Ztraceni v Mnichově (2015)

Na mňa príliš veľký experiment ktorý má vôbec nezaujal a to Rok ďábla sa mi veľmi páčil.

Rozdílné světy (2015)

Kvalitná mozaiková skladačka troch príbehov o láske na pozadí ekonomickej krízy v Grécku.

Den patriotů (2016)

Toto je pecka, nejlepší Bergov film a asi nejlepší film o americkom patriotizme. To, že je to natočené podľa skutočných udalostí dáva všetkému bod navyše. Scéna výbuchov na maratóne a hlavne následná pátracia akcia sú famózne natočené. Jedinú vec nechápem, že to nešlo v kinách, takéto filmy by si na veľkom plátne miesto zaslúžili. Posolstvo je jasné, láska vždy musí zvíťaziť nad strachom z terorizmu.

Špína (2017)

Poriadne depresívny snímok od talentovanej Terezy Nvotovej je kvalitnou sondou do ťažkej a tabulizovanej témy znásilnenia. Herci výborní, len mne osobne vadilo zbytočné vulgarizmy tak príhodné pre slovenskú tvorbu.

Kráska a zvíře (2017)

Krásna výprava, veľmi dobre obsadená Emma Watson ale celkovo slabšia réžia a hlavne chýba tomu čaro ako mala napríklad Popoluška od K. Branagha. Luxusné obsadenie v digitálnych postavách sa v dabingovej podobe výrazne stráca. Možno ak by som to videl v pôvodnom znení bol by som spokojnejší.

Zrození národa (2016)

Ďalší snímok z doby otrokárstva v amerike neprináša nič nové do danej témy hlavne kvôli nevyváženej režií a slabšieho scenára. Herci sú však zvolení veľmi dobre.

Místo u moře (2016)

Jednoduchý príbeh podaný veľmi netradičným spôsobom pomocou neustálych návratov do minulosti hlavného hrdinu. Práve tam je film veľmi silný a pôsobivý ( hlavne výsluch na polícii). C.Affleck získal po zásluhe oscara a veľmi dobre mu sekundujú aj ostatní herci. Toto je snímok pre náročnejšieho diváka, treba mu dať ale šancu.

Kolos (2016)

Divný film ktorý mi príliš nesadol a dopozeral som to len kvôli Anne. Zbytočne urozpravané a málo vygradované.

Spievankovo a kráľovná Harmónia (2017)

Tvorcovia Spievankova sú zaručená istota kvality a aj úspechu. Opäť po roku s novým nápadom na detský muzikál v ktorom im pomáhajú naši známi umelci. Deti budú zaručene spokojné a myslím si že aj rodičia s nimi.