Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Hoc som sa nenudil, nemôžem dať viac ako 3/5 filmu, ktorý ma nechal emocionálne úplne chladným, a ktorého postavy mi boli viac-menej ukradnuté. Čo sa to posledných 10-15 rokov z Hollywoodom deje ? Čo tam už všetci zabudli, čo to je storytelling, a aký je dôležitý ?

Lawless (1999) (TV film)

Slovenský názov - Mimo zákona (TV LUNA).

Beckham (2023) (seriál)

Pre mňa, ako fanúšika Manchesteru United, Realu Madrid, Alexa Fergusona a Davida Beckhama, je tento dokument TAKMER splnený sen. Trochu zamrzí málo využitý potenciál. Toľko osobností, udalostí, zaujímavostí... materiálu by bolo aj na 10 dielov. No aj tých, takmer 5 hodím by stačilo, ak by sa správne využili. Užil som si to, no predsa len je to o jeden level nižšie, ako tie najlepšie športové dokumenty dnešnej doby (The Last Dance, Senna, Diego Maradona atď).

Stvořitel (2023)

Obrovská škoda toho deravého scenára a zlého obsadenia dvoch hlavných postáv (Washington za mňa úplne mimo), mohlo to byť sci-fi roka ! Vizuál, použita hudba, budovanie sveta...to všetko bolo na jednotku.

Meg 2: Příkop (2023)

Dúfam že tvorcovia tohto filmu (na čele s režisérom a scenáristami) mali v sebe aspoň štipku hanby, a nezúčastnili sa tohtoročného štrajku v Hollywoode. Za to, čo vyviedli s pokračovaním MEGa, by si zaslúžili skôr zníženie, a nie zvýšenie platu. Lacný, nevkusný, stupídny Cčkový film, ktorý vznikol za jediným účelom, zhrabnúť peniaze v letnej kino-sezóne. S minimom snahy a bez srdca. Mŕtvy film. Mŕtvy, ako oči Megalodona.

Lví srdce (1990)

Jeden z prvých, ak nie prvý film s JCVD, ktorý som videl. Po dlhých rokoch som si to dnes znovu pozrel, a musím uznať, že to ustálo skúšku času, a opäť som si to užil ako za starých dobrých VHSkových čias. Preto zvyšujem na 4/5. Áno, má to jednoduchý dej, neoriginálny scenár… a viete čo ? Je mi to absolútne jedno. Levie srdce nie je o originálnom scenári, ale o skvelom kastingu, sympatických postavách (pomohol tomu aj skvelý 1. cz dabing), parádnom tempe, o príbehu, ktorý zabaví, ale aj dojme, a skvelých súbojoch a hudbe. Skrátka taká béčková akčná rozprávka pre chlapov, ktorá sa dá pozerať opakovane.

Medvídci mývalové (1985) (seriál)

Neskutočná nostalgia. V dobách VHS požičovní (konkrétne v polovici 90tych rokov) to bol pre mňa, spolu s Ninja korytnačkami, vrchol animovanej seriálovej tvorby. Žiaľ narozdiel od korytnačiek, sa na tento klenot pomerne rýchlo zabudlo. Pekná animácia, pamätné postavy, parádna hudba a nezabudnuteľný slovenský dabing, kde hviezdili všetci, no najpamätnejší sú Stanislav Dančiak ako Cyril Škľaboš a Michal Gučík ako Bert.

Frankenstein (1994)

Ak by som nečítal knihu, možno by som dal aj 3/5. No nakoľko opak je pravdou, musím žiaľ konštatovať, že oproti legendárnemu originálu, je toto len uponáhľaná, častokrát nelogická a "over the top" zlátanina. Kniha je totižto precízna, postupne budujúca temnú atmosféru, plná skvelých dialógov a monológov (ktoré môžu konkurovať aj tým z Blade Runnera), ktoré dávajú zmysel, a vy tak rozumiete konaniu postáv (hlavne Frankensteinovho "monštra") a ich motívom. Počas, a po filme, som mal ale pocit, ako keby Kenneth Branagh z knihy vytrhol len tie najdôležitejšie stránky, prepísal ich, aby boli 4x dramatickejšie, ako je potrebné, upravil dej a postavy, a následne to pozliepal dokopy. A keď je reč o zliepaní... skutočným monštrom tu nie je De Niro, ale ten, kto tento film strihal ! Jediné čo môžem pochváliť, je vizuál. Tipujem, že veľa tunajších recenzentov knihu nevidelo ani z vrtuľníka (aj keď niektorí v recenzií tvrdia opak), inak si tieto ódy tipu "najlepší Frankenstein ever", "Shelleyová by bola nadšená" a podobné... .... "názory", nedokážem vysvetliť.

Časové pásmo bylo změněno