• Thriller

Já, padouch 2 (2013)

co ludia vidia na tomto animaku? bolo mi povedane, ze druha cast tejto rozpravky je lepsia ako prva. No podla mna ani nie. Chabe, fadne, farebne ale len obcas usmevne. Vahal som, ci dat ** alebo ***... Ale nakoniec za pekne spracovanie som tu jednu hviezdu prihodil. Jedno pozretie stacilo. Naveky.

Wolverine (2013)

Wolverine ma milo prekvapil. Odpadlik ako je Logan, sa objavuje v zemi plnej tradicii, v zemi ktora je opak jeho sameho. Pozrel som si to na jeden nadych, bavilo ma to a urcite sa k tomuto filmu casom zasa vratim. Viem, ze sa to nikdy nestane, ale chcelo by to viac krvi, aj ked som videl unrated verziu, kde par kvapiek bolo aj vidiet. Jackman ako maskularita sama posobi na platne velmi prijemne, zenske herecky boli krasne, mozno by som uvital trosku agresivnejsiu hudbu. U mna za ****.

U Konce světa (2013)

totalne trapna hlupa zlatanina nicoho. Simona Pegga nemam rad ako herca, je mi nesympaticky ale dal som mu sancu aj v tomto filme. Bohuzial. Nieco tak trapne som uz dlho nevidel. Aj som nakonci rozmyslal ze dam **, ale.... ale... :) NIE.

Ben X (2007)

Vyborne, dramaticke a pekne podane. Obcas ma vsak nepresvedcoval herecky vykon hlavneho hrdinu, inak by som asi rozmyslal aj nad este lepsim hodnotenim. Ale ako celok to fungovalo a bavilo. u mna ****

2 zbraně (2013)

Pre mna priemer. Neviem ci som na to nemal naladu, ale tento film bol obycajny akcnak s niekolkymi svetlymi momentami. Tie ho vsak u mna nadostali nad hranicu priemeru.

Gravitace (2013)

Vizualne orgie ma sprevadzali od prvej minuty az po koniec filmu. Po par minutach sledovania som si v kine uvedomil, ze drzim paste silno stisknute od napatia. Jednoduchy pribeh, prekrasne spracovanie a uzasny herecky vykom Sandry Bullock (dostala v scene ktora bola asi 5 minut dlha a bola robena na jeden zaber bez strihu...wuf wuf ). Palec hore aj za minimalisticku hudbu, ktora zvelicovala atmosferu filmu. Toto je pre mna prvy film, ktory sa skutocne oplatil vidiet v 3d.

Redd Inc. (2012)

Rad by som dal tri hviezdicky, ale za logicke chyby musim jednu zobrat. A na hlavnu hrdinku je vazne pekny pohlad :)

Upstream Color (2013) odpad!

Tento film je z mojho pohladu uplne nezaujimavy a nesledovatelny. Uz po prvych minutach sa mi to vobec nezdalo a zacal som klamat sam sebe, ze vo filme sa bude diat nieco zaujimave. Bohuzial nedialo. Nudy za tri tatrovky. To je moj celkovy dojem z filmu. Nesledovat, zabalit, vyhodit, alebo spalit... odpad.

Muž z oceli (2013)

Tak toto som necakal. Avsak Snyder mi opat potvrdil to, co som si vzdy o nom myslel. Pre mna to je rezisersky boh. Som fanusik Marvelu, ale tento film dal spominanej spolocnosti trojity kop s otockou do vajec. Takto nadupany komixovy film som este nezazil. A pritom som nemal voci filmu ziadne velke ocakavania. Z mojej top 10-ky filmov som musel vyradit Avengers a nahradit ho filmom Muz z ocele. Posledne filmu od Marvelu boli preplnene hroznym klise a miestami boli dost nudne. Iron Man 3 vo mne vyvolal velmi zmiesane pocity, mozno sa k tomuto filmu niekedy vratim a preklikam par zaujimavych scen. Muza z ocele si urcite pozriem znova a viackrat. Pribeh, napatie a akcia... Dokonca pomerne "logicke" vysvetlenie povodu schopnosti Supermana. Tento film som zral od zaciatku az konca. Jednoducho mi sadol. Je to moj subjektivny nazor, urcite sa nepacil kazdemu tak, ako mne. Ale urcite ho odporucam. 5*****.