. Má to všechno - napětí, příběh, vyspělé herecké výkony, témata současnosti v podobě sociálních sítí, vesměs neokoukaní herci, neuvěřitelný přesah