New Kids Turbo (2010)

Aj napriek tomu otrasnému slovenskému dabingu som sa neskutočne zabával. Takýchto 5 ksichtov dať dokopy muselo zabrať určite kopec času, ale vyplatilo sa.. Kostymérku tiež chválim, na také "fajnové" handry je radosť sa pozerať a sen je mať doma takú teplákovú súpravu. Vcelku fakt vydarená komédia no a scénka zo šunkou do peňaženky ma skoro stála vyskočenú sánku z rehotu. Už sa teším na druhé pokračovanie (New Kids Nitro).

Rane (1998)

Život na Balkáne v 90tých rokoch určite nebol ľahký. Hlavne pre dospievajúcich chalanov ktorým vzorom boli grázli a mafiáni. Ale aj v tých najhorších podmienkach a situáciách kamarátska súdržnosť pretrvávala. A takto to má byť ! Čierny humor tu samozrejme nechýba no a to aj trošku uberá na vážnosti filmu.

Přátelé (1994) (seriál)

Stará dobrá klasika ktorú si ročne pozriem aj viac krát dokola. Najobľúbenejšia postava je asi Chandler Bing a jeho sarkastický humor. No až po prvej sérií sa to poriadne rozbehne a spomalí to niekde pri konci 9 série ale aj tak je stále na čo pozerať. Český dabing mi viac sadol a hlášky mi prídu vtipnejšie a trefnejšie ako v Slovenskom znení.

Insidious (2010)

V prvom rade som rád že táto ducharina nebola natočená akože domácim kamerovým systémom či ručnou kamerou ako to v posledných rokoch býva zvykom. Toho napätia vo filme bolo teda požehnane. Jediným mínusom bola asi len tá "rozprávková" postava s kopytami. Niekde som čítal že Insidious sa radí medzi najstrašidelnejšie horory, čo myslím že na prvé priečky by som ho nezaradil ale určite tam do prvej 20ky patrí.

Muž taiči (2013)

Tradične čínske hodnoty v americkom štýle. Niekedy sa to podarí niekedy nie. Dejovo ničím zaujímavé miestami až trápne. Proste taká vykrádačka béčkových bojových filmov z 90tých rokov. Keanu Reeves je dobrý herec ale asi zlý režisér. Na bojové scény má síce dobrý vplyv ale to zďaleka nestačí.

Trabantem až na konec světa (2014)

Presne takéto dokumentárne road movie môžem pozerať denne. Hlavne keď je to napínavé a vtipné zároveň. Len škoda že to bolo také krátke keď mali pri tom toľko hodín materiálu. Najviac ma pobavili hlášky a komenty Dana Přibáňa hlavne keď opisoval tú krajinu v noci. Inak je až neuveriteľné čo taký Trabant, Fiatka a Jawa znesie aj keď myslím že drobným tuningom sa určite nevyhli. K dokonalosti chýbal už len trošku širší popis krajín a nazvi miest ktorými prechádzali. Teším sa na ďalšiu dobrodružnú cestu.

Nevinnost (2011)

Aj keď to nieje film ktorý by som si pozrel viac krát ako to býva u tých ktoré hodnotím 5 hviezdičkami, ale tento si plnú päťku aj tak zaslúži. Som rád že Hynek Čermák bol ocenený za svoju roľu lebo ju zahral neskutočne vierohodne. Najviac sa mi páči že hlavný príbeh má aj príbeh vedľajší a ten ho posunie zasa o kúsok hlbšie do deja. Herečku Annu Linhartová som nepoznal a celý film som si myslel že to bude skutočná dcéra Anny Geislerovej. Neviem či to bol zámer ale obsadenie sa teda podarilo.

Pád Bílého domu (2013)

Typická americká strieľačka z na nervy lezúcimi americkými vlasteneckými kecami. Samozrejme zasa muselo zomrieť kopec nevinných ľudí aby to pobúrilo Američana voči iným národom, tentokrát Kórejčanom. No ale to netvrdím že tento druh filmu nemám rád. Len by mohli v tom ich "patriotizme" ubrať !

Fair Play (2014)

No áno v čase komunizmu bolo ťažké AJ športovať. Príbehovo ma to moc nezaujalo. Priznám sa že skôr väčšinou času som hľadal chyby a predmety ktoré v tom období nemali čo hľadať. A trochu ma aj štval ten predabovaný Roman Luknár.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je v podstate taký Švédsky Forrest Gump. Road movie plný čierneho humoru zo štipkou akcie. Minulosť prelínajúca prítomnosť ukazuje deduškov život plný sarkazmu a irónie. Aj po skončení filmu som sa nemohol prestať smiať z úvodnej scény a vety: "To bude zákusek ty hajzle jeden". Komédia ktorá určite nieje na jedno pozretie. Ktovie aké to bude v pôvodnom znení...