Pennyworth (2019) (seriál)

Jak se mi do toho příliš nechtělo, tak nakonec se od toho víceméně nemůžu odtrhnout. Skvěle zvládnuté post-válečné drama z 50. let! Alfred, anglický vlastenec a vysloužilý veterán z války, se snaží dostat na vlastní nohy svým byznysem-bezpečnostní agenturou Pennyworth security. Zaplétá se však s vlivnými lidmi a tím pádem, jelikož má poměrně čich na úspěšné "zakázky", jeho jméno a byznys vzkvétá až do takové míry, že si pořídí vlastní podnik. Zdárně mu sekundují další váleční vysloužilci, oddaní kamarádi. Na krásné ženy zde také není nouze. Alfie začne být žádaný na státní scéně skrze válečný převrat, a to ho trošičku rozpoltí, avšak stále se snaží dělat věci řádně, zejména když má tendence odcestovat do Ameriky. Do toho se objeví jeho válečný velitel s překrásnou manželkou (ach bóže proč musela zmizet do USA) a začnou se dít poměrně divy. Jsem zvědavý, co přinese třetí série, když druhá končila malinko ve stylu "sci-fi", ale to rozhodně nemůže být na škodu.

Menu (2022)

Za pět, svačim! Aneb historická hláška spolužáka ze základky, když byl vyvolán na zkoušení. Již dlouho mě tak něco nechytlo jako tenhle svěží kuchařský počin plný prvotřídně připravených nadluxusních pokrmů, ještě k tomu pro vrcholovou smetánku konzumentů, která se nečekaně v průběhu prezentace jídel dozvídá své prohřešky minulosti za pomocí naservírovaných pokrmů. Šéfkuchař, psychopatický maniak dá se říct, ovšem zcela oddaný ve svém oboru, což také jedna z hlavních postav dokonale využila (bravo, byl to majstrštik tak jako v dámském gambitu), s dokonalostí špičkového hostitele nechává s klidným srdcem postupně vystresovávat veškeré degustační zákazníky! Od potících, brečících, bezprstových, zastřelujících, oběšujících............. DOKONALOST! Ralph Fiennes tady zaválel extrémně, ale ani další se nenechali zah(g)anbit! Několik týdnů, ne-li měsíců budu čekat na počin, který tuhle pecku přebije.

Zátopek (2021)

Skvělý retro-film o našem asi nejúspěšnějším atletovi v podání nadmíru přesvědčivého Václava Neužila (klobouk dolu třikrát za sebou), za účasti Mikluše a Plesla, kteří jsou též zárukou kvality. Bavilo, plynulo, uplynulo, zaplesalo!

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Příliš dětinské. I přes snahu některých dobrých nápadů chybí "několik ingrediencí" k tomu, aby byl byl seriál dobrý a poutavý. Poslední série byla už úplná ztráta času a vlastně ani první ani druhá mi nějak neuchvátila. Konec bizarní a nesmyslný.

Carnival Row (2019) (seriál)

První série nebyla vůbec špatná, ale už jenom to, že na druhou se čeká čtyři roky, to mi vyndej záda!!! V tomhle směru asi jedinečný seriál a pokud si z druhý série nesednu na prdel nebo nelehnu na záda, tak fuck off, vážení. Takhle to prostě nemůže fungovat, dyť to už čovek aby si tu první sérii dal znovu. Démd.

Andor (2022) (seriál)

Neskutečně mi to sedlo, tak jako Mandalorian. Třikrát hip-hip-hurá!

Šílená noc (2022)

Vida! Přeci jen zavál svěží vánoční vánek! A protože v Česku ještě film o Ježíškovi nevznikl (nebo o něm alespoň nevím), je to samozřejmě z mašinérie USA alá Santa Clause. Zábavného klejícího podivína, samozřejmě dobráka a vysloužilého válečníka s kladivem, který se bůhví jak proměnil na Santu. Ze všedního zanechání dárků u jedné zazobané rodiny je rázem boj s gangem, který se dostavil rodinu okrást. A tady končí a zejména začíná veškerá sranda! Btw. místo označení "horor" by se rozhodně hodilo fantasy.

Přiznej se, Fletchi (2022)

Příjemný, komediální krimi počin zavál do mých mozkových závitů, přičemž zejména v tom komediálním směru mi to nejednou vykouzlilo svěží úsměv s obnaženými zuby. Postupně rozplétané krimi, které baví, když to malinko přeženu, od začátku až do konce.  Hlavní hrdina, solidní salámista vůči vyšetřovatelům, potřebuje očistit podezření vůči své osobě z vraždy, a tak, neb mu to z profesionálního hlediska není cizí, se tak trošku vydává na svojí pěst pokusit se vše vyřešit. Naráží však přitom nejednou na skutečné policejní vyšetřovatele, kteří mu nedávají nic zadarmo, neboť je v jejich očích hlavním podezřelým. Vhodný film na sobotní večer. Nebo nedělní?

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Po dlouhé době pohádka jako řemen. A ještě k tomu s tématem, který nám je všem jistě blízký! Kdo by nemiloval Krkonošské pohádky jako večerníček... Takže v určitých chvílích trošičku nostalgie, navíc nechybí nic, co by v každé pohádce mělo být. Povedené!

Andor - Teď jdem ven (2022) (epizoda)

Myslím, že to byl nejlepší díl série... a to mi ještě zbývají dva díly. Glum našel svého miláška, aby se osvobodil, ale ztroskotal na tom, že neumí plavat. Ejejej.