Muž jménem Ove (2015)

1* dolu, pretože som film chtiac nechtiac porovnával s knihou, pričom v porovnaní s ňou je scenár na môj vkus az príliš zjednodušený a plochý.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Som spokojjný. Dĺžka bola tak akurát, nenudil som sa, vtípky a hlášky boli aj nové aj recyklované, a vôbec to nevadilo. Práve naopak, chcem ísť do kina ešte raz. A to sa teda nestáva často. Ale nechce sa mi čakať, kým vyjde DVD.

Takeshis' (2005)

Krásny mój, tak tu som sa ti úplne stratil. Normálne som bludisko sám v sebe...Nepochopil som, nedorástol som asi.

Casino Royale (2006)

Tak bolo nacase. Konecne Bonda niekto natocil ovela realnejsie so skutocnym clovekom, tie posledne bondovky sa uz vazne nedali pozerat, ked to niekedy sklzavalo az do nechcenej parodie. Len tak dalej, povazujem to za dostojnu konkurenciu Bourneovi.

Mafstory (2006) (seriál)

Som fanusikom Csabu, preto len 3 hviezdicky. Az bolestne tam chyba Miki alias Peter Sklar so svojim nezamenitelnym Ty uz nic nehovor, ty ma len lub. Batthany to bohuzial nestaci utiahnut. Napriek tomu je tam vela skvelych hlasok typu: Si duchaplny ako cintorin :-D

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Nadherny a poeticky cierny humor. Niekedy je krasne byt smrtkou, ale niekedy by som nemenil. Georgia je nadherne flegmaticka, Mason je lajdak s pochybnou minulostou, Roxy policajtka s dusou vo vnutri, blondava Daisy s minulostou milenky mnohych hereckych hviezd, no a nad tym troni ako hlava rodiny Rube v podani skveleho Mandy Patinkina. Mam pocit, v suvislosti s tymto serialom som prvy a vlastne aj poslednykrat pocul zanrove zaradenie dramedy. Odporucam vsetkymi desiatimi. "We lead our lives, and when they end, sometimes we leave a little of ourselves behind. Sometimes we leave money, a painting, sometimes we leave a kind word. And sometimes, we leave an empty space."

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Co napisat? Po dvoch seriach som doslova uneseny. Nemocnicne prostredie ponuka obrovsky priestor pre cierny a cynicky humor, ktory ale vzapati vyznie velakrat az nezne a roztomilo. Tolko rozdielnych postav, kazda s inym zmyslom pre humor, a predsa k sebe pasuju. V kazdej epizode je niekolko az vela pamatnych hlasok, ktore aspon u mna vojdu do historie, napr. udrzbar hovori JDmu: "You seem unhappy. I like that." A najoblubenejsie postavy? Tazko vybrat tak, aby som niekoho neurazil, ale ked uz tak je to Dr. Kelso a udrzbar :-)

Potomci lidí (2006)

Uzasna depresivna (ne)farebnost, skvela kontrastna hudba, no a co ma uplne dostalo, tak to bola akcna scena v uteceneckom tabore. Tak skvelu kameru, ako tam, som este nezazil. Uplne ma vtiahla do deja, a citil som sa, akoby som sa uhybal gulkam ja sam. Kvapky krvi na objektive (alebo okuliaroch, kedze ich nosim) boli uz len ceresnicka na torte. Jednu hviezdicku davam dolu za na moj vkus velmi jednoduchy pribeh s mnohymi logickymi "nedorobkami".

Mission: Impossible III (2006)

Asi najlepsi film zo serie, takmer uveritelne akcne sceny, spravne slizky zaporak Hoffman.