Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Úplný vrchol seriálové tvorby. Nic lepšího nebylo natočeno! Ještě lépe zpracováno než Rayen. Formát minisérie s obrovským budgetem a stopáží pomáhá vyprávění a jednotlivé postavy dostanou hodně prostoru. Díky tomu se divák stává téměř členem Easy company a s postavami se sblíží. Někteří ho vyloženě ser0u(Dyke) . Někteří jsou mu nesympatičtí (Sobel), jiní naopak velmi oblíbení (zbytek roty) a doufá, že se z toho dostanou s minimálními ztrátami. Z toho důvodu je například epizoda The Breaking point tak trochu Hard to watch. V současné době jsou již všichni členové bohužel po smrti, díky tomuto veledílu si je ale můžeme přípomínat nadále. Čest jejich památce.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Kam se hrabe Bittner na Karla Infelda Prácheňského v podání génia jménem Svěrák. Ten herce s děsným pamatovákem ztvárňuje nezaměnitelným "buranským" stylem, a to v nejlepší Cimrmanovce, co byla kdy napsána. Jsem neskutečně rád, že jsem mohl tento český dramatický poklad vidět na vlastní oči. Bohužel jsem seděl vlevo :D

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Asi nejsem cílová skupina, prostě mě to nějak nechytlo. Kozub se Štáfkem OK. Magnusek sice hubenej (za to klobouk dolu), ale doslova na ho*no. Rozhodně to šlo uchopit lépe. Škoda

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Je to taková pozvolná jízda dvou lůzrů ve žlutém Cadillacu Coupe de Ville, dle zvyku Quentina s alternativním historickým vývojem. Pomalu se plížíme filmem, občasné vzrušení nám naservíruje především Rick.  Divák zbystří když si střihne fight s Brucem. Srdce nám začne vyloženě plesat při pohledu na to, jak vkusný facelift provede hipíkovi před výměnou kola. Celý film nicméně směřoval k tomu, že bude jen zašlou vzpomínkou režiséra na "staré dobré" Hollywoodské časy. Jenže, pak to přišlo. Závěrečná scéna s Manson family, sjetým Cliffem, hladovou Brandy a dle úpravy posledního člena rodiny asi rovněž hladovým Rickem je naprostý skvost. Pitt zaslouženě prvního Oscara za herectví.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Působivej vizuál a povětšinou i hezká hudba. Tohle Disney prostě umí. Tentokrát na téma Hawajské kultury a božstva. S touto tématikou se vůbec nepracuje, což je škoda. Potěšila kokosácká parodie MAD MAXE. You're welcome.

Když draka bolí hlava (2018) odpad!

Tohle ani MISTR nezachrání. Totální odpad. V porovnání s režisérem Rapošem je i Troška národní kulturní skvost. A to fakt nechceš.

Poslední Mohykán (1992)

Osobně nechápu tak vysoké hodnocení a oblíbenost tohoto kousku. Po jedné hvězdě za hudbu a výpravu. Víc si nezaslouží. Scénář 0/10, akce 1/10, dobrodružství 0/10, drama 1/10, romantika 0/10, válka 1/10. Zkrátka dvě hodiny mlácení prázdné slámy.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Obrovský očekávání, o to větší zklamání. Duo H/H nepředvedlo vůbec nic ze svého nabitého hereckého arsenálu. Film je bez vtipu, bez nápadu, plný nudné akce. Výsledek je trapný béčko. Hardy by měl na chvíli opustit tento žánr a zase nám po delší době připomenout co v něm je (nemyslím parazita). V komiksovkách tohoto typu jen plýtvá svým talentem.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Úvod filmu, tedy D-day je doslova nářez. Vylodění natočeno velmi realisticky "roztřesená" kamera je skvělá. Zajímavý je barevný filtr, zvýrazňující depresivní náladu WWII. Tu ještě prohloubí scéna útoku na kulometné hnízdo, jejíž finále má bohužel fatální, ač trochu očekávaný důsledek. Obsazení je LOS GALACTICOS, to nejlepší co Hollywood nabízel. Skvělé trio Ribisi, Sizemore, Hanks. Film by měli povinně pouštět ve školách při hodinách dějepisu, aby se NEZAPOMNĚLO!!!

Tmavomodrý svět (2001)

Svěrák dle očekávání nezklamal. Na rozdíl od US verze - Pearl Harbour, kde jsou všichni bezchybné smrtící mašiny. Zde jsou postavy zobrazeny lidsky. Včetně jejich strachů, slabin a selhání. Proto film působí uvěřitelněji. Úžasně je zachycen kontrast mezi tím, s jakou úctou se k českým padlým pilotům chovají v Anglii (vojenský pohřeb se všemi poctami) vs komunistický pracovní lágr v Čechách, odkud je cesta jen na dřevěném dvoukoláku jménem Amnestie. Jako bonus je super soundtrack.