• Pohádka

Boj (2015)

Pohled na válku z Afghánistánu trochu z jiného úhlu problému. Vyšetřování rozkazu v kritické situaci, který vedl ke smrti civilistů. Druhá rovina filmu, život manželky vojáka vychovávající tři děti, když její muž je ve válečné misi. Dle mě zdařilý film plynoucí v reálné rovině, nikdo nepřehrává.

Stopaři (1956)

Takové westerny se už dnes netočí. Klidně ubíhající atmosféra. Nádherné prostředí Monument Valley.

Zátopek (2021)

Předpokládám, že film se drží víceméně ověřených skutečností ze života Zátopka. Je to vynikající počin přiblížit divákovi jednoho z nejlepších českých i světových atletů všech dob a to nejen v rovině sportovní ale především v kontextu doby a politiky, ve které Zátopek sportoval. Další rovinu, kterou pozitivně hodnotím, je ukázat i život s jeho manželkou. Je to přínosné pro generaci, která je nezažila nebo je zažila až jako spokojené důchodce, neboť by se šlo domnívat, že vzhledem k jejich stejnému datu narození bylo vše v jejich životě a kariéře osudové.. Dobře natočená je i jeho nejúspěšnější olympiáda. Divák ví, že vyhraje, přesto ho až mrazí. A třešinka na závěr. Nebojím se říct, až fenomenální herecký výkon Václava Neužila.

O ztracené lásce (2002) (seriál)

Vynikající ale značně depresivní.  I konec jen naznačil možné štěstí. Hlavní hrdinka prožívá osudy, kdy se zdá, že už nemůže být hůř, ale ukáže se, že ještě může. Nejlepší díl ten s Jiřinou Bohdalovou - perfektně zahrané od ní. Malinko nechápu, proč má pohádkový seriál, tak nízké hodnocení jako celek, když jednotlivé epizody mají všechny vysoké hodnocení.

Lovec draků (2007)

Film jsem viděl krátce poté, co jsem dočetl knihu, která byla strhující. Film samozřejmě kvality knihy nedosahuje, což je v drtivé většině obvyklé. Přesto je to pořád kvalitní film, který se předlohy až  na zjednodušený závěr drží.

Krajina s nábytkem (1986)

Silný příběh, ale chování některých postav mi přišlo příliš umělé.

Volyň (2016)

Nádherný a zároveň strašně smutný film. Výborné herecké výkony. Strašně přesvědčivé.

Krajina ve stínu (2020)

Úplně mě to nenadchlo. Téma není nové.Trochu to kopíruje Krev zmizelého a Habermannův mlýn. Malinko tomu chybí i spád. I herecké výkony mi přijdou strnulé.