Vlk viking (2022)

Norové to zase dokázali! Zatraceně parádní filmařina! Žádný hluchý místa, žádný nudný zbytečný momenty. Děj plyne přirozeně s touhou přifařit diváka ještě víc k sedačce než je obvyklé. BRAVO! Rozhodně jeden z nejlepších, né-li nejlepší vlkodlačí film všech dob. Celkové hodnocení tady, to tedy zhola nechápu, ale to už je poměrně standardní záležitost. Tak co byste teda už chtěli víc kromě zlatého vibrátoru na patřičných místech!?

Karanténa smrti (2022) odpad!

Ježiš to byla vymaštěnost! Jak scénáristicky, tak... i ve zbytku. Že jsem čekal čtyřicet minut, než se něco začlo dít, při poměrně krátké časové stopáži, by mi zas až tak nevadilo. Ale přesně ta demence lidí, kteří tímto způsobem vnímají covid, z toho bych zvracel šestkrát denně. Navíc klasicky nesmyslně idiotský reakce viz zahodím parohy - slušnou zbraň, kterou bych mohl dotyčného pěkně dodělat, nebo na plovoucím dřevěném mole na jezeru se samozřejmě odnikud vynoří, no asi si stihl nasadit potápěčskou výbavu a potichu plavat po dně celou dobu... Lidi proberte se, tohle hodnocení co tu je je směšný.

Veneciafrenia (2021)

Jak se mi do toho moc nechtělo s tím, že to v polovině zabalím, tak jsem nadmíru mile překvapen! Hodně slušná jízdička skrze Benátky, což tomu přidávalo jakýsi šmrnc. Se stylem, kterým to bylo pojaté (převleky, psychotický šašek), jsem se rozhodně dokázal ztotožnit na poli zábavy, úžasu, poutavosti, nedočkavosti co přijde dál. Jak už moc slashery nemusím, tehle mi náramně sedla a vlastně ani nevím proč. Možná zčásti skutečně prostředím, zčásti zvráceností aneb scéna, kdy na napíchnutém háku si se slečnou hlavní záporák pohrává jak v maňáskovém divadle, se mi tuze zamlouvala!

Mal de ojo (2022)

Tomu říkám poctivé hororové řemeslo! Umně vyprávěný příběh mě zaujal po celou dobu a pomaličku, jakoby polehoučku se šinul k velkému finále. Chvíli si s námi tvůrci sice zahrávali, že to není tak, jak vypadá, ale nakonec... to tak bylo a zaplaťpámbu. Babča byla skvělá, zejména svlečená z kůže! Skvěle zahrála starší sestra, to klobouk dolu. Jojo tyhle hororové mytologické legendy z různých zemí já prostě miluju a čarodějnice je sice lehce omšelé téma, které ale nikdy neomrzí!

Ukolébavka (2022)

Potenciál to mělo, ale nakonec skutek utek. První půlka celkem dobrá, pak to šlo z kopce.

Play Dead (2022)

Inu, tohle mi úplně nesedlo... V momentech, kdy to mělo být napínavé, mi to nepřišlo. Jedna hvězda za prostředí z márnice, další přidávám za "rozsypaný" obličej.

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Malinko delší než bylo potřeba, ale bylo to super. Spousty zajímavých momentů, nějaké to občasné překvapení, puzzle, které se pomalu skládalo do rámečku. Ač se tu píše, že nezáleží na chronologickém pořadí shlédnutí, řekl bych, že pokud někdo učinil jinak, než je zde seřazeno, měl z toho poměrně dost velký guláš. Např. si nedokážu představit dát nějakou z posledních třech epizod jako první, takže tak jak je to tu seřazené, je to dle mého IDEÁLNĚ správné. Tři hvězdy, lehce slabé. No jo no, LA CASA DE PAPEL je jen jeden!

Spartakus (2010) (seriál)

Jak Spartacus, tak Bohové arény patří k mým srdcovým záležitostem. Je to už téměř deset let, co tento koloběh skončil. Vzpomínám na tento jedinečný seriál v dobrém a čas od času si musím pustit alespoň Theocola na YouTube :). Naprosto jedinečné vyprávění, poutavé, parádní herci, ať už oba představitelé Spartaca, ale zejména představitel Batiata tomu dodává rázný říz! Namíru vhodné je zmínit také Oenomause, bez kterého by to rozhodně nebylo celistvé. Tohle je prostě kultovní počin!

American Horror Story - New York City (2022) (série)

Tady je toho hororu asi tolik, jako když dopiju láhef vína a ještě jí ždímám o poslední všemohoucí kapky.... Na jednu stranu vůbec nechápu nehororový námět, kdy to je kurňa v názvu seriálu, na druhou stranu když tuhle skutečnost pomíjím, je tady celkem solidní gáj-krimi! Chtěl bych radši čistokrevný horor? ANO! Ale co dá dělat, jsem nucen se podvolit jinotvornímu zpracování, neb jsem tomuto seriálu věrný od počátku, a doufat, že nějaká ta další série se vrátí zase k základu všehomírského strachu a před každým dílem bude nutné prudké nasazování si pampers, protože na čirý horor je vskutku potřeba navázat - viz prvních pár sérií.

Šílená Heidi (2022)

Všelijaké namixované retro, převážně však parádně ztvárněné! Samozřejmě, je to třeba brát s rezervou, ale kdo má rád bizarní béčkové jízdy, zde si přijde jistě na své. A přesně jak zde zmiňuje uživatel pornogrind, také mi to připomíná bullets of justice. Spousty dobrých hlášek (jódluje mi něco v trenýrkách), nápadů (sýry) a pnutí zejména na Švýcarské tradice včetně Heidi, děvčátko z hor. Hromada krve, gore, skvělých záporáků i klaďasů a zejména.. se zdá dočkáme jakéhosi pokračování! A z toho mi rozhodně jódluje cosi v trenýrkách!