Bohemian Rhapsody (2018)

To, co se mnou tenhle film udělal, se mi ještě nikdy nestalo. Zvládnout všechny ty emoce které mě zahltili, mi trvalo několik hodin. Nedokáži to ani vše popsat, ale tím nejsilnějším pocitem byla jednoznačně směs nadšení a obrovského smutku. Toho samého smutku, který mě pohltil v den Freddieho smrti. Když jsem si tohle uvědomil, již jsem to nemohl zastavit. Je to pro mě osobní. Tenhle film je (přes všechny jeho zde zmiňované, pro mě však nepodstatné, nedostatky) jedinečná pocta velké hudební legendě a pomohl mi definitivně si uvědomit, jak strašně jsem vždy měl a stále mám tuhle skupinu rád. PS: Jestli Malek nedostane Oscara, bude to filmový zločin. 100%

Debbie a její parťačky (2018)

Musím uznat, že to nebylo špatné, jen si říkám co přijde příště? Nový trend předělávání filmů, ve kterých jsou v hlavní roli chlapské party na party žen mi přijde trochu násilný, křečovitý a zbytečný. Holt taková je ale doba. Měli jsme tady krotitelky důchů, teď Debbie a její partu zlodějek, takže teď je na řadě Hodná, zlá a ošklivá? :)

Big (2012) (seriál)

Velká škoda nevyužitého potenciálu. Dobrý příběh a skvělé obsazení pohřbila druhá natahovaná a utrápená polovina a hlavně konec. Dalo se to zakončit daleko, daleko lépe a mě to prostě naštvalo a otrávilo. Je mi líto promrhaného času s tímto seriálem, který jeho tvůrci nedokázali důstojně zakončit, což je podle mého u každého filmového i seriálového díla zásadní.

Vetřelec: Covenant (2017)

Po technické stránce je to fajn, ale prostě je to strašně hloupé. Členové posádky se chovají naprosto nezodpovědně, jako naivní hlupáci. SPOILER! Celý problém z vetřelci tedy podle posledních dvou filmů vznikl kvůli umělé inteligenci utržené ze řetězu, z níž se stal opravdový ďábel a kvůli partě idiotů, kterým mohl kolonizaci svěřit jen další takový idiot. Příklady uvádět nebudu, abych neprozradil něco z děje, ale je toho opravdu až přespříliž. 60%.

Čarodějnice (2015) odpad!

Bublina splaskla. Na tenhle film jsem se těšil a je to pro mě největší zklamání za posledních pět let. Horor? To ani náhodou... 90 minut utrpení a nudy a ten konec to zabil úplně. Hromadu těch absolutních hodnocení tady naprosto nechápu. To není normální. Nikdy jsem neviděl při závěrečných titulcích tolik otrávených, naštvaných a zklamaných lidí. Někdo (a nebyl sám) se dokonce smál. Neskutečná p*čovina! 10%

Babovřesky (2013)

Ale no tak! Není to zdaleka tak hrozné, jak se to tady snaží mnozí prezentovat. Vsadím se, že spousta z těch co dali odpad, to ani neviděli, jen si chtějí přisadit. Není to vůbec nic světoborného, ale je to normální česká odpočinková komedie s jednoduchým dějem i humorem. Odpadový film vypadá jinak. Prostě oddychovka a dvojice Vondráčková - Dolanský docela dobře funguje. 2,5*

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Téhle zombie komedii nechybí vůbec nic. Dobře zvolení herci, kopec srandy, akce, napětí a mrtvých zombíků. Bavil jsem se, jako už dlouho ne. Je to pro mě nejen velké překvapení, ale i jeden z nejlepších zombie filmů (komedií) co jsem kdy viděl. 90%

Poslední nás zachrání (2015)

Námět je perfektní, potenciál obrovský, leč naprosto nevyužitý. Váhal jsem, jestli dám alespoň ty dvě hvězdy, jelikož mě to opravdu zklamalo. Žádná sranda, velká nuda....30%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Precizně natočený a opravdu hodně syrový film, ve kterém si útrapy hlavního hrdiny "užijete" naplno. Nečekal jsem, že by mě ještě mohlo něco překvapit nebo šokovat, ale některé scény mě doslova ohromily a přikovaly do sedačky svou realističností a surovostí. Ohromující je ale celý film a ztvárnění doby, ve které se odehrává, je naprosto dokonalé. Nedovedu si představit, že by ho v tomhle nějaký jiný film předstihl. Vše podtrhují úchvatné záběry americké divočiny. Je to tak sugestivní zážitek, že vám začne být během sledování zima. :) Výhrady mám pouze dvě. Myslím, že kdyby byla stopáž o dvacet minut kratší, filmu by to prospělo a Hugh Glass ač je opravdu drsňák a muž ošlehaný divočinou, tak přeci jen si myslím, že jeho rychlost zotavovaní je trošku přitažená za vlasy. 85%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jakožto velký fanoušek SW, jsem touto epizodou dostal vše, co jsem si jen mohl přát. Mám pouze dvě výhrady. Hlavní záporák Kylo Ren mi moc nesedl. Respektive herec, který ho ztvárnil. Druhou nemohu prozradit abych nespoileroval, ale je to jedna ze sásadních událostí této epizody a opravdu mě to zdrtilo. Říkal jsem si, že to tak asi musí být, ale ani po několika dnech jsem to nedokázal hodit za hlavu. Zkrátka to nejde. Strašně mě to totiž štve! Ale ani výše uvedené věci nemohou snížit mé absolutní hodnocení. Už aby bylo pokračování. :) EDIT: Po shlédnutí kompletní trilogie a s chladnou hlavou snižuji hodnocení, přesto ale dobrá práce. 75%.