• Fantasy

Joker (2019)

Joaquin Phoenix je kvalitní herec a tady to jen dokazuje. I když mě ten film moc nechytl, tak jsem si užíval herecký koncert dříve zmíněného Phoenixe. Atmosféra v některých scénách je kulervoucí a na takový rozhovor s De Nirem jen tak nezapomenu, hlavně na to vyvrcholení s puškou. Děj je zajímavej. Postavy jsou perfektní. Herci jsou zajímaví. Soundtrack je fajn. Přízemnější děj filmu se sem perfektně hodil. Prostředí ve kterým se děj odehrává je takový zatuchlý a depresivní, a to se do filmu taky dost hodilo. Sice je to dosti kvalitní záležitost, ale mně tam přece jenom něco chybělo. 8/10 Byl to herecký koncert, ale mně tam přece jenom něco chybělo.

Nanga Parbat (2010)

Stejně jako u Everestu musím říct, že jsem to taky viděl předloni a musel jsem se na to podívat znova. A i zde jsem se k recenzi nemohl dokopat taktéž půl roku. Bohužel takovýchto filmů moc nebývá a je to za mě docela škoda, protože v takovým IMAXu bych si to nechal líbit. Ta atmosféra je i zde naprosto perfektní a nenechá vás vydechnout. Na scénu s lavinou jen tak nezapomenu a putování po vesnicích je taky hodně depresivní. Ale to finální střetnutí je božský a ta atmosféra, tu už jsem tu chválil tolik, že už toho musí být přehršel, byla dost zžíravá. Já tento film mohu jen doporučit, je toho tady dost, hereckých výkonů, postav a kvalitním dějem. 9/10 Ještě jednou, ta atmosféra je naprosto perfektní!

Everest (2015)

Naposledy jsem to viděl předloni a dost se mi to líbilo, tak jsem si řekl, že se na to podívám zas. Sice trvalo půl roku než jsem se k té recenzi dostal, ale stále si to pamatuju. Téma horolezectví je za mě dost zajímavý a nikdy to neomrzí a tady tomu není jinak. Celým filmem vás provází kulervoucí atmosféra, takže se celý film obáváte o postavy a skon některých z nich není úplně nejkrásnější. Sice je tam pár nesmyslností, ale to je v těchto filmech běžný. Děj je zajímavej. Postavy jsou solidní. Herci podali kvalitní výkony a já mohu jen doporučit! 8/10 Prosím, více takových filmů!

Uteč (2017)

Když jsem roky slýchával tu chválu na Peelův horor Get Out (v češtině Uteč), musel jsem se na to jednoho dne podívat. No a tak se taky stalo. Konečně jsem si mohl odškrtnout další film z mého watchlistu. No a musím říct, že ta chvála byla oprávněná. Ten nádech nepříjemné atmosféry byl cítit na každým rohu. Herecký obsazení je kvalitní a taky to zde dává jasně najevo. Největším tahákem filmu je samozřejmě Daniel Kaluuya. Děj byl zajímavej. Konec filmu byl naprosto perfektní i ta nervydrásající atmosféra vás nenechala chvilku vydechnout. No a ten příjezd policie, tak ta scéna byla naprosto perfektní a já na to jen tak nezapomenu. Pak tu byl zvrat, kterej byl taky perfektní. Já si velice spokojen a mohu jen a jen doporučit! 8/10 Ta chvála byla zasloužená!

V zajetí mysli (2022)

Když to dávali loni v kině, tak mě lákalo si na to zajít, ale když jsem to viděl byl jsem rád, že jsem to vynechal. Protože je to opravdu slabota. Nevím co bych na to měl vůbec říct, páč mě nic nenapadá. Snad jen to, že ten film má to nejhorší CGI, který jsem kdy viděl. To prostředí když jedou autem bylo naprosto odporný a je to asi nejhorší scéna v autě kterou jsem ve filmovém světě viděl. To nebude penězma, když i u českýho filmu mimořádná událost to měli pěkný. Šel jsem se na to kouknout s prázdnou hlavou a takhle to dopadlo, za mě teda zklamání. Vím, že tam byl zvrat, ten už si ani nepamatuju, protože byl hodně slabej. 5/10 Scény v autě jsou příšerný.

Chudáčci (2023)

Tak toto bylo něco šílenýho! Přemýšlím co sem napsat, protože mě vůbec nic nenapadá. Jak ty chudáčky jen popsat? Ztřeštěná komedie plná sexu a zvráceného humoru. Jo a taky herecký vystoupení Emmy Stone, ta tady podala naprosto perfektní výkon. To samý bych mohl říct o Williamu Defoe a taky Marku Ruffalovi. Emma Stone je v tomto filmu naprosto perfektní a ta její proměna a vyzrání během celýho filmu je dost poznat. Defoe je dost šílený, jako jeho postava a to jeho vyprávění o pokusech jeho otce, u toho se směju do teď. No a pak je tu Mark Ruffalo, který taky podává naprosto perfektní výkon! Tento film je v hereckých výkonech a ději naprosto perfektní. Kulisy jsou taky nádherný. Tohle je prostě naprosto perfektní film jen mi tam něco málo chybělo. 8/10 Konečně se ten Ruffalo taky někde objevil! (Velký Špalíček - 27.1.2024)

Arrow - Série 5 (2016) (série)

Tak jsem dokoukal další sérii a musím říct, že to bylo naprosto perfektní! Celá série šlape a nenudí a to se v předchozích sériích tak často nestávalo, všude byl slabší díl, tady ale ne. Děj byl podle mého jeden z nejlepších co jsme v tomto seriálu viděli a záporák je taky naprosto perfektní. Mně bylo hnedka jasný, kdo jím je a nakonec to byla pravda, takže spokojenost samozřejmě. Nebyl to žádnej svatoušek, to vůbec ani jeho činy nebyly svatý, o to byli zajímavějším všechno sledovat. Do 17 dílu to bylo fajn, ale 17 díl všechno změnil. Naprosto mi vyrazil dech a nemohl jsem nic říct tak 2 hodiny. Ta neskutečná atmosféra, ty herecký výkony, za mě to bylo něco neskutečnýho! Ten díl změnil seriál. Minulost v Rusku je taky dost zajímavá a taky dobře natočená. Všichni nováčci tady mají svůj příběh, kterej se celou sérií buduje a samozřejmě že Havenrock nebyl bez následků, i zde se to řeší. Soundtrack byl fajn. Postavy byly naprosto perfektní, sice by někdy Thee a Felicity zakroutili krkem, ale to je na denním pořádku tohoto seriálu. Trochu mi vadilo, že se nedořešil Vigilante, kterej byl shozen ze střechy a pak nazdar, už tě tu nepotřebujeme. To mě docela zklamalo. No a to neskutečný finále mi taky vyrazilo dech tak na 2 hodiny, takže takhle nějak má vypadat kvalitní seriál a já mohu jen doporučit! 10/10 Sedmnáctý díl je troufám si říct zatím nejlepší z celého seriálu!

Fighter (2024)

Tak toto byl solidní film, jenže má jeden převelikej problém a tím jsou titulky. Český titulky u indických filmů nikdy nebyla žádná výhra, vždycky se to dalo překousnout, zde je tomu úplně jinak. Tady ty titulky jsou přeložený v Google překladači, což mě donutilo k vážnému rozhodnutí, jestli se na to mám stále dívat nebo zda mám do sekundy zmizet. Nakonec jsem si vzpomněl na svoje heslo které zní: „Nikdy neopouštěj film, když si v kině a zaplatil si za to nemalý prachy!" A k tomu jsem si ještě řekl že to pro mě bude trápení, ale že si postupem času zvyknu, a tak se taky stalo. Ale bylo to neskutečně útrpný! V některých částech jsem ani nevěděl o čem se tam mluví, poněvadž ten překladač zkomolil prakticky všechno. Jen párkrát se stalo, že by alespoň dvě věty po sobě dávali smysl. Jak si to Cinema City vůbec může dovolit promítat něco, co bylo přeloženo v Google překladači. Tímto Cinema City ztrácí můj respekt a musím říct, že jsem velice zklamaný. Tady je aspoň vidět, že na lidech jim nezáleží, protože ty titulky jsou součástí filmu a když jsou dobře napsaný tak to filmu může velice pomoct. Tady je tomu úplně naopak. Film sám o sobě byl velice povedený a já si to užíval, ty letecký scény, potyčky, drásající scény a chemii mezi postavami, ale ty titulky jsou taky součástí filmu. Soundtrack je skvělej, CGI nádherný a herecký výkony jsou taky na úrovni, ale když nevíte o čem se tam postavy baví, tak o ten film ztratíte zájem a právě díky tomu jsem ty scény, kde se postavy mezi sebou bavili, nenáviděl. 8/10 Film je kvalitní, ale Cinema City ztrácí můj respekt, tady je vidět komu záleží na lidech. (Velký Špalíček - 26.1.2024)

Hotel Continental (2023) (seriál)

Další přírůstek do světa Johna Wicka dopadl velice kvalitně a já mohu jen doporučit. Má to pouze 3 díly, ale po hodině a půl, takže u toho strávíte 4 a půl hodiny. První díl je hodně pomalý, představují se nám tu jednotlivé postavy a menší akce se tam objeví a spíš to buduje napětí a atmosféru pro další díly. Druhý díl je už o něco svižnější, už se tam plánuje taktika na svrhnutí Cormaca O'Connora, kterého tu hraje skvělý Mel Gibson. Vymýšlí se taktika a nabírají se posily. No a poslední díl je tou pomyslnou třešničkou na dortu, protože je tu všechno, božská akce, nervydrásající atmosféra, solidní soundtrack a samozřejmě Barracuda. Bez té by to prostě nešlo! Já jsem velice spokojen, i když to mohli rozdělit do více dílů. 9/10 Tak toto bylo fajne, akce byla, soundtrack byl a samozřejmě Barracuda byla!

Arrow - Kapiushon (2017) (epizoda)

Tento díl změnil celý seriál! I když to bylo očekávaný už dávno.