Proroctví (2009)

Napriek malým očakávaniam som príjemne prekvapený. Proyas dokazuje, že sci-fi stále vie a Cage mal konečne šťastie na kvalitnejších tvorcov.

Pochyby (2008)

Herecký koncert hlavných predstaviteľov je zrejmý, ale film robí kvalitným aj hudobná zložka, scenár a hlavne výborne napísané dialógy. K plnému hodnoteniu chýba veľmi málo.

Piráti na vlnách (2009)

Príjemný film s príjemnými hercami a hlavne skvelou hudbou, it´s rock and roll !!!

Půlnoční míle (2002)

Príjemný snímok postavený hlavne na skvelých hereckých výkonoch.

2012 (2009)

Celý film som sa veľmi dobre bavil, efekty sú úchvatné ale hlavne celkové vyznenie filmu je oveľa prijateľnejšie ako iné podobné kúsky od Emmericha. Všetko je to síce namiešané z množstvom klišé, ale to k podobným filmom jednoducho patrí. Pre mňa vrcholnou scénou filmu jednoznačne Harrelson na kopci čakajúci na totálnu deštrukciu...

Králova přízeň (2008)

Historické drámy mám rád, a aj táto ma uspokolila. Predzvesť príbehu o kráľovnej Elizabeth má spád, perfektných hercov a hlavne je dostatočne zrozumiteľný. K plnému hodnoteniu chýba len lepšie prehĺbenie niektorých postáv, ale toby stopáž výrazne presahovala 2 hodiny, takže celkovo spokojnosť.

Sirotčinec (2007)

Takmer dokonalý snímok, perfektná atmosféra, tajuplný príbeh a hlavne perfektné vyvrcholenie. Bojím sa len toho, že v Hollywoode niekedy pripravia nezmyselný remake.

Persepolis (2007)

Francúzsky animák, ktorý ma veľmi prekvapil, samozrejme pozitívne.

Transamerika (2005)

Príjemný film o jednom veľkom sne a naplnených túžbach.