Ztraceni (2004) (seriál)

SPOILER! Říkejte si na finále co chcete. Jestliže jste seriál sledovali 6 let pozorně, muselo Vám být jasné, že na konci nějaké velké prozření nepřijde. Sledujete mysteriozní sci-fi drama a divíte se, že na konci není vše úplně logické. Ale popořadě. Od prvních dílu je jasné, že něco podobného tu ještě nebylo. J.J. se ujal zajímavého námětu a dovedl ho k dokonalosti. I po 3 letech od posledního dílu mám v paměti některé nezapomenutélné scény (poklop, Ben vs. Jacob, "We have to go back" scene). Atmosféra, která provází LOST je dechberoucí a osobně se obávám, že něco podobného v TV dlouho neuvidíme. 87%

Vincentův svět (2004) (seriál)

No jo, spustě lidem se to může zdát prázdné a beze smyslu, když se tam neřeší smutná nálada zbohatlých paniček nebo první menstruace rozmazlených fakanů z Beverly Hills. Tihle diváci jsou lehce mimo a nepochopili, o co tam vlastně jde. Především je to parádní zmapování toho, jak to chodí v největší žumpě mezi všema zábavníma průmyslama - v Hollywoodu. Celý Vincentův přiběh je založen na osobních zkušenostech Marka Wahlberga, který jak je vidět, má o čem vyprávět. Někdo může namítat, že je to přitažené za vlasy. Ano může být, ale o to je to větší zábava. Za čas strávený u obrazovky dostanete mimo jiné neskutečnou plejádu hvězd, za kterou by se nemusela stydět ani Show Davida Lettermana, ale především jednu z nejlépe napsaných postav, kterou jsem mohl napříč seriály sledovat. Ari Gold ruluje v každé scéně dostlovat každou vteřinu. Trousí jednu hlášku za druhou, kterou byste v jiné show slyšeli jen těžko a tím Vás bude královsky bavit. Ari Gold u mě silně otrásl žebříčkem nejoblíbenějších seriálových postav a sám se ještě rozhoduju, jestli bude Dexter sesazen z trůnu :) Připravuje se závěrečný film - budu se za něj modlit každým dnem. 93%

Avengers (2012)

Tak co si pro nás tentokráte Marvel nachystal? Máme tu jednoho ozářeného vědce s nevyrovnanou osobností - jednoho ozářeného vojáčka, který pije hodně protejnových koktejlů - jednoho vynalézavého, urejpaného filantropa - jednoho poloboha s parádním kusem nářadí - jednu jiu-jitsu kočku v uplé uniformě a jednoho ostrostřelce s lukem. A tenhle pestrobarevný koktejl se pokusí zamíchat adoptovaný lstivý bůh Loki z Asgardu. Pro komiksové neznalce to může znít přinejmenším podivně, ale funguje to do puntíku. Joss Whedon dokázal tyhle super žoldáky ukočírovat nejen na papíře, ale také na place a výsledek je znát od prvních minut. Doslova áčková akce se střídá s chytrým humorem a to vše se překvapivě neodehrává na úkor postav. Po celou dobu můžeme vidět prakticky jenom hlavní postavy. Ani jedna si nekrade prostor pro sebe a všechny si své minuty v záběru zasloužej. Kapitán Amerika rozdává rozkazy, které všichni automaticky přijímají a po tom, co se i Bruce Banner naštve a zezelená, bude slitat blahem. P.S. Hulk rulez! ! 93%

Kmotr (1972)

Kultovní lahůdka, dokonalá atmosféra mafiánského prostředí a dechberoucí sirová akce. Tenhle mix je dokonale vyvážen a s každým dalším shlédnutím nalézám další detaily, které jsem předtím přehlédl. Nejsem fanouškem těchto, v mnoha případech, vražedných stopáží, ale příběhy rodiny Corleone do lepšího času prostě vměstnat nešlo. A to je jedině dobře, protože každá vteřina je zdůvodnitelná a nezbytná. Od Coppoly se mi líbí asi jenom 4 snímky, ale Kmotr je tam hned 3x. 94%

Půlnoc v Paříži (2011)

"Taková je přítomnost. Je trochu neuspokojivá, protože takový je i život." Allen mě vždycky nechával víceméně chladným. Nemůžu říci, že by mě některý z jeho předchozích děl nějak výrazně oslovil. Ovšem Půlnoc je něco docela jiného. Děj krásně plyne a Já pořád nemůžu uvěřit, že to všechno dává tak krásný smysl. Nádherný scénář, nádherná Paříž a parádní ansámbl. 80%

Warrior (2011)

Mohlo by to bejt úplně v pohodě pouze solidní drama. Nebo by to mohlo bejt úplně v pohodě solidní sportovní podívaná. Nebo by to mohl bejt parádní akční snímek. Ale protože je to vše v jednom, mám tu svůj osobní film roku a musím říct, že i přes vysoké hodnocení jsem tak solidně odvedenou práci nečekal. Všem věříte naprosto vše. Takhle precizně napsané postavy jsem neviděl slušnou řádku měsíců. Já opravdu nemám rád scény, které jsou napsány pouze pro výrobce kapesníčků, ale tady jim to rád odpustím. Navíc se veřejně omlouvám Noltemu, že jsem ho předčasně odepsal. On by si tu sošku na stará kolena zasloužil :) 89%

Moneyball (2011)

Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou je film podle skutečné události (v dobrých rukou) záruka kvalitní podívané. Rok po The Social Network tu máme další autentické dílko a Já osobně jsem plně uspokojen. Rozjezd a seznamování s prostředím srozumitelné i pro baseballové laiky. Co ale opradu stojí za to je druhá polovina. Gradace děje ani na minutu nepoleví a mě nezbývalo nic jiného, než se jen pevně držet a s husí kůží sledovat finiš. U mě osobně zážitek ještě posílem, protože jsem měl tu čest sledovat A's naživo letos v létě. 86%

Horor v Manile (2008) (TV film)

Ano, Ali byl arongantní sebestřednej zmetek. Ale jak někdo může říct, že byl špatnej boxer, co toho jen hodně nakecal, prostě nechápu. Ali je nejlepší boxer v historii těžké váhy. Jedinej, kdo ho v tomhle mohl ohrozit, byl prévě Joe. Neskutečný souboj dvou bojovníků, který už nikdy žádný jiný zápas nepřekoná. 88%

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Craig je opravdový bavič, který dokáže doslova každou celebritu vytáhnout z korektního výstupu a dokáže se s každým bavit naprosto o všem. 90%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Asi můj první oblíbený seriál. Pár let to trvalo, než jsem téhle vesmírne sebrance přišel na chuť, ale od té doby nedám na RD dopustit. V každém díle spousta kultovních hlášek, které ani po 100. shlédnutí neomrzí. 91%