Krvavé stopy (2004)

Aj ked nizkorozpoctovy, ale s dobrymi efektami, aj ked becko, ale kvalitne. Necakal som nic extra, ale po skonceni som bol spokojny. Originalny napad, dobra hudba a zopar vybafnuti. Co viac si od hororu mozme priat.

Klub 54 (1998)

Fantastický výkon Mikea Meyersa, výborne zobrazená atmosféra disko klubov začiatku osemdesiatych rokov.

Válka světů (2005)

Čo bolo na tomto filme dobré? Efekty a vedľajšie postavy. Tom Cruise ako herec nepresvedčil, príbeh je oproti knihe, aspoň ako si ju pamätám, dosť povrchný, a na môj vkus je tam veľa nelogických kiksov. Aspoň hlášku s teroristami si Spielberg mohol ušetriť.

Panenství na obtíž (2004)

Európsky pohľad na dospievanie teenageriek v zvláštnom žánrovom mixe,ktorý je nakoniec nejaký nemastný neslaný. Nezanechalo to vo mne žiadnu stopu, ani príjemnú ani nepríjemnú. Ale určite lepsie ako väčšina amerických filmov s podobnou tematikou.

Madagaskar (2005)

Prvých 20 minút som sa ukrutne nudil, potom to začalo mať trochu spád, ale celkovo ma to sklamalo. Bolo to nejaké prázdne, a nebyť zopár vtípkov, ktoré väčšinou aj tak nesúviseli s dejom, a hlavne nebyť až mrazivo chladnokrvných tučniakov, dal by som maximálne jednu a pol hviezdičky.

Klíč (2005)

Hmmm, zase ďalší film typu "som dom, kde sa stalo niečo strašné, a preto ťa postraším/zabijem". Nič originálne, herecké výkony pod psa, trochu tomu pomohol koniec, ktorý som nečakal. Najlepšia scéna bola paradoxne na pumpe. A ešte jedna vec, prečo sa to volá Skeleton Key?

Wimbledon (2004)

Už dlho som nemal z filmu tak dobrý pocit. Neviem, prečo to fungovalo, ale výborne som sa bavil. A vôbec mi nevadilo, že som presne vedel, čo sa bude diať. Výborný Bettany so svojim tenistom "v rokoch", uveriteľná Kirsten, komentáre Johna McEnroe a Chris Evert a v neposlednom rade nefalšovaný britský humor, to všetko urobilo z priemerného scenára filmovú lahôdku.

3:15 zemřeš (2005)

Nevidel som pôvodnú verziu, ale toto sa mi zdalo ako pozliepané z niekoľkých filmov, nič originálne som tam ale nenašiel, dokonca ani ľakačky nefungovali.

Vězení v plamenech (1987)

Celkom dobrá väzenská dráma, pri ktorej ale nie som si istý, či tak dobré medziľudské vzťahy v ázijských väzniciach fungujú, ak vôbec v nejakej väznici. Preto je to pre mňa len ťažko uveriteľné. Na druhej strane som si užíval originálny zvuk, kde herci doslova spievajú :-)

Virus (1999)

3* za nádherné až kutilsky pôsobiace stroje s ľudskými súčiastkami, na ktorých som sa výborne pobavil, ktoré ma ale ani torchu nepostrašili.