To nic, drahá (2022)

Úplne zbytočný, po technickej stránke kvalitný film, ktorý mi nič nedal, a ktorý len kopíruje lepšie "Stepfordské paničky". Ľudia, čo tomuto dávajú 5 hviezd asi očividne veľa filmov nevideli :)

Filmová kouzla (1993) (seriál)

Slovenský názov - Filmové kúzla (TV Markíza 1998).

Kde zpívají raci (2022)

Milé prekvapenie. Čakal som miernu nudu, a ono to nakoniec bolo podané tak umne, že som bol v pozore až do konca. A veru aj ten koniec stál za to. Hoci si tento film užijú asi skôr ženy, musím povedať, že svojou kvalitou by mohol osloviť aj tých, ktorí nevyhľadávajú krimi romantiku s pomalým tempom.

Úsměv (2022)

Tak po dlhšej dobe konečne poriadny creepy horor s dobrými ľakačkami.

Halloween končí (2022)

Tak oproti totálne hlúpemu predchádzajúcemu dielu, je tento aspoň umne natočený, a hlavne... má bohovský soundtrack. Za mňa spokojnosť.

Denver, the Last Dinosaur (1988) (seriál)

Slovenský názov - Denver, posledný dinosaurus (TV Markíza - cca 1998). Jedna hviezda navyše za podarený slovenský dabing a intro.

Světlonoc (2022)

Myslel som, že budem spokojný aspoň ako pri inom, nedávno videnom slovenskom filme - Piargy. Ale žiaľ, aj keď to malo zaujímavý štýl a atmosféru, či strih... scenár bol miestami až debilný... a väčšina hercov bola buď zle vedená, alebo skrátka nevedia dobre hrať, neviem. Opäť sa tu ukazuje najväčší problém slovenského filmu... neschopnosť vymyslieť, a hlavne pútavo vyrozprávať príbeh. Ale aspoň to bolo trochu iné, a za to palec hore.