Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Poctivá gangsterka se skvělým Pennem! Nechce si ty odborný řeči a prostě se bavte. Pustili jste si gangsterskou střílečku, tak se nedivte, že to zase tak originální neni. Já jsme spokojenej. 79%

Jurský park (1993)

Viděno samozřejmě už dávno, ale až teď jsem si dopřál 3D Blu-ray verzi a musím říct, že se jednalo o nejlepší 3D, co jsem zatím měl možnost vidět (a že už jich pěkná řádka byla). 84%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Strašně sympatický snímek odvyprávěný s krásnou lehkostí. Možná to není žádný supertrhák, ale tento typ filmů mě dokáže zaujmout a zasáhnout, že si prostě nejvyšší hodnocení zaslouží. Není to předvídatelné, nejsou tak klišé, není to neoriginální...co víc si od filmu pro páteční večer přát?! 78%

Lincoln (2012)

Spielberg se nám pokouší přiblížit bezesporu jednu z největších osobností americké historie, a to na úseku několika málo let, kdy bylo prosazováno zrušení otroctví a zuřila občanská válka. Zajisté materiál s obrovským potenciálem, ale přijde mi, že jediné, co z toho Spielberg dokázal vymačkat je parádní výkon Day-Lewise. Pro každého alespoň trochu znalého amerických dějim to nemůže být napínavé, není to akční ani strhující. Vlastně to působí dokumentárně a ne v dobrém slova smyslu. Nominaci za scénář nebo zvukové efekty v tomto případě nechápu. 64%

The Alaska Experiment (2008) (pořad)

Čtyři skupiny lidí, kteří nemají absolutně zdání, jak přežít mimo město, je posláno do neshotinné Aljašky. Nejedná se o soutěž, ale o pokus přežít zimu (3 měsíce). Zhoršující se počasí, všudypřítomné nebezpečí střetu s medvědy a strach u nedostatku jídla. Problém je v tom, že oni opravdu jen živoří. Díly jsou minimálně poučné nebo záživné. 61%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Velkolepé, krásně odvyprávněné, špičkové efekty i hudba, ale už 3x viděné. U Hobita nečekejte naprosto nic nového oproti LOTR trilogii. Ono se možná ani jic jiného čekat nedalo a přce jen je to pouhý začátek tohoto "očekávaného" dobrodružství, ale už Vám u toho nespadne čelist, jako u Pána prstenů. Na další díly se pořád těším, pěnez za 3D projekci ani v nejmenším nelituji, ale za plný počet hvězd už to u mě osobně není. 76%

Hrůzná minulost (2012)

Poctivá duchařina, která pozvolným, a řekl bych tak trochu povinně vyšetřovacím začátkem, pozvolna přechází k parádnímu konci. 67%

Ruby Sparks (2012)

Krásné, originální, nenucené. Stojí mě to vždy pár dlouhých měsíců hledání, ale jednou za čas mé oko spočine na snímku, který mě dokáže pobavit ve všech směrech, v jakých romantická fantasy komedie může. 81%

Newsroom (2012) (seriál)

Nikdy seriály nehodnotím po prvním dílu....takž ani zde jsem neudělal vyjímku. Přesto musím říct, že pilot Newsroomu považuji za jeden z nejzdařilejších prvních dílů, co jsme kdy viděl. A že že jich už byla pěkná řádka. Mám za sebou první sezonu a musím říct, že HBO připravilo politicko-novinářskou lahůdku. Jsou dny, kdy se chci jenom bavit u akce nebo se zasmát a moc si netrápit hlavu dějem. A pak dny, kdy chci sledovat něco navíc, něco složitějšího a smysluplnějšího. A to přesně Newsroom splňuje. Mapuje situace světového (někdy amerického) formátu očima novinářů. Jak informovat o smrti Bin Ladina, o úniku ropy v Mexickém zálivu nebo o převratu v Egyptě? To Vám Aaron Sorkin poodkryje dílek po dílku a budete se bavit. 84%

American: The Bill Hicks Story (2009)

Jestli tak jako Já nejste se životem Hickse příliš seznámeni a chcete to změnit, rozhodně bych začal zde. Velmi zdařilá vizuální stránka tohoto životopisného dokumentu je jen plus. Skutečná hodnota se skrývá v informacích o Billovi, které jsou parádně prostřižené ukázkami z jeho stand-up vystoupení. Až poté doporučuji vrhnout se najednotlivé show. A nezapomeňte - Its just a ride :) 81%

Časové pásmo bylo změněno