• Thriller

Mama (2013)

Jeden z mala hororov, na ktory som bol v kine. Nadpriemerne hodnotenie na csfd ma trosku nabudilo k tomu, ze uvidim nieco kvalitnejsie z hororoveho zanru. Ale nestalo sa tak. Cely film mi smrdel priemernostou. Ked idem na horor, mal by som sa aspon niekolkokrat zlaknut, ale za 100 minut filmu sa tak nestalo. Vzdy ked sa malo divaka opriet do sedacky, hudobny doprovod to dokonale pripravil tak, ze ste na sekundu vedeli kedy k tomu ma dojst. V mojom rebricku sa tento horor zaraduje k dalsim desiatkam priemernych a nicim zaujimavych. Urcite si najde svoje publikum, ale na mna nijak extra nezaposobil.

REC (2007)

V kazdom zanri mam svojho favorita a REC je pre mna top v hororoch. Chemia medzi hercami pracovala dokonalo, cely film na mna posobil autenticky a vzival som sa do koze hlavnych hrdinov. Strasne rad by som si tento film pozrel v kine s perfektnym ozvucenim. Pri horore sa mate bat, byt napati a v neistote. REC mi tuto atmosferu navodil. Milujem horory. Mozem ich pozerat stale, ale tento je pre mna neprekonany.

Sucker Punch (2011)

Musim priznat, ze tento film ma prekvapil. Prvykrat som ho videl asi po polroku od jeho premiery. Ohlasy boli priemerne, nemal som ani chut sa na tentto film dat. Po prezreti som ostal v nemom uzase. Pribeh ma uplne vtiahol a pohltil. Prelianie viacerych realit s uzasnym hudobnym doprovodom zanechali na mne skutocne nezabudnutelny zazitok. Bojove sceny s krasnymi zenami spojene so svojskym spracovanim Snydera vo mne prebudili chut si tento film pozriet dokonca niekolkokrat. Viem, ze tento film nesadne kazdemu, ale podla mna je tento film silno podhodnoteny. U mna jasnych 5*.

Armageddon (1998)

Stary, ale pre mna perfektny film. Mam rad reziu M.Baya a Armageddon nie je ziadna vynimka. Je to asi prvy film, pri ktorom mi vypadla slza z oka. Paci sa mi humor, ktory je pre Baya typicky a pre mna velmi chytlavy. Co v tomto filme chyba z mojej strany? Akcia? Napatie? Romantika? Humor? Z mojej strany tento film splna vsetko to, co ma dobry film mat. Kto nevidel, odporucam. U mna 5*.

Forrest Gump (1994)

Klasika, ktoru milujem. Tento film je pre mna perfektny v tom, ze jeden uzasny pribeh je tvoreny malymi pribehami zo zivota „jednoducheho" cloveka, pricom ani jeden z nich nestraca na kvalite, humore ci dramatickosti. Viackrat sa mi stalo, ze som si spustil tento film, nahodne ho preklikaval do niekolkych casti Forrestovho zivota bez ohladu aby som film dopozeral. Dokonaly herecky vykon T. Hanksa a nezabudnutelny cesky dabing su pre mna kombinacia, ktora sa da opakovanie pozerat bez toho, aby ma tento film nejak omrzel. Nekompromisnych 5*.

Patrola (2012)

Nikdy by som nepovedal, ze film z policajneho prostredia necha vo mne taky velky zazitok. Mam rad akcne filmy a napatie, ale ziaden ma nepresvedcil na tak vysoke hodnotenie ako tento. Od zaciatku filmu az do konca sa neustale nieco deje. Nepusti vas to z kresla, nechcete sa ani napit ci odbehnut na tron do kupelky. Pribeh dvoch priatelov a kolegov z policajneho prostredia sa stal u mna prekvapenim roku. Autenticky ponata kamera dodala filmu dynamiku a akcnost. Kto tento film nevidel, vrelo odporucam. 5+*.