• Pohádka

Prvotní strach (1996)

No jasně Ed Norton je skvělý a co dál? Dál nic. 129 minut dohadování o tom, jestli toho kluka odsoudí nebo ne. A ještě k tomu ten tolikrát viděný motiv duchovního-zvrhlíka. To aby se člověk pomalu bál chodit do kostela. Takže aby bylo jasno, všechny 4 hvězdy jsou za perfektní závěr a za ten koktavý schizofrenní zázrak, který mě přibil k televizi vždycky, když už jsem to měla chuť vzdát.

Trainspotting (1996)

Ewan McGregor, Robert Carlyle, Danny Boyle, Irvine Welsh, Iggy Pop, Lou Reed...pokračujte dle libosti.

Muži v černém 2 (2002)

Slabé, o hodně slabší než jednička. Ale zašívat se u toho dalo.

Identita (2003)

Horor? No to ani náhodou. Vytrvalý déšť a tma ještě děsivou atmosféru nedělá, stejně jako pár laciných lekaček typu hlava v pračce, při kterých jsem se stejně nelekla (a to nejsem nijak silná povaha). Ale je tam John Cusack coby řidič v černém plášti, který zašívá nití těžká zranění, díky čemuž nuda nehrozí. A pak přijde velká pointa, všechno to postaví na hlavu a udělá z toho něco úplně jiného, ale svým zvráceným způsobem originálního. Největší legrace byla při závěrečném odhalení identity toho masového odklízeče hostů, která mě sice napadla už někdy v polovině filmu, jenže mi to přišlo tak bizarní a směšné, že jsem to hned zavrhla. Hollywoodští scénaristi jsou šílenější než jsem myslela.

Odplata (1999)

Nebýt té odpudivé hudby, která mě praštila do uší už v první minutě a zbytečného dramatizování vztahu mezi Porterem a štětkou, byla by to ničím nerušená zábava od začátku do konce.

Rain Man (1988)

Dešťový mužíček!!!!!

Společnost mrtvých básníků (1989)

Na jedné straně přísní, nechápaví učitelé a zatvrzelí rodiče, na straně druhé úžasný profesor literatury, který jediný vidí, co v těch dětech je a pomáhá jim najít cestu. Tohle černobílé vidění problému mi v závěru zabránilo plakat pro Roberta Sean Leonarda, i když jsem bůhvíjak chtěla. Navíc je mi líto, že film, který pro mě tak slibně začal, doplácí na ten podivný dovětek. Co to mělo znamenat? Něco jako pane profesore, sice nejsme tak odvážní, abychom odmítli podepsat proti vám křivé svědectví, ale dokážeme se díky vám postavit na stůl? Hm, škoda.

Omámení a zmatení (1993)

Ne, fakt se tam nic neděje. Prostě 24 hodin ze života amerických středoškoláků v roce 1976. Jenže ačkoliv se v téhle době teprve moji rodiče učili číst, stejně na mě ta atmosféra končícího školního roku zapůsobila. Ať už jsou prázdniny!!!

Kvaska (2007)

Dala bych nevím co, kdybych mohla ten jejich muzikál vidět, hlavně scénu přepadení zverimexu. To by byla teprve legrace.

Bouchači a bouchačky (2001)

Opravdu povedená dvojka policajtů, jeden má v háji koleno, druhý záda. Krásná chiropraktička, která má trochu problémy se sebekontrolou. Dva filmoví nadšenci v červeném sepisující na koleni scénář století. Steve Buscemi, vrhací šipky a postřelená ryba...nejsem poznamenaná jinými filmy Toma DiCilla ani očekáváním s tím spojeným, takže můžu dát bez výčitek svědomí 80%.