Hodiny (2002)

Jeden den, tri ženy, tri príbehy, ktoré spája depresia, samovražda a zamotané vzťahy. Paci sa mi psychológia postáv, ich smútok a dialógy. Herečky sú famózne, rovnako ako hudobná zložka. "Ale tie hodiny musím prežiť, že?"

Muž z oceli (2013)

Prvá hodina, keď sa Clark túla a hľadá sám seba je veľká nuda. To, čo začne v 90. minúte je monumentálna epická akcia/deštrukcia a stoji za to. Clarke vnímaný ako mesiáš nie je márna myšlienka, ale pri finálnej bitke so Zoddom zabili veľmi veľa ľudí. Nadupaná hudba a skvelé efekty. Zodd veľký sympaťák. A úvod na Kryptone mohol byť dlhší.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Príjemná komedia, v ktorej humor obstaráva blazniva grécka família. Po tom, čo sa hlavná hrdinka Toula zamiluje do negréka, nasleduje opulentná svatba. Najvtipnejši je svojrázny tatko, ktorý na všetko strieka okenu. Páčilo sa mi ako Toula nasla svoje šťastie a lásku, v porovnaní s tým aká nešťastná bola na začiatku. A je moc pekná.

Noe (2014)

Nudné fantasy, ktoré sa berie príliš vážne s hrozne napísanými otravnymi hysterickými postavami. Momenty, ktoré sa mi páčili nemajú s hlavným príbehom nič spoločné - pád anjelov a ich návrat do neba, scéna stvorenia sveta. Nepochopila som, prečo Noemu hrablo a chcel zabiť tie deti. Film je nepodarok.

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Cestopis o dvoch kamarátoch na motorkách okolo sveta, ktori sa musia potýkať s neschodnými cestami alebo rozbúrenou riekou. Mínusom je, že väčšina cesty nie sú atraktívne turistické destinácie ( Kazachstan, Mongolsko), kde paradoxne sa zdá, že sa im páčilo najviac, ale našinca poteší , že cesta viedla aj cez Česko a Slovensko. Také malé dobrodružstvo.

Velký Buster Keaton (2018)

Výborný dokument, ktorý dopodrobna rozoberá Busterovu kariéru aj súkromný život. Najviac času sa venuje Busterovmu najplodnejšiemu obdobiu dvadsiatym rokom. Veľa úryvkov zo všetkých jeho filmov. Buster bol vo svojej dobe génius.

V objetí ďábla (2015)

Detektívka o satanistickych kultoch v malom meste. Ak bolo cieľom filmu ma vydesit, tak sa mu to podarilo. Je tu pár veľmi strašidelnych scén. Našťastie má všetko racionálne vysvetlenie.

Let (2012)

Poctivá drama o pilotovi, ktorý počas havárie zachráni sto ľudí, ale pred letom si dal koks a alkáč. Film sa venuje vyšetrovaniu, pilotovým vlastným démonom, ktorý ďalej pokračuje v pití. Výborná scéna je samotná havária a na konci jediný moment úprimnosti. Denzel hra alkoholika výborne a ťahá celý film.

Syn zmaru (2014)

Pomerne nevýrazný príbeh z prostredia organizovaného zločinu, ktorý balansuje medzi kriminálkou a romantickým príbehom. Zaujímavá scéna úteku helikoptérou, aj keď asi nepravdepodobná. Twist na konci nič moc, ale film ako celok neuškodí.

Muž na laně (2015)

Celý film je príprava na veľkú akciu a je robený formou rozprávača, ktorým je hlavný hrdina. Samotná scéna prechodu medzi Dvojičkami je dostatočne dlhá, dostatočne napínavá a proste krásna. Treba vyzdvihnúť vydarenú hudbu a šikovnosť všetkých zúčastnených. Páčila sa mi myšlienka splniť si sen, neexistuje žiadne prečo.