Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Drama

Poslední recenze (9)

plakát

Plastic Memories (2015) (seriál) 

Ze začátku působí jako celkem zajímavé romance anime, s unikátní zápletkou. Ale vyklube se z toho nejvíc normie show kterou jsem viděl. Hned po druhé epizodě šlo prediktnout co se bude dít. Tak zvané "Giftias", což jsou roboti kteří mají perfektní lidskou mysl a emoce, jsou vlastně jenom náhražky za normální lidi. Umřela vám dcera? Kupte si novou, tahle vám umře jenom za 9 let!! Ano, giftiím, for some reason po 9 letech totálně mrdne, a jsou OP (protože se jim vypnou limitry nebo něco takovýho, nevím proč tady prostě není nějaká funkce na shutdown, i dementní PC minulosti se umělo samo vypnout přes CMD command). A proto, aby se tomu předešlo, tak existuje práce která se stará otyto dosluhující roboty (tohle mi trošku připomělo Violet Evergarden, tím jak chodí k různým lidem a řeší emoční problémy, ale Violet měla actually dobrej příběh a character development). Připadá mi, že tenhle důvod proč se sami nevypnou po své lhůtě, je jen aby náš protagonista měl práci, a vytvářelo to zbytečný drama. Ale to se dá říct o celém seriálu. Drama stylu: Teď musíte bydlet spolu protože...prostě. Mi přijdou trošku stupidní. Co se týče komedie...achjo. Máme tady klasickou tsundere, drunk strong female character, a šéfa kterého nesnáší dcera. Drama - neúspěšný, zbytečně forcovaný, Komedie - lítostivá/cringe a strašně out of nowhere, tak co ta romance? Jelikož je mezi člověkem a androidem, tak už asi všichni víme kam to čpe. Androidovy dochází lhůta ale oni jsou zamilovaný, blah blah, tohle už jsem věděl od prvního dílu. Takže romance - predictable AF. Co se týče charakterů. Tsukasa jako protagonista, je tak... strašně hloupá postava. On už i vzhledem vypadá jak z továrny na protagonisty. Já prostě nemám co oněm říct, protože je tak plain až to bolí. Isla, love partner pro Tsukasu. Je shy, introvertní a depressed. Podél anime se trošku otevře, a je víc cheerfull. Až na to že je to lolina tak je to OK postava, ale nic speciální na ní není. Co se týče side-characterů... když dáte postavě smutnou minulost, tak to tu postavu neudělá dobrou. Celé story...je tak... strašně straight-foward. Normálně se podívejte na první epizodu, a začněte hrát bingo, protože proč ne, třeba vás to i zabaví. Poté tady máme spoustu fan servicu, protože proč ne, nahý holky jsou sranda ne? Když se něco začíná dít, tak tam najebou scénku kde se sprchuje, proč? Well, aspoň ta scénka vypadal dobře... Animace je celkem dobrá, klasické 2015 anime. Anime které mě má rozbrečet, mi přišlo k smíchu.

plakát

Persona 4 The Animation (2011) (seriál) 

Další adaptace skvělého JRPG. Jelikož jsem hru hrál tak budu asi trošku biased. Jak to bývá u těhle adaptací, tak spoustu kontentu se do anime nedostalo. Hra má určitě víc obsáhlé charaktery a příběh probíhá pomalu a podrobně. Při anime mi přišli nějaké věci urychlené, ale to může být jenom pocit, páč jsem zvyklej na herní průchod. Ale musím říct, že tahle adaptace se hodně povedla. Spousta kontentu, né jenom pro lidi kteří o Personě ještě neslyšeli ale taky pro těžké fanoušky. Místo toho abyste spamovali jeden "S. link", poznali jednu postavu a už sní nikdy nepromluvit. Tak anime progresuje všechny charaktery postupně s příběhem, kde dávají důležité momenty do různých situací a trošku je i změní od originálu aby to bylo více přirozené a žádná postava není vynechaná. Co se týče postav... wow. Náš protagonista Yuu (což je pěkně dementní v anglickém dabingu) má úplně skvělou osobnost. Ve hře kde vlastně za něj hrajete a všechny rozhodnutí jsou na vás, tak působí jakou hodně tichej charakter ale v adaptaci jde krásně vidět jak se mění jeho chování, a celá jeho "persona". Nanako dostavá extra kontent, a to je přesně to co všichni potřebujem. Ostatní postavy zůstávají věrný hře společně s dabéry (btw Chie je tak o 120% víc sexy) . Mluvě o dabingu, jelikož jsem zvyklej ze hry na anglický, tak jsem to zkouknul vněm a řekl bych že určitě lepší než poslouchat japonskej dabing pro Rise. A co se týče hudby, tak je hodně braná ze hry, což vůbec nevadí protože Persona jako franchise má super soundtracky. Chvilky kde tráví čas jsou detailní a zábavné ale co se týče progresu, tak mi příjde trošku zrychlený a nepřehledný. "Persony" nejsou moc vysvětlené, a tzv. "fusovaní" je zcela jiné oproti hře. Jelikož Persona je klasické tahové JRPG tak všechno probíhá klasickým vybráním skillu a poté odečtení HP. Jelikož tohle asi těžko dáte do seriálu, tak boje jsou chytře vymyšleny, a někdy tleskám producentům. Overall adaptace je 5/5, ale jako standalone anime bych řekl 4/5. Když tohle srovnám s adaptací Persony 5....tak je to zkurvenej masterpiece.

plakát

Aiura (2013) (seriál) 

Občas za nějakou dobu si prostě pustim nějakou Slice of life / komedii jentak na odlehčení od všeho, a jentak jsem narazil na tuhle krátkou show a řekl jsem si proč sakra ne. Aiura je hodně krátký seriál, každá epizoda má 5:30 min i s endingem a openingem. Postavy jsou jednoduché, ale na 3 min epizody to sedí akorát. Po většinu času vlastně nic nedělaj, a celé epizody jsou vlastně jenom komedy sketche. Ale i přesto to byla super podívaná a určitě bych se nezlobil kdyby ztoho bylo plné anime.

Poslední hodnocení (297)

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

18.05.2024

Deadpool 2 (2018)

18.05.2024

Deadpool (2016)

18.05.2024

Garfield ve filmu (2024)

18.05.2024

Garfield ve filmu (2004)

18.05.2024

Pasažéři (2016)

15.05.2024

Kosmonaut z Čech (2024)

15.05.2024

Sobík (2024) (seriál)

07.05.2024

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

02.05.2024

Reklama

Poslední deníček (1)

Songs

Zvuky, soundtracky a písničky, a celkově hudba. Jsou to co z show dělá show, radši bych byl slepej než hluchej, nedokážu si představit že bych nemohl poslouchat moje oblíbené skladby. Dokážu poslouchat ledaco, ale některé věci jsou prostě až moc dobrý, a každý by si je měl poslechnout. Jasně že tady jsou průměrné písničky které poslouchá každý třeba před spaním, ale o těhle mluvit nechci. Chci mluvit o skladbách které dokážou rozbrečet, roztancovat a rozezpívat. Podle mého názoru, hudba sama osobě za moc nestojí, ale když se dá spojit s něčím jako film, tak dokáže naladit stejnou náladu jako při koukání na daný film/seriál. Koukali jste na komedii, a líbil se vám soundtrack? Určitě když si ho znovu pustíte, tak budete vibovat a zároveň vzpomínat na pocit který seriál nabudil. Tohle je jeden z velkých důvodů proč koukám na anime. Japonci simply dávaj hudbu kam de, a dělaj to perfektně.

Persona franchise

Persona má ty nejlepší soundtracky který kdy existovali, při nakupování zásob klidná hudba na broukání, při fightech akční co nahání husí kůži. Každá hra má svůj vlastní styl takže se nedá přeposlouchat. Kdykoliv když si nějakej soundtrack pustím, vzpomínám na svůj 70h playthru. Asi bych tady neměl hodnotit hru, jelikož jsem na ČSFD ale za zmínku to určitě stojí. Nedokážu se dočkat než vyjde další persona, jenom kvůli soundtrackům.

P1: A Lone prayer, Bloody Destiny, School Days

P2: Enlighten me

P3: Iwatodai Dorm, Joy, Mass Destruction, Paulownia Mall - remix

P4: Shadow World, Dancing OP, Heartbeat, Heartbreak

P5: Take Over, Life Will Change, Last Suprise, Price

Re:zero

Pak je tu Re:zero. Re:zero by určitě nebylo to co je, bez MYTH & ROID soundtrackú. Kdykoliv když si jeden pustím mam chuť strávit dalších 24 hodin rewatchováním celého seriálu (ale jeden nejmenovaný člověk se na to semnou nechce podívat). Hudba dokáže naladit přesně do správného prostředí který samotný seriál dělá perfektní. Když nepočítám OPs tak hodně připomínají visual novely. A v knížkách které jsem četl, prostě chybí. A už jen doufám, že vydají novou season, jenom abych měl co poslouchat.

Paradisus-Paradoxum, Redo, STYX HELIX, Memento, Realize, Long Shot

 

More to come