The Sadness (2021)

Tchajwanský The Sadness bol od začiatku pútavý, hlavne šialená babka, ktorá sa olejom vyriadila na typkovej hlave. Sado maso zmutovaný 'zombies' ženúci sa sexuálnym zvrateným pudom túžiac po mäse druhých, ktorí vedia rozmýšľať koľkokrát lepšie než ľudia, pri niektorých scénach to fakt bolo nechutné. Ale nemám čo filmu vytknúť, zaujímavý, rýchly, litre krvy, to môžem, proste super! Vysvetlenie v záverečnej scéne, celkom prekvapilo.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Preskakovanie v časových rovinách mi nevadilo, matka ktorá porodila syna exkluzívného synáčka, ktorý bol od malička trošku iní. Takého syna buď chceš alebo nemáš na výber. Takú nenávisť akú mal voči matke to sa len tak nevidí. Ale ako lukostrlec bol výborný. Žiaľ, chcel aj živé terče. Psy-cho najlepší film. Bavil, bavil a bavil! Sledovaný zo zatajeným dychom!

Výkřik ve tmě (1988)

Byt mnou tak Maryl ako nechám na doživotie zhniť v base. Za to, že svoje prvorodené dieťa, nechala v stane, kde sa údajne objavil dingo a malú zo stanu vzal, a následne usmrtil. Príde ale fakt, že dingo čo je psovitá šelma, nemohol decko vyzliecť z oblečenia. Na druhu stranu mi príde matka dieťaťa extrémne pokojná, jak na prvého mája, absolútne ju netrápi že jej zomrelo dieťa, absolútne to berie jak keby jej zobrali bicykel, šak čo jedno dieťa hore dole, má ešte ďalšie 3 nie? Alebo 4? .. som z toho jeleň.. mne keby zomrelo dieťa, tak chodím v čiernom takmer 2 roky, dobre nespavam, beriem prášky nech sa z toho psychicky nezničím a ona? Proste to ma v pi*i. Ten jej manžel jej to začne dávať vyžrať až keď sú spolu pred súdom a Streep hrozí verdikt doživotia? Z ktorého sa aj tak vyškriabe zázrakom von, pretože je zas tehotná porodí decko, ktoré chodí svoju matku navštevovať do basy? Celé divné. Ale dejovo, to celkom šlo.

The Bay (2012)

Vcelku podarený film čili dokument o mestečku kde sa koná oslava. Jedna reportérka sa odvážila a celé nám to krásne zdokumentovala, takže máme špecl závery ako to celé vypuklo, aj ako to celé skončilo. Koniec sa dal očakávať, pretože vláda určite nepotrebuje škandál v podobe malých mutantných červíkov, ktorý sa vykľuli z vody, a začali pomaličky požierať mäso ľudí. Námet bol zaujímavý, postavy tiež celkom sympatické, ale niektoré myslenie bolo ..dobre, beriem to z tej stránky čo keby ..čo keby sa to stalo mňe. Reagoval by som určite podobne..tak logiku postav tu určite vytíkať nebudem. Takmer 700 ľudí zomrelo v tú osudnú noc, za pár hodín, sa vám pred očami rozpadli vaši kamaráti, rodina, príbuzní..chválim, celkom v pohode film.

Coherence (2013)

Taká mačka v krabici s jedom. Fakt super, napínavé ako sa môže zvrtnúť klasický večer so známymi, jednou prelietajúcou kométou a časová smyčka s paralelnými svetami je na scéne. Škvaril sa mi z toho mozog chvíľu, postavy boli zahrané dobre, dej a napätie bol taktiež extrém.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Piaty diel Bradavic, sa ukázal už v tom normalnejšom, temnejšom svete, než na aký sme boli kedysi zvyknutý. Tu Harry pociťuje ťažkosti, nátlak, nenávisť hlavne zo strany novej učiteľky Dolores Umbredgovej, ministerky proti čiernej mágii. Ktorá sa chce dostať na pozíciu riaditeľa a vytlačiť Dumbledora aby odstúpil a prenechal miesto jej. Voldemort sa vrátil. Harry musí nájsť riešenie, tak zhromaždí skupinu študentov, ktorí budú bojovať za Dumbledora. Ktorý by mal ísť do azkabanu, kde mal počkať na proces sprisahania a zakladania armády. Byť na mne tak tú suku Dolores už dávno predhodím Kentaurom. Harry má v tomto roku ťažké obdobie. Belatrix ujde z Azkabanu, aby sa pridala k Temnému Pánovi, ktorý má svojich smrťožrútov už takmer všetkých pokope.

Návrat do domu hrůzy (2007)

Uznávam, aj keď som rovno mieril na druhý diel, tak tu to celkom šlo, čo sa týka duchov, zaujímavé masky, zaujímavý doktor ktorý perfekciozivovane, rýchlym pohybom ruky a skalpelu sťal tvár mladej tupej dievčiny, ktorá rázom umrela? Ako vážne? Gore bolo celkom funny, hlavne keď rozporcírovali vojáka na steroidoch, z ktorého vytiekla omáčka jak roztrieskajúcich sa lasaní. Neviem, ľudia mi tam prišli dosť stupid, tak na prvý diel, sa zrejme nepozriem. Slabé 2,5*

Vražedná minulost (2013)

Tak toto bolo zaujímavý, najdivnejší, najnudnejší film, aký som kedy videl. Nič moc. Ale na tie 3* sa to celkom vytiahnuť dalo. O mrtvych takéto filmy mám rád, čo viac sa dalo čakať TV film. Tínedžerka ktorá je v časovej smyčke, prežíva ten istí deň dokola ibaže v tom jej prelínaní sa objavujú ďalšie zvraty, pribúdajú osoby, a čoraz viac sa začína vyjasňovať, čo je meritko celého príbehu.

Bodom (2016)

Dve baby, dvaja chalani, spoločný výlet, jazero, les camping a jedna historka o šialenom vrahovi, ktorý masakruje návštevníkov toho očarujúceho miesta. No neviem, šiel by som vyššie z bodovaním, keby sa neriešilo toľko tínedžerských kecov vo filme, pri ktorých by som radšej strčil ruku do kyseliny. Historka o mužovi, ktorý si chodí len tak po lese a sem tam si kuchne ňejakého turistu, bola celkom zaujímavá, aj som dúfal, či by sa tam ten záhadný tajomný niekde neobjavil. Zvrat ku koncu milo prekvapil. Aj keď jeho šoferácke schopnosti boli unikátne. Nakoniec sme sa aj dozvedeli, že to Nora bola ta čo splnila prianie svojej kamarátky, pretože ju očividne chcela mať len pre seba, vidno na ňej, že bola šiibnutá ona, zmanipulovala si "obeť" podľa seba. A čo vytknem je to, že čo sa akože, stalo s Norou? Niektoré scény tam boli wtf ..ale budiš. Ale aspoň chválim ovčiaka.

Calibre (2018)

Dvaja kamaráti sa vyberú do Škótských lesov na lov jeleňov. Lenže jeden z nich má dosť mizernú mušku a namiesto jelena zabije dieťa. A jeho parťák chlapcovho fotra. Následne budú musieť vymyslieť čo ďalej, ako na seba v osade neupútať pozornosť, lenže nikto nečakal ako sa to bude odvíjať ďalej. Chválim slušne nepríjemnú atmosféru, ktorú film má, kamarátské duo a nepríjemných osadníkov, z ktorých nevieš čo čakať nasledujúcu sekundu.