• Pohádka

Případy 1. oddělení - Řetízek (2022) (epizoda)

Dost otřesný případ. A nejen, co se spáchání zločinu týče, ale zejména v té lidské stránce vyšetřovatelky. Sama jsem matka a taky mám spoustu kamarádů, kterým to nešlo. A chtěli. A pracuju s těma, co většinou nechtěli a mají. Hrůza. Zajímavé je i zapojení Korejse. Na milost ho teda nevezmu, ale i on dokáže být užitečný - zpoza druhé strany dveří. Velmi dobře natočený díl. A taky mě baví hudba, s zčásti vykradenou Vltavou:-).

Případy 1. oddělení - Exploze (2022) (epizoda)

Ukázka toho, že i Korejs může být užitečný, tedy že nikdo nejsme černobílý. Ovšem ráda ho stejně nemám, ačkoliv kalendáříček se mu povedl skutečně úžasný:-)  Pokud by byl na prodej, visí mi celý příští rok na záchodě. To by byl marketingový tah - myslím, by se po něm zaprášilo. Jinak velmi zajímavý a poučný vhled do asijské komunity a jejich tradic. Z pohledu pachatele na konci doslova mrazilo.

Případy 1. oddělení - Veteráni (2022) (epizoda)

Velmi efektní a elegantní návrat majora Plíška. Tento díl se povedl, vztahy tuhnou a případy jsou opravdu výborně zpracované. Malou, ale významnou roli zde má Svatopluk Skopal, který zraje jak víno a i na malém prostoru dovede vytvořit silnou postavu.

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda)

Dobrý díl. Velice mě udivil Oldřich Navrátil. Že je to pan herec, to jsem vždy věděla, že uhraje cokoliv, to taky, ale dostal mě, jak moc dobře ve svém věku vypadá a mladistvě působí. Kéž mu to dlouho vydrží, svoji postavu ztvárnil věrohodně a skvěle.  Nová série ukazuje i na aktuální problémy ve společnosti, lihovou aféru pamatujeme z nedávna snad všichni, je zajímavé, vidět to vše uceleně jako film.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Případ jsem předem znala, bohužel dost bulvárně podaný, takže jsem měla strach, jak ho 1. oddělení zpracuje a musím napsat, že nezklamalo. Navazovat na předchozí úspěšné série musí vždy být těžké, přece jen, je to závazek. Ale tentokrát se zdařilo. Stárneme s detektivy, jejichž postavy se přirozeně vyvíjí. No a co se případu týče - daleko hrůzněji, než vrahové samotní na mě působí skutečnost, když se tedy všude zdůraznuje, jak je seriál točený podle pravdy, že se v řadách elitních kriminalistů tak dlouho bezproblémově udrží takoví blbci, jako je Sršen nebo zmetkové jako Korejs. Pokud jsou i tyto postavy reálné (a proč by nemohly být), pak je boj se zločinem opravdu náročný.

Případy detektiva Murdocha - Svrchované Mimico (2021) (epizoda) odpad!

No,tak toto je opravdu úlet.Murdocha mám moc ráda,ale tento díl se nějak vymkl.Na aprílový žertík mi natočení tohoto blábolu přijde poněkud drahou záležitostí,tak se asi jen někdo zbláznil.

Kapitán Exner - Osamělý mrtvý muž – 1. část (2017) (epizoda)

Exnera mám ráda snad ve všech provedeních a i tento mě nijak nezklamal. Jen mi to celé připadalo takové potrhané, necelistvé. Ve srovnání se starými filmy s Kodetem a třeba Valou, je tam jasný rozdíl. Vše tehdy plynulo tak nějak klidně, nenuceně, pomalu, ale přitom stoupalo napětí. Dlouhé záběry černobílého filmu do obličejů vrahů, proměny mimiky.....Nový Exner je, jak už se to dnes točí, takovou směsí rychle se střídajících záběrů a akcí a to nezachrání ani prvorepubliková hudba, která se, dle mého názoru, k seriálu plnému mobilů, současných vozidel a moderního života, vůbec nehodí. Obsazení je skvělé, taky kdo by neměl zájem zahrát si v klasice, a to je možná záchranou celého díla. Prostě ti herci to uhrají i když celkové schéma pokulhává.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Konečně můžu do kina!!!! Tak co tak vybrat na oslavu? Českou pohádku. Nevím, zda to bylo tou euforií, že už jsem snad zase právoplatným členem společnosti, ale pohádka mě potěšila a líbila se mi. Doslova pohladila po duši. Měla vše důležité, co od pohádky nutně potřebuji - pohodu, zápletku, vtip, laskavost, skvělé herecké obsazení a hudbu (to píšu obzvlášť s příjemným údivem, protože V.N. Bártu jsem dosud pokládala za muzikálového šmrdlala). Nemám  moc ráda pohádky, které se berou smrtelně vážně - princové tam s tragickým výrazem v tváří bojují do úmoru, princezny tragicky trpí), ale Bambitka 2 se ničemu takovému nepřibližuje. I napjaté chvíle jsou vždy úměrně zlehčeny legrací a divák je stržen do fandění kladným hrdinům, tedy já opravdu byla. Nemohu nevypíchnout Ondřeje Vetchého. Střihnout si se ctí a uvěřitelně milostnou roli v pohádce, sbalit krásnou ženskou, mít u toho skoro 60 let a nevypadat přitom trapně, no, nevím, kdo by tohle dokázal. Klobouk dolu.  Natočena byla prostě milá rodinná pohádka a je mi z ní dobře. (syn 8 roků a dcera 18 roků nadšeni ještě víc než já)

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Shlédli jsme v rámci vánočního pohádkování a pohádka nás tak nějak neurazila. Je pravda, že asi velmi brzy zapomenu na její obsah, zápletku i děj, hudbu už jsem zapomněla, prostě je taková nijaká. Ovšem na houbový tanec Jana Vondráčka  nezapomenu, ten ční z celé pohádky. Škoda, že vtipných  a odlehčených okamžiků nebylo v pohádce více. Co pokládám za naprosto nezvládnuté a narušující, je zbytečný komentář vypravěčů - schopný scénárista i režisér se tomuhle umí vyhnout. Také "otevřený konec" působí, jako by filmařům došly prostředky a na dojemnou vítačku rodičů se ztracenou a zachráněnou dcerou už nezbyly peníze. Místo toho se divák dozví - Dobrou noc. Synek, který na to koukal dopoledne, jen podotkl, že on se ještě spát nechystá. Škoda, téma se dalo využít lépe.

Coco (2017)

Synek chtěl něco strašidelného k 31.10., tak jsme vybrali tento film, že už to s ním nějak přežijeme. Jenže ejhle, děj nás okamžitě vtáhl, animace nádherná, příběh velmi silný, hudba skvělá, no co budu komu nalhávat, na konci jsme brečeli všichni. Řadíme do domácích oblíbených, tohle se vážně povedlo.