Klepání na nebeskou bránu (1997)

Nadherný smutno-krásny príbeh dvoch ľudí na na konci svojej cesty, ktorí majú toho ešte toľko pred sebou.

Poslední samuraj (2003)

Remeselne výborná výpravná produkcia, kde bol Tom Cruise opäť raz presvedčivý.

Jednoduchý plán (1998)

Sam Raimi nerobil vždy len temné a krvavé horory :-) Výborná ľudská kriminálka o tom, že aj dobrí ľudia môžu podľahnúť pokušeniu. A výborné herecké výkony, špeciálne Billy Bob Thornton a jeho zobrazenie geniálne jednoduchej mysle.

Zrzavá veverka (1993)

Priznám sa, že som netušil, do čoho idem. Spočiatku som čakal, že pôjde o to, ako sa Jota bude stále viac a viac zamotávať do svojich klamstiev. Postupne z toho ale vznikol celkom zaujímavý film, kde sa miešalo niekoľko žánrov vrátane až mystický flashbackov do minulosti. Dosť dlho mi nebolo jasné, kto kým manipuluje, či Jota Lisou alebo Sofia Jotom. Nakoniec manipuloval Medem so mnou :-)

Noční hlídka (2004)

Tento film si vyžaduje veľké sústredenie, ktoré je ale odmenené výborným filmovým zážitkom.

Okrsek 13 (2004)

Nečakal som nič extra, ale hneď prvá scéna ma prišpendlila. Niekoľko minút som sedel s otverenými očami a ústami a vychutnával si neskutočne dobrú naháňačku. To čo dokázal Belle, mi skutočne vzalo dych. Pomohla tomu samozrejme aj skvelá kamera, strih a hudba. Besson sa konečne vrátil k tomu, čo mu ide najlepšie. Od scenára nečakajte nič svetoborné, len dobrú akciu a typicky francúzsky humor, čo je v prípade akčného filmu to pravé. Zhodou okolností som ten film pozeral v období, keď prebiehajú(li) v parížskej štvrti Clichy pouličné nepokoje. Viem si celkom predstaviť, že o pár rokov bude z Clichy sous bois "Banlieue 19".

Tlumočnice (2005)

Po dlhej dobe dosť dobrý politický thriller. Trochu som sa predtým bál, či nebudem sklamaný, ale bolo to fajn pozeranie. Opäť musím pochváliť Nicole, ktorá naozaj vie hrať. A to nehovorim o výbornom Pennovi, z ktorého smútok a beznádej priam tiekli. Dej bol síce viac-menej odhadnuteľný celkom ľahko, ale v tomto žánre sa to toleruje. Filmu pomohla aj pokojná kamera a strih, tým pádom sa divák môže sústrediť na postavy a ich konanie..

Moje krásná čarodějka (2005)

Škoda, spočiatku to vyzeralo nádejne a pomerne sviežo, ale potom to skĺzlo do lacnej romantickej sr.čky. 4* za herecké výkony v prvej polovici filmu, hlavne "naivná" čarodejnica Nicole je fantastická. Čo sa ale dialo potom, ma takmer unudilo k smrti, takže celkove 2*.

Amazonky na Měsíci (1987)

Toto je jeden z diskov, kde popis na zadnej strane maximálne spĺňa svoj účel. Film samotný ale nie je ani film, je to len séria veľmi nevyrovnaných skečov pozliepaných dokopy a tváriacich sa ako vysielanie veľmi amatérskej televíznej stanice, ktorá má evidentne technické, obsahové i kvalitatívne problémy. Ako celok to nie je ani vtipné, ani zaujímavé. Nebyť pár svetlých momentov, ako napr. reklama na najlepšie slaďáky sveta, aj jedna hviezdička by bola veľa.