Duna: Část druhá (2024)

Hodnotím stejně jako první díl. Má to i stejné výhody a nevýhody jako první díl - v porovnání s Lynchovou Dunou: místy je to natáhlé, místy se to více drží předlohy, místy zase méně. Vizuál je ale samozřejmě super a hudba ho krásně doplňuje. Co dodat... byl jsem zvědavý na Navigátory, ale nejsou tu (tak snad v dalším filmu). Byl jsem zvědavý na císaře, ale poměrně mě zklamal. Harkonneni jsou ale fajn, hlavně stylová část na Giedi Prime. Tu jsem si užíval. Více v mé audiorecenzi, kde rozebírám různé odchylky od knihy, a též porovnávám s Dunou Davida Lynche.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Mno, musím tedy říct, že jsem čekal víc. Je tu až příliš humoru, hodila by se větší vážnost a epičnost. Spousta lidí tu film srovnává se Strážci galaxie, já bych spíš zvolil srovnání s nedávným Shazam! Hněv bohů. Jinak je tu spousta odkazů na svět (prostředí, bytosti), ale klíčové artefakty jsou vymyšlené pro tento film - ve světě Forgotten Realms se nevyskytují. Spíš bych uvítal, kdyby tvůrci použili něco, co už existuje. Jo, film má určitě potenciál na další díly, ostatně svět je to rozsáhlý a jde z něj čerpat hodně dlouho. Více v mé audiorecenzi.

Elektra (2005)

Daredevil ode mě dostal za 3*, tohle dostane 2,5*. Co tenhle film zachraňuje: provázanost s Daredevilem, a to (překvapivě) i včetně herečky a neokoukaný trik v podobě živého tetování.

Eternals (2021)

Mno, spíš průměr. Což mě osobně nepřekvapilo a ani nijak zvlášť neštvalo, protože trailer mě nijak nenavnadil a od filmu jsem ani moc nečekal. Vadila mi ale hollywoodská progresivní agitka, která je tu asi nejsilnější z celého dosavadního MCU. Film nevyvolal žádné emoce, což je taky škoda. Měl potenciál mít dost dramatické a možná i dojemné finále, ale to se nekonalo. Ale je to úvod nových hrdinů (a ty jsou obvykle slabší) - uvidíme, co přinesou další filmy. Více v mé audiorecenzi.

Flash (2023)

Film se mi docela líbil. Efekt rychlosti byl pěkný, ten u fázování také a u cestování časem taky. Dvojrole starší/mladší Flash byla odlišena dobře - rozdíly mezi oběma verzemi byly vyobrazeny prostě chytře. Keatonův Batman byl fajn, stejně tak i Supergirl, což mě docela překvapilo. Flash tu nemá žádný finální epický souboj, prostě to není hrdina ve stylu Batmana nebo Supermana, a já to chápu. Místo toho tu zažívá prozření a poučení. Finále je potom i docela dojemné... Více v mé audiorecenzi.

Frog Dreaming (1986)

Vynalézavý kluk se dozví o domorodé legendě o Donkeginu, což je nestvůra žijící v místním neprozkoumaném jezeře. Poté, co je osobně svědkem jejího částečného vynoření, se rozhodne té legendě přijít na kloub. Což se mu podaří a to dokonce pouhou dedukcí (s menší nápovědou od místního domorodce). Pak už jen jde ověřit svojí teorii... Je to docela fajn rodinný film. Má jen pár drobných nedořešených prvků co se týče nestvůry samotné. A bohužel také docela podivný závěr, který skoro popírá význam celého předchozího děje. Škoda toho... Doporučuji zkouknout alespoň pro zajímavost.

G. I. Joe (2009)

Co se týče zápletky, je to takový nadopovaný James Bond. Máte tu všechny jeho klasické znaky, super-vybavení, šílené padouchy s armádou nohsledů a tajnou základnou. Co se týče triků, je to střídmější než Transformers 2 a našláplejší než Terminator Salvation, ale to se dalo čekat už podle traileru. Triky jsou na standardní úrovni současných filmů. Nenudil jsem se, pořád se tu něco děje, od začátku až do konce. Žádné vyložené chyby jsem nezpozoroval, kromě toho, jak je možné, že se člověk oblečený v takovém brnění dokáže pohybovat rychleji - bez toho, aby mu to rozdrtilo klouby a přetrhalo svaly v pažích a nohách. Ale očividně to mají nějak pořešené ;)

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Jo, dostal jsem přesně to, co jsem čekal - akci od začátku až do konce. U tohodle filmu se člověk nenudí. Snake Eyes podle očekávání opět super, Cobra Commander je taky hodně cool. Pěkná scénka s jaderným odzbrojením :D