Nic než pravda (2008)

Silný příběh o střetu dvou právních ustanovení ve Spojených statech. 85%

Glee (2009) (seriál)

Nevěřil jsem , že bych mohl někdy koukat na seriál , který je zaměřen na zpívání a věci okolo něho. Flight of the Conchords mě ale přesvědčil o opaku a Glee mě v tom ještě více utvrdil. Prostředí střední školy sice řeší staré známé věci okolo popularity atd. , ale podle mě zcela svěžím způsobem. Navíc písničky jsou parádní a ta lehká recese mě hooodně baví. 81%

500 dní se Summer (2009)

Jsou hlavně dvě věci, které se mi na tomhle dílku opravdu líbili. Zaprvé originalita - komedie o tom , jak se potkají dva lidé a řeší spolu potíže ohledně jejich vzájemného vztahu nebo nevztahu je tak hrozně neoriginální, že je pro mě poslední dobou stále těžší se ke sledování dokopat. Naštěstí pak přijde něco podobného jako (500) Days of Summer a nabije mne to na několik romantických braků dopředu. Pojetím mi to trošku připomnělo When Harry Met Sally - díky bohu za takové vyjímky. Zadruhé konec - trošku jsme se bál nějakého zvráceného happy endu, který lze vidět tak často a to pouze proto, aby se dalo zapomenout na prosmrkané kapesníky a naše drahé polovičky mohli v klidu usnout s pocitem , že v kině nešlo o vyhozené prachy. Tak je spokojená polovina populace ( nerad bych někomu křivdil ) a většina producentů. Ovšem tady jsem se bál zbytečně. Jak je krásné, když kýčovitě zbytečný happy end nahradí pouze veselá myšlenka a příslibem veselejší budoucnosti . 82%

Vzhůru do oblak (2009)

Umístění v žebříčku IMDb rozhodně zasloužené. Dlouho jsme se tak u animáku nepobavil a zároven jsem nedostal tak silný příběh. 96 minut uteče jak půl hodina a přitom je řečeno vše, co řečeno být má. Pro mě nejlepší animák minimál posledních pár let. Wall-E sesazen z trůnu :) 86%

Hanebný pancharti (2009)

Další Tarantinovo dílko, které mi rozhodně sedlo. Prvotřídní herecké výkony se dali čekat, ale musím říct , že nejvíce mě překvapil Eli Roth. Víc takových rolí pro něj. Jediné co můžu vytknout Panchartům je tempo, které se několikrát zadrhne. To ovšem vynahradí parádní konec. 92%

Pařba ve Vegas (2009)

Pro mě naprostá trefa do černého. Nejlepší komedie od Tropic Thunder :)) 85 %

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Zákolisí rodiny "přistěhovaleckých" mafiánů původem z Itálie. Skvěle odvyprávěné postavy. Drsný černý humor a citace z Kmotra, které mě vždycky dostanou :)) Tony musí řešit prolémy jak v rodině , tak v "rodině" a zatím to zvládá výborně. 81%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Fincher odvedl skvělou práci, kterou mu jistě ulehčil scénář Rotha. I přes dlouhou stopáž (kterou jsem už předem odsuzoval) jsem hltal každou minutu filmu . Díky pečlivě vyváženým scénám tvoří celkový příběh bravurně poskládanou mozaiku, kterou jen tak z hlavy nepustím. Nebýt Milionáře z chatrče, viděl bych to na jasné dvě sošky (drama , scénář) . Pitt ,jako tahou celého filmu obstál , nicméně si nemyslím , že by jeho výkon byl hoden nominace na Oscara. Již potřetí jsem ze spolupráce Fincher-Pitt opravdu nadšený :) 84%

Wrestler (2008)

Naprosto autenticky natočený příběh stárnoucího zápasníka, který ovšem není jen o wrestlingu. Randy zápasí i ve skutečném životě. Mickey Rourke zvládá svou roli na jedničku a Marisa Tomei mu zdatně sukunduje. Hudba sedí skvěle a kamera není vůbec tak otravná , jak jsem se bál. 80%

Poslední skaut (1991)

Nechápu ,že tuhle pecku jsem dokázal přehlížet tak dlouho. Asi jsme se bál jenom další napodobeniny Smrtonosné pasti a zbraně. Ovšem tahle hláškující záležitost si jde vlastní cestou a výsledek rozhodně stojí za to. Bruce takovej, jakýho ho všichni chceme vidět. 90%