Mizerná jízda (2020)

Láska vs. přátelství. Jako by si 2 zběhlíci od Jackass chtěli natočit svůj film , který by měl být o malinko přístupnější mainstreamovému publiku , ale ve finále z toho zase jen  vypadl další klon Jackass. Jinak hláška v 59:40 v náborovém stánku : " Vykouřím vám ho , když mě zabijete." Nemá chybu.

Sirotek: První oběť (2022)

Po 13 letech velice vydařený prequel. A ta malá mrcha je fakt démon. U téhle rodiny se sice setkala s taky pěkně podařenými kvítky . Nicméně na její vynalézavost a houževnatost neměl ani 1 ze členů.

Záhada v Saint-Tropez (2021)

Asterix s Obelixem na telefonu řádí v 70. letech ve vile belgického pivovarníka. Nic světoborného , ale jako pokus o napodobení Pink Pantera mě to ani neurazilo , neškodná blbůstka.

Země oceli (2018)

Nepřepokládám , že by se Donny k takovým informacím se svou diagnozou dostával takhle jednoduše , nicméně natočené je to docela dost dobře.

Louis C.K.: Sorry (2021) (pořad)

S potutelným úsměvem opět šije do těch v Usa nejožehavějších témat.

Dave Chappelle: Konečná (2021) (pořad)

Tak jako R. Gervaisovy leží v žaludku tlusťošky , tak D. Chapellemu  tam leží tranďáci . Na D. Morana nebo Louise C.K. to teda nemá zdaleka.

À fond (2016)

Millerovi na spídu místo na tripu. No nevim , jestli jsou v moderních autech takovéto vychytávky ...

Odstřelovač: Bílý havran (2022)

Opět 1 z filmů , kde by se amíci mohli přiučit . Za málo peněz docela hodně muziky . Velká spokojenost za takhle minimalistické pojetí , které ale vtáhne a nepustí.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Tenhle film je jasným praotcem a velkou inspirací Okresnímu přeboru . Kde už to naštěstí pak  tvůrci dotáhli skoro do geniálnosti. Zde to ještě nesedí úplně pohromadě . Nicméně čutaná na vidlákově zachycená parádně. A tam kde zazní hudba pana Hapky , tak tam se to prostě od toho průměru odlepit musí.

Kosmo (2016) (seriál)

Asi tam malinká nepřiznaná inspirace Červeným trpaslíkem trochu bude . Škoda , že nedostala větší prostor paní Plodková. Jinak Hrabiš a jeho Kuříp , tak to  teda sedí.